• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat

Czy forum jest odpowiednio moderowane?
Zdecydowanie tak, moderatorzy są zawsze tam gdzie być powinni.
30%
 30%  [ 16 ]
Jest OK, choć czasem zdarzają się 'wpadki'.
42%
 42%  [ 22 ]
Tak sobie, nie jest źle ale bez rewelacji.
15%
 15%  [ 8 ]
Kiepsko jest, widać poważne braki w moderowaniu forum.
5%
 5%  [ 3 ]
Fatalnie, w każdym elemencie.
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2012-04-06, 15:37   
   Polecający: Paulinaaa

Gadałem ostatnio z Kerosine i postanowiliśmy dać sobie spokój ze sraniem się na okrągło czy jest dobrym modem czy nie. Dajcie sobie siana, bo wieje tutaj operą mydlaną. Każdy zna zdanie każdego, a więc myślę, że to jest dobra pora na wylajtowanