• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Znalezionych wyników: 2578
ForumNasze.Net Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zespoły punkowe
bro

Odpowiedzi: 205
Wyświetleń: 46399

PostForum: Rock i Metal    Wysłany: 2011-09-09, 17:42   Temat: zespoły punkowe
pawel21 napisał/a:
i Siekiera..
84, czy 85? bo to jednak spora różnica ;)
  Temat: Bóg nosi dres
bro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2887

PostForum: Książka & Film   Wysłany: 2011-08-31, 00:07   Temat: Bóg nosi dres
Pasażer napisał/a:
Masłowskiej doszukałem się w próbie opisania/scharakteryzowania danego pokolenia.
To tak jak pisanie, że u Sapkowskiego można doszukać się Tolkiena, bo są elfy ;)

Pasażer napisał/a:
No i dialogi są trochę śmieszne
No to nie tak, że po przeczytaniu tej książki zmienia się świat, ludzie i wszystkie wartości. Jest dobrze napisana, wciąga i szybko się ją czyta. Oczywiście Sender to ani Dukaj, ani Pilch, by spodziewać się rewelacji. Po prostu jest dobrze, ciekawie.
  Temat: Bóg nosi dres
bro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2887

PostForum: Książka & Film   Wysłany: 2011-08-30, 22:02   Temat: Bóg nosi dres
Nie wiem za bardzo gdzie się tam Masłowskiej doszukałeś - poza tym, że jedno i drugie ma coś z dresa ;] U Masłowskiej jest zupełnie inny język, inna forma, inna tematyka. Przynajmniej przez BnD przebrnąłem i mi podeszło, do Masłowskiej zabierałem się z 3 razy i nie dałem rady.

Więc nie zgadzam się z Tobą. Giń!:cwaniak:
  Temat: Bóg nosi dres
bro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2887

PostForum: Książka & Film   Wysłany: 2011-08-30, 10:59   Temat: Bóg nosi dres
Cytat to fragment książki, a mój podpis pod cytatem to właściwie żadna recenzja :) Niemniej tytuł polecam! A i recki w necie znaleźć można.
  Temat: Bóg nosi dres
bro

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2887

PostForum: Książka & Film   Wysłany: 2011-08-30, 10:41   Temat: Bóg nosi dres

Cytat:

Przystaję na chodniku i wyciągam szluga. Poprawiam na piersi srebrny łańcuch, wyjmując go spod koszulki, żeby był lepiej widoczny. Poprawiam dres w kroku, bo uwiera mnie w jaja. Napinam się, kark prostuję, podpalam papierosa i idę przed siebie. Wokół mnie stoją bloki. Są wielkie i brzydkie. Szare, pomalowane nieudolnym graffiti i szczeniackimi podpisami. Czuję się, jakbym trafił do filmu „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Ktoś mnie pieprznął laserem i stałem się maciupkim człowieczkiem, który teraz lawiruje między klockami lego. Bo to właśnie takie przeogromne kloce rozciągają się przede mną. Patrzę na jedną wyblakłą ścianę, z której odpada tynk. „TereFere Arkę, TereFere!” – głosi dumny, niebieski napis. Obok niego, mniejszymi literkami dopisane: „Darek to TereFere, ma jaja jak zbój!” i jeszcze wyznanie miłości: „Love krowe, kocham byka, ale wyjdę za indyka”. Tandeta goni tandetę. Rozglądam się, lecz nikogo nie widzę. Chłopaki pewnie w kanciapie.


Ja już mam za sobą, bardzo ciekawie napisana książka o dresie, jego życiu i przeszłości. Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką poniekąd młodzieżową - szczególnie że o dresach to nie powstało za wiele książek - których nie drażni ostry język ;)
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-26, 19:44   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird, przez dłuższy czas zastanawiałem się czy się odnieść do tego co piszesz, ale dałem sobie spokój. Trzymaj się swojej interpretacji - bo niestety jest ona właśnie Twoja, tak samo jak moja interpretacja jest moja* - a na wszystkie wątpliwości lub pytania odpowiadaj w stylu "rozważania nie mogą być traktowane poważnie" lub "nie znasz się, bo to ja mam rację". Życzę powodzenia w dalszych "merytorycznych" wywodach. Buźka.*Czyż tautologie nie są wspaniałe :D
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-09, 21:30   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Kościoł Katolicki podchodzi do tego inaczej.
Masz rację, jednak tylko co do drugiego zdania.

