chwilówki z chwilowki-pozyczki.eu
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego państwo zmusza nas do brania pożyczek
Autor Wiadomość
lejek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Dlaczego państwo zmusza nas do brania pożyczek
Znajomy uciekła ze swoją firmą na Cypr. Państwo szykuje sporo zmian w ordynacji podatkowej i chciał przed nimi zdążyć. Najgorszy ma być ten podatek od wyjazdu z własnym kapitałem. Taki kopniak w d... na odchodne. Wiadomo że są tam niższe opłaty niż w Polsce, ale z przejęciem tłumaczył mi, że na Cyprze dostaje się od fiskusa ulgę podatkową za inwestowanie w biznes własnych pieniędzy. W Polsce jest zaś na odwrót. Jak bierzesz kredyt z banku to nikt się nie czepia. Jak zapłacisz kasą z oszczędności biorą cię na pogaduszki by sprawdzić skąd miałeś pieniądze. Jednym słowem chcesz inwestować musisz wziąć kredyt, czy pożyczkę. Czytałem na blogu podatkowym Zasady Ogólne o zmianach w ordynacji podatkowej na 2019 rok http://www.zasadyogolne.info/2018/10/zmi...apita.html . Podobno od sierpnia w Sejmie jest ustawa która podobne zmiany ma wprowadzić w Polsce. Jedyny problem że ma ona objąć jedynie płatników CIT, czyli jakieś 1 % firm. Reszta będzie nadal skubana za to że prowadzą działalność w naszym kraju.
10-10-2018 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości