• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Ptaq
2010-02-24, 22:27
Autor Wiadomość

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2010-02-24, 19:57   

Proponuję abyście odwoływanie się do regulaminu czy też po prostu krytykę moderatorów pozostawali mnie. Wy to robicie tak nieudolnie, że z powodu mojego wrodzonego poczucia sprawiedliwości jestem zmuszony, stanąć po ciemnej stronie mocy.

W regulaminie jest napisane, że istnieje jakaś nieokreślona granica w stosowaniu czasówek i w tym samym regulaminie jest określona hierarchia na forum. Moderatorzy są w niej wyżej od użytkowników, więc niejasności rozstrzygają oni. Dodatkowo pomimo, że zastrzeżenia do Kurczol pojawiają się nie od dziś to Ptaq jej funkcji nie odebrał, a więc on akceptuje jej działania.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-02-24, 20:02   
   Polecający: Paulinaaa

Problemem nie są moderatorki, lecz niektórzy użytkownicy tworzący jakąś niezdrową opozycje. Widać wyraźnie, ze userzy odbiegający od tematu mają najwięcej do powiedzenia na temat regulaminu, to zaczyna się robić chore. Przystopujcie.

[ Dodano: 2010-02-24, 20:03 ]
i właśnie przez takie zachowania tworzy sie paskudna atmosfera.

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-24, 20:29   

kanarinho napisał/a:
i właśnie przez takie zachowania tworzy sie paskudna atmosfera.

A na to jest bardzo proste rozwiązanie:

1. Ostrzeżenia widoczne tylko dla administracji i ukaranego.
2. Zakaz publicznego dyskutowania o konkretnych decyzjach administracji.
3. Założenie tematu, który będzie służył składaniu uwag co moderatorów, którego zasady będą takiej: User pisze co mu leży na duszy korzystając tagu mod, moderator/administrator, który postanowi odpowiedzieć odpowiada userowi poprzez PW i informuje resztą administracji o treści swojej odpowiedzi(w dziale mod only, albo w tym temacie również korzystając z tagu mod), albo wersja idealna administracja udziela userowi wspólną odpowiedź. User można odpisać korzystając z tagu mod, albo dać za wygraną.
4. Użytkownicy wpływają na administrację "wolnorynkowo", jak im się nie podobają to idą na inne forum.
5. Administracja jeżeli ma taką wolę może przenieść sprawę na forum publiczne i poprosić o opinię resztę userów.
Ostatnio zmieniony przez kenusarf 2010-02-24, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-02-24, 20:37   
   Polecający: Paulinaaa

kenusarf napisał/a:
A na to jest bardzo proste rozwiązanie:
Jest jeszcze jedno, dyskusja z danym moderatorem tylko i wyłącznie na pw, bez zakładania zbędnych tematów. Spekulacje na pw, nie będą miały żadnego wpływu na decyzje o przyznanym ostrzeżeniu.

Jestem na forum prawie dwa lata i nigdy nie spotkałem sie z taką wrogą sytuacją jak teraz, każdy podważa regulamin, który jest jasny. Moderatorki widzą OT lub dążenie do niego i mają prawo zareagować.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-02-24, 20:43   

Po to jest ten temat by wygłaszać swe uwagi co do pracy moderatorów, więc nie wiem o co wam chodzi.

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-24, 20:47   

kanarinho napisał/a:
Jest jeszcze jedno, dyskusja z danym moderatorem tylko i wyłącznie na pw, bez zakładania zbędnych tematów.

Moim zdaniem jednak dyskusja powinna się toczyć na linii user-administracja, a nie user-mod. Minimum jest takie, że ma do niej wgląd admin, które tak na dobrą sprawę odpowiada za moderatorów. Jeden temat w którym się będzie korzystało z tagu mod moim zdaniem nie zaszkodzi.

kanarinho napisał/a:
Jestem na forum prawie dwa lata i nigdy nie spotkałem sie z taką wrogą sytuacją jak teraz, każdy podważa regulamin, który jest jasny. Moderatorki widzą OT lub dążenie do niego i mają prawo zareagować.

Nie moderatorki, a jedna moderatorka. Color czy Martina to prędzej zmienią offtopa na czasówki niż będą kasować czasówki. Obstawiam, że Sol będzie działała podobnie do nich w tej kwestii.

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-02-24, 20:52   

kenusarf napisał/a:
1. Ostrzeżenia widoczne tylko dla administracji i ukaranego.
2. Zakaz publicznego dyskutowania o konkretnych decyzjach administracji.
3. Założenie tematu, który będzie służył składaniu uwag co moderatorów, którego zasady będą takiej: User pisze co mu leży na duszy korzystając tagu mod, moderator/administrator, który postanowi odpowiedzieć odpowiada userowi poprzez PW i informuje resztą administracji o treści swojej odpowiedzi(w dziale mod only, albo w tym temacie również korzystając z tagu mod), albo wersja idealna administracja udziela userowi wspólną odpowiedź. User można odpisać korzystając z tagu mod, albo dać za wygraną.
4. Użytkownicy wpływają na administrację "wolnorynkowo", jak im się nie podobają to idą na inne forum.
5. Administracja jeżeli ma taką wolę może przenieść sprawę na forum publiczne i poprosić o opinię resztę userów.

Co do punktu pierwszego: nie wiem, czy to jest możliwe. Co taka konspira miałaby na celu?
Punkt drugi jest chyba za ostry, dyskusje będą i tak, nie w temacie, to na SB.
Punkt trzeci wydaje mi się ok. W końcu warnem powinien być zainteresowany głównie ukarany user i ew. mod/admin, który mu go przyznał.
Czwarty i piąty bez zastrzeżeń.

Ogólnie idea nie najgorsza, ciekawe tylko, czy komuś chciałoby się je wprowadzić w zycie.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-24, 21:06   

Sol napisał/a:
Co do punktu pierwszego: nie wiem, czy to jest możliwe. Co taka konspira miałaby na celu?
Punkt drugi jest chyba za ostry, dyskusje będą i tak, nie w temacie, to na SB.

Jeżeli punktu pierwszego nie da się ze względu technicznych to można po prostu usunąć ostrzeżenia, a zastąpić je upomnieniami. Jak ktoś olewa upomnienie to za karę ban na jakiś czas.
Punkt drugi będzie bezwzględnie przestrzegany w każdym widocznym dla użytkowników miejscu.

Konspira ma na celu zmniejszenie poczucia niesprawiedliwości. Jeżeli user dostaje niesłuszne jego zdaniem ostrzeżenie, które będzie publiczne widoczne na które nie może się publicznie poskarżyć/ publicznie się przed nim obronić to poczucie niesprawiedliwości będzie go dodatkowo nakręcać.

Ptaq  

Tytuł: Test

Wysłany: 2010-02-24, 21:19   
   Polecający: Ptaq

Cytat:

W regulaminie jest napisane, że istnieje jakaś nieokreślona granica w stosowaniu czasówek i w tym samym regulaminie jest określona hierarchia na forum. Moderatorzy są w niej wyżej od użytkowników, więc niejasności rozstrzygają oni. Dodatkowo pomimo, że zastrzeżenia do Kurczol pojawiają się nie od dziś to Ptaq jej funkcji nie odebrał, a więc on akceptuje jej działania.

To jest kwintesencja tego co myślę. Każdy moderator ma inną "granicę" tolerancyjności - u Kurczol'a jest ona dość mała i ma do tego prawo - czasówki miały być stosowane w bardzo nielicznych sytuacjach. Praktyka wygląda tak, że w temacie powstaje kolejny temat tylko w postaci czasówek. Kurczol dbając o kwintesencję prawdziwego tematu oczyszcza go z czasówk, bądź z samego OT nie zmieniając na czasówki.