KKK 1022 napisał/a:
Każdy człowiek w swojej nieśmiertelnej duszy otrzymuje zaraz po śmierci wieczną zapłatę na sądzie szczegółowym, który polega na odniesieniu jego życia do Chrystusa i albo dokonuje się przez oczyszczenie 568 , albo otwiera bezpośrednio wejście do szczęścia nieba 569 , albo stanowi bezpośrednio potępienie na wieki 570


Co do pierwszego - nadal się nie zmienia.

Natomiast znalazłem fragment, który zgodnym jest z tym, co Kerosione podejrzewała:

LunarBird napisał/a:
Ja zaś myślę sobie [choć pewnie zaraz mi zarzucisz, iż w ogóle ośmielam się to czynić ;>], że ów cytowany przez bro fragment Prawa Kanonicznego odnosi się jedynie do tego, co za życia.

Tylko, że takiego zastrzeżenia w tekście nie ma. Proszę nie doprawiać tekstowi kolejnych gęb by uzasadnić luki w waszych nadinterpretacjach.


KKK 1023 napisał/a:
(...)Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem "piekło"


Czyli jednak trzeba umrzeć.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-07, 15:14   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Dwa razy powtórzyłem pytanie o to, jakimże to cudem potępieni nie są włączeni do Kościoła skoro postulujesz że chrzest włącza do Kościoła na zawsze. A ty i tak to zignorowałeś.
Bo nie chciałem, żeby rozmowa się rozmyła.

Jak na razie nie wiem nic o tym, by jakiś chrześcijanin był w piekle. Jezus jeszcze nie przyszedł i nie zaczął sądzić ani żywych ani umarłych.

LunarBird napisał/a:
Manipulujesz moimi postami.
Gdybym manipulował to bym je zmieniał.

LunarBird napisał/a:
Ja za ciebie myśleć nie będę.
To dobrze, bo jak na razie sam masz problem ze swoim myśleniem. W każdym razie miałeś pisząc to, co napisałeś na początku.

LunarBird napisał/a:
Pozwól, że zapytam, dlaczego jakoś dziwnie wyleciał ci z głowy ten cytat z Wikipedii?
Nie uciekł. Po prostu jest umieszczony w danym kontekście.

Wróć więc może do KKK i KPK i innych i wskaż, gdzie jest napisane, że ekskomunika to wykluczenie z Kościoła, a nie z życia Kościoła. Podpowiem tylko, że w KPK jest mowa tylko o wykluczeniu z życia.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-05, 18:03   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Twoje podkreślenie nie jest częścią tekstu i nikogo do niczego nie zobowiązuje. Twoje rozumienie tego tekstu RÓWNIEŻ. A wskazać potwierdzenia twoich teoryjek w innych dokumentach KK, choćby encyklikach, dotąd nie potrafiłeś.
Nie muszę, gdyż znam zwyczajne rzeczy zasady w postępowaniu z tekstem w języku polskim. Gdyby miało być tak jak mówisz, to byłoby napisane:

Chrzest, brama sakramentów, konieczny do zbawienia przez rzeczywiste lub zamierzone przyjęcie, który uwalnia ludzi od grzechów, odradza ich jako dzieci Boże i przez upodobnienie niezniszczalnym charakterem do Chrystusa włącza ich do Kościoła, jest ważnie udzielany jedynie przez obmycie w prawdziwej wodzie z zastosowaniem koniecznej formy słownej.

A nie jest tak napisane, więc bardzo proszę nie mieszaj i nie pisz, że jest coś tam, czego nie ma.

LunarBird napisał/a:
A twoje twierdzenie, że każdy ochrzczony na zawsze pozostaje włączony do Kościoła JEST OCZYWISTĄ HEREZJĄ.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=herezja jak nie umiesz używać wyrazów odpowiednio, to ich nie używaj. Moje spojrzenie nie jest ani religijne (więc wyklucza pierwsze znaczenie) ani Twoje zapatrywanie nie jest powszechnym poglądem, więc wyklucza drugie.

LunarBird napisał/a:
A co do ekskomuniki:
Myślałem, że będziemy opierać się na czymś bardziej znaczącym w dyskusji niż wikipedia. Skoro jednak mam do tego się odnieść, to po pierwsze:
Cytat:
w chrześcijaństwie najwyższa kara kościelna polegająca na wykluczeniu z życia Kościoła.
Wykluczenie z życia Kościoła, to nie jest to samo co wykluczenie z Kościoła. Myślę, że nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego znaczące jest użycie wyrazu "życie". Przedstawiłeś to w przypadku braku wyrazu "narodzeni" u 1Jan5.

LunarBird napisał/a:
Zapomniałeś o grzechach powszednich, panie cwaniak.
Jak na razie Cię nie obrażam, więc bądź tak miły i nie obrażaj mnie.
Ja o niczym nie zapomniałem, to Ty napisałeś, że łamanie zasad wiary powoduje wyłączenie ze wspólnoty ludzi wierzących. Grzech (nawet lekki) jest łamaniem zasad wiary (inaczej dany czyn nie byłby określany jako grzech). Więc nadal czekam na ustosunkowanie się do tego. Więc teraz jeszcze raz:
1) Twoim zdaniem (to, co napisałeś na początku) grzech jest łamaniem zasad wiary, wyłączającym ze wspólnoty wierzących
2) Również Twoim zdaniem, ludzie mogą należeć do wspólnoty wiernych, mimo że popełnili grzech.
Jedno z drugim się wyklucza. Wyjaśnij mi: bluźnisz, czy nie wiedziałeś za pierwszym razem co piszesz ?

<co właściwie niewiele zmienia, bo czyn niezgodny z zasadami wiary, nawet jeśli nieświadomy, to grzech>

LunarBird napisał/a:
Grzech powszedni (lekki) nie znosi stanu łaski uświęcającej, nie zrywa więc łączności z Bogiem i Kościołem. Świadomie też przemilczałeś moje wyjaśnienie odnośnie kwestii braku żalu za grzechy.
Ponieważ nie ma to związku z problemem przez nas poruszanym (w każdym razie na ten czas), czyli czy jest się osobą należącą do Kościoła mimo popełnienia grzechu (nawet lekkiego) - co przeczyłoby temu co pisałeś za pierwszym razem - czy jednak jest się chrześcijaninem tylko od spowiedzi do popełnienia grzechu (nawet lekkiego).

LunarBird napisał/a:
Pozostaje mi skonstatować, że jesteś IGNORANTEM
W takim razie mi pozostaje skonstatować - ba! powiedziałbym nawet, że stwierdzić! - żeś KŁAMCĄ.

c.d.n.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-04, 18:22   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Otóż niezniszczalnego charakteru nie ma włączenie człowieka do Kościoła
Więc jeszcze raz, bo widzę, że masz problem z czytaniem, albo przynajmniej z rozumieniem. Na wszelki wypadek podkreślę bardziej:

Cytat:
Chrzest, brama sakramentów, konieczny do zbawienia przez rzeczywiste lub zamierzone przyjęcie, który uwalnia ludzi od grzechów, odradza ich jako dzieci Boże i przez upodobnienie do Chrystusa niezniszczalnym charakterem włącza ich do Kościoła, jest ważnie udzielany jedynie przez obmycie w prawdziwej wodzie z zastosowaniem koniecznej formy słownej.


Jakby nie patrzeć Prawo Kanoniczne przeczy temu co piszesz. Gdybyś przyszedł tu podyskutować, a nie kłamać i przysrywać wszystkim innym, którzy nie patrzą w ten sam sposób jak Ty, to byłoby fajniej. Niestety.

LunarBird napisał/a:
Gdybyś szczerze tu przyszedł dyskutować a nie kłamać i przysrywać katolicyzmowi, to byś zauważył że napisałem coś takiego:

Skoro w końcu przyznałeś (nawet przytoczyłeś odpowiednie cytaty Słowa Bożego!), że można być chrześcijaninem jeśli się popełniło grzech, to chciałbym abyś mi w odpowiedział, jak to ma się do Twojego wcześniejszego stwierdzenia:
Cytat:
dlatego człowiek łamiący zasady wiary chrześcijańskiej wykreśla się ze wspólnoty ludzi wierzących.

Bo obie rzeczy wykluczają się. Więc albo w wyżej przytoczonej wypowiedzi bluźnisz, albo coś Ci się kićka. Czekam na wyjaśnienie.

LunarBird napisał/a:
A jak do cholery ekskomunikowany miałby do Kościoła wrócić gdyby ważność chrztu została zdjęta ekskomuniką? Musiałby się ponownie ochrzcić!
Ale nie może być zdjęta, przecież jest to napisane.

I nie unoś się tak, nerwy szkodzą zdrowiu. Poza tym bardzo Cię proszę nie stosuj więcej tanich chwytów retorycznych - no chyba, że masz tak słabe argumenty, że musisz się posiłkować tekstami w stylu "co w sposób oczywisty demaskuje twoje kłamliwe interpretacje".
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-04, 01:34   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
I gdzie tam pisze, że na skutek czynów człowieka w dalszym życiu to połączenie nie może zostać zerwane?

Wcześniej przytaczany KKK 1272.

Zresztą z tego wynika niewykreślenie wszystkich danych dotyczących osób, które przeprowadziły apostazję. Bo chociaż jest kwitek, to i tak osoba należy dalej do Kościoła - właśnie ze względu na chrzest, którego cofnąć nie można.

Na wszelki wypadek:

Kodeks Prawa Kanonicznego 849 napisał/a:
Chrzest, brama sakramentów, konieczny do zbawienia przez rzeczywiste lub zamierzone przyjęcie, który uwalnia ludzi od grzechów, odradza ich jako dzieci Boże i przez upodobnienie do Chrystusa niezniszczalnym charakterem włącza ich do Kościoła, jest ważnie udzielany jedynie przez obmycie w prawdziwej wodzie z zastosowaniem koniecznej formy słownej.


LunarBird napisał/a:
Chrzest tylko włącza człowieka w Kościół, nie jest zaś jedynym wyznacznikiem tego, czy człowiek trwa w Kościele.
Jest, chociaż, jak jest napisane w KKK 1272
Cytat:
chociaż z powodu grzechu chrzest może nie przynosić owoców zbawienia


LunarBird napisał/a:
to naprawdę uważasz mnie za takiego idiotę,
Czy naprawdę muszę odpowiedzieć na to pytanie?

LunarBird napisał/a:
Janowi nie chodzi o to, że chrześcijanie z definicji nie grzeszą wcale.
Ale to Ty twierdziłeś, że:
Cytat:
dlatego człowiek łamiący zasady wiary chrześcijańskiej wykreśla się ze wspólnoty ludzi wierzących.

Czyżbyś popełnił bluźnierstwo? A może teraz się okaże, że grzech lekki nie jest łamaniem zasad wiary chrześcijańskiej? A może jednak co innego miałeś na myśli, tylko źle to sformułowałeś?

Kerosine napisał/a:
Z Kościoła można się usunąć jedynie zarabiając na ekskomunikę albo dobrowolnie z niego występując.


Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła napisał/a:
Pomimo aktu odstępstwa niezniszczalny charakter, jaki wyciska sakrament chrztu św. (kan. 849), pozostaje niezatarty.]


Nie jest to więc usunięcie całkowite, ale powiedzmy "zawieszenie w prawach".
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-02, 13:41   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Gdzie w przytoczonym przez ciebie cytacie znajduje się wyrażenie o "należeniu do Kościoła"?


KKK 1267 napisał/a:
Chrzest czyni nas członkami Ciała Chrystusa: "Jesteście nawzajem dla siebie członkami" (Ef 4, 25). Chrzest włącza w Kościół. Ze źródeł chrzcielnych rodzi się jedyny Lud Boży Nowego Przymierza, który przekracza wszystkie naturalne lub ludzkie granice narodów, kultur, ras i płci: "Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało"


i

KKK 1213 napisał/a:
Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu (vitae spiritualis ianua) i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania 4 : "Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie"


a teraz:
LunarBird napisał/a:
Być chrześcijaninem to nie znaczy nigdy w kałużę nie wejść.


1 Jan 5, 18-19 napisał/a:
Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy,
lecz Narodzony z Boga strzeże go,
a Zły go nie dotyka.
Wiemy, że jesteśmy z Boga,
cały zaś świat leży w mocy Złego.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-02, 11:40   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Sakrament chrztu nie przesądza o byciu chrześcijaninem, a jedynie do tego uzdalnia.
Jak można należeć do Kościoła, a zarazem nie być chrześcijaninem?

LunarBird napisał/a:
Chrześcijaństwo natomiast jest
Chrześcijaństwo polega na doświadczeniu Jezusa w swoim życiu, a nie na spełnianiu dobrych uczynków.

Tutaj wkraczamy na dyskusję jaka toczy się między neo a tradycjonalistami. Sorry, nie mam czasu na aż takie dogłębne analizy.

LunarBird napisał/a:
dlatego człowiek łamiący zasady wiary chrześcijańskiej wykreśla się ze wspólnoty ludzi wierzących.
W takim razie chrześcijaninem się jest tylko od sakramentu pokuty, do popełnienia grzechu.

Jakie to wygodne.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-02, 00:52   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Kiedy ostatnio czytałeś Biblię?
Z dwa miesiące temu

LunarBird napisał/a:
Człowiek który bez skrupułów łamie chrześcijańskie zasady wiary z definicji nie może być chrześcijaninem.
Co innego twierdzi Katechizm Kościoła Katolickiego

LunarBird napisał/a:
Ale rzecz jasna ateistom na rękę jest instytucjonalne a nie moralne definiowanie chrześcijaństwa, stąd starają się zakłamać rzeczywistość jak tylko mogą.


Katechizm Kościoła Katolickiego (1272) napisał/a:
Ochrzczony, wszczepiony w Chrystusa przez chrzest, upodabnia się do Niego . Chrzest opieczętowuje chrześcijanina niezatartym duchowym znamieniem (charakterem) jego przynależności do Chrystusa. Znamienia tego nie wymazuje żaden grzech, chociaż z powodu grzechu chrzest może nie przynosić owoców zbawienia . Sakramentu chrztu udziela się jeden raz; nie może on być powtórzony.


LunarBird napisał/a:
Prawda jest taka, że to ateistą się jest bez względu na czyny, bo ateizm nie posiada żadnych zasad moralnych, które byłyby wyznacznikiem ateizmu.
Oczywiście, gdyż ateizm nie jest postawą moralną.
  Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
bro

Odpowiedzi: 983
Wyświetleń: 83872

PostForum: Nasze codzinne i niecodzienne sprawy.   Wysłany: 2011-08-01, 18:58   Temat: Czy Bóg tak naprawdę istnieje??
LunarBird napisał/a:
Słowne deklaracje nikogo jeszcze nie czynią chrześcijaninem.
No tak, ale w ten sposób patrząc nikogo nie da się określić mianem chrześcijanina, bo nie jesteśmy w stanie zgłębić umysłu ni serca człowieka. Więc pozostaje tylko podejście chrzest+słowna deklaracja. Dany człowiek może być totalnym organem męskim, łamać wszystkie przykazania, a i tak być katolikiem/chrześcijaninem.
 
Strona 1 z 172
Skocz do:  


pozycjonowanie by s90.pl

Reklama:
Prawdopodobnie najlepsze Forum Dyskusyjne
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Pomagamy:
pajacyk

Sitemap:
tematy i u�ytkownicy