• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kalimba  

Wysłany: 2017-06-23, 13:05   Żylaki i obrzęki

Profilaktyka zapobiegania żylakom nie jest trudna. Trzeba unikać np. długiego siedzenia i stania, zakładania nogi na nogę, noszenia krępującej ruchu odzieży czy dźwigania ciężkich rzeczy. Warto również ograniczyć spożycie soli i regularnie pływać/ spacerować/ jeździć na rowerze. Proponuję też kupić specjalne podkolanówki uciskowe np. https://twojezdrowenogi.com/pl/p/Podkolanowki-przeciwzylakowe-I-klasa-ucisku-140-DEN/44 . Bardzo przynoszą one ulgę i zapobiegają bolącym nogom

ola19  

Wysłany: 2017-06-25, 15:40   

A najlepiej po prostu zacząć się ruszać.

Gitarka 

Wysłany: 2017-07-07, 15:02   

Łatwo się mówi, ale kiedy praca polega na siedzeniu przy komputerze przez 10h, a potem kolejne 2h w pociągu to już nie ma czasu na jakiś ruch. Ja zdaje sobie sprawę, że taki tryb życia nie jest zdrowy, ale czasami nie ma wyjścia. Niestety doigrałam się z czasem żylaków i miałam nadzieję, że w jakiś cudowny sposób za pomocą suplementów je wyleczę. Ale gdzie tam, zgłosiłam się w końcu do szpitala Bonifratrów, gdzie lekarze wykonali mi skleroterapię. Szybko udało mi się wrócić do pełnej sprawności i zniknęło to uczucie pieczenia. Zdaję sobie sprawę, że jeśli wrócę do starych nawyków to one wrócą, dlatego staram się o zmianę trybu pracy, by mieć też czas na jakiś sport.

karrson  

Wysłany: 2017-08-05, 18:26   

"unikać np. długiego siedzenia i stania" - czyli długo leżeć? Poza tym na rowerze też się siedzi, albo stoi na pedałach. A widzieliście nogi Bartosza Huzarskiego po etapie górskim na Tour de France. Żylaki to przede wszystkim choroba dziedziczna. Są oczywiście zawody nie wskazane przy takiej przypadłości. Sprzedawca, fryzjer, piłkarz. Przy zaawansowanych stanach nie pozostaje nic innego jak konsultacja z chirurgiem https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/konsultacje-specjalistyczne/chirurgia-ogolna-YVzYCp .

popiel 

Wysłany: 2018-04-19, 22:16   

No niestety żylaki i zakrzepica do groźna sprawa. U mnie w rodzinie są przynajmniej 2 osoby, które muszą przyjmować leki przeciwzakrzepowe , a i tak ciągle się martwią o zdrowie. Nic innego, ciągle na tabletkach...

adam987 

Wysłany: 2018-06-18, 12:38   

Też mam już pierwsze objawy powstawania żylaków, nieraz bolą mnie bardzo nogi i mam wrażenie jakby mi ktoś do nich cegły przywiązał :( , kupiłem sobie diosminex w aptece i on przynosi sporą ulgę. Zlazłem też fajną stronkę z poradami http://www.nicniezatrzymamnie.pl/index.html na temat żylaków, warto ją poczytać jeśli masz z nimi problem.

aniusia82 

Wysłany: 2018-06-19, 12:19   

Żylaków nie ma co zostawiać, bo może się to potem przerodzić w poważniejsze problemy z krążeniem.

popiel 

Wysłany: 2018-07-01, 16:50   

Też się z tym zmagamy w przypadku mojej babci. Ostatnio nam się udało kardiologa w Warszawie znaleźć, który wydaje się być naprawdę dobrym w wykonywaniu swojego zawodu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Marlenka33  

Wysłany: 2018-07-24, 17:36   ...

Z żylakami nie ma żartów ponieważ nieleczone mogą prowadzić do poważnych powikłań nawet do owrzodzenia żył! Tu powinien zająć się tym wyspecjalizowany chirurg, który skieruje nas na odpowiednie leczenie. Ja akurat jestem po skleroterapii - zabieg robiłam na Mokotowie w Kimed-zie. Zabieg jest przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym i polega na wstrzykiwaniu preparatów za pomocą igły do rozszerzonych naczyń, które „sklejają” żyły, co powoduje ich całkowite zniknięcie. Żadnych blizn i nacięć a przede wszystkim pozbyłam się żylaków dzięki czemu moje nogi są zdrowsze i ładniej wyglądają.

karrson  

Wysłany: 2018-11-04, 09:06   

Popiel poczytaj najpierw o tym o czym piszesz! Zakrzepica nie ma nic wspólnego z żylakami. To nagła bardzo niebezpieczna choroba dotycząca głównie kobiet po 60 roku życia. A leki przeciwzakrzepowe nie służą leczeniu żylaków. Leki przeciwzakrzepowe służą ochronie organizmu przed zatorami powstającymi na skutek skrzeplin. Mogą to być zatory płucne, mózgu. Wówczas pojawiają się udary. Jedyny problem związany z leczeniem żylaków polega na oderwaniu się skrzepu podczas zabiegu. Dlatego chorzy są przygotowywani przy pomocy antykoagulacji. Sprawdzajcie to o czym piszecie, bo w innym przypadku tworzycie Dr Google, lekarza online http://www.zachowajmyzdro...-doktor-google/ do leczenia chorób kobiecych u mężczyzn. W poradniku Zachowajmy Zdrowie znajdziecie sporo informacji o antykoagulantach, których stosowanie jest powszechne. Zwróćcie uwagę na zagrożenia do jakich może doprowadzić brak ostrożności w ich stosowaniu. Przykładowo sepsa jest jednym ze skutków zaniedbania drobnych stłuczeń podczas tej terapii. Do tego dochodzą wylewy podskórne, krwawienia i obrzęki. Uważajcie też na ostatnią serię wadliwych zastrzyków z heparyny. Terapia przez internet nie jest najlepszym sposobem na zaistnienie w sieci, zwłaszcza, gdy nie jest się lekarzem. Przykładem jest idiotyczna kampania antyszczepionkowców.

Odpowiedz do tematu