Więc uważam, że userzy zamiast się cieszyć, że tylko 1 mod jest tak ostry w stosunku do czasówek, a reszta bardziej tolerancyjna, to userzy narzekają na tego jednego.
No niestety jak będzie jeszcze więcej problemów z czasówkami - to możemy wrócić do czasów gdy ich nie było... no ale z tego co się domyślam - to większość tego by nie chciała.

Starrk  

Wysłany: 2010-02-24, 21:24   

A co w takim razie z usuwaniem tematów, które regulaminu nie łamią a "są idiotyczne"? W regulaminie nic o idiotyczności nie ma.

Ptaq  

Wysłany: 2010-02-24, 21:33   

Cytat:
§5. Za niedozwolony post uważa się:
...
• post bezsensowny

Fakt, że jest to pewnego rodzaju "furtka" dla moderatórów, jednak nie jest się wstanie wszystkiego przewidzieć, co user wymyślić może. Dlatego co mielibyśmy zrobić jak by ktoś siadł i przez 10h zakładał temat za tematem typu:
Jakiego koloru masz dziś sznurówki?
Jakiego rozmiaru masz majtki?
Jakiego koloru masz ściany w pokoju?

I tak pisał by bez końca po kilkaset tematów tego typu dziennie. No niestety, nie przesadzajmy z tolerancją tego typu pytań. Uważam, że mimo, iż forum jest ogólnotematyczne - to jakiś poziom powinno zachować, pod względem tematów.

Starrk  

Wysłany: 2010-02-24, 21:38   

W takim razie moderator może sobie potraktować jako "idiotyczny" każdy temat jak chce. I nie przesadzajmy z wymyślaniem sytuacji na siłę.

Ptaq  

Wysłany: 2010-02-24, 21:45   

Cytat:
W takim razie moderator może sobie potraktować jako "idiotyczny" każdy temat jak chce.

Teoretycznie tak, w praktyce nie przesadzajmy. Jak by nie było - praktycznie wszędzie decyduje czynnik ludzki. Tak jest i tu - moderator ma prawo rozsądzać i kieruje się własnymi odczuciami - uważam, że moderatorów to forum ma bardzo dobrych, więc userzy nie powinni się czepiać. A że czasem błędy się zdarzają - to jest już rzecz ludzka - każdy ma prawo popełniać je. I jak userzy wymagają od moderatorów by byli tolerancyjni, tak i powinno to działać w drugą stronę i user powinien, też dostrzec - że moderator - też ma chwile słabości i tez może się mylić. I na pewno nie powinien być za to mieszany z błotem - w końcu robi to za darmo i chce dla forum jak najlepiej, mimo, że niektórzy mogą tego nie dostrzegać.

Starrk  

Wysłany: 2010-02-24, 21:55   

Wydawało mi się, że moderato powinnien działać wg regulaminu, a nie wg własnych odczuć. A wg regulaminu temat był w porządku, bo co bezsensowego niby w nim było?

Ptaq  

Wysłany: 2010-02-24, 21:59   

Cytat:
Wydawało mi się, że moderato powinnien działać wg regulaminu, a nie wg własnych odczuć.

Regulamin jak już pisałem daje pewnego rodzaju "fortki" w których interpretacja w danych przypadkach pozostaje do moderatora - i on ma władzę czy podciągnąć to pod łamanie regulaminu, czy przymknąć oko. Dla mnie sprawa jasna.

Cytat:
A wg regulaminu temat był w porządku, bo co bezsensowego niby w nim było?

Wg. mnie był mocno naciągany, jak podałem w przykładzie tego typu tematów z serii "Co teraz..." można wymyśle niemal nieskończoność. Są skrajnie niskiej wartości (zakładając, że każdy temat ma jakąś tam wartość) i w tym momencie są podciągane pod "bezsensowne" - dlatego lądują w koszu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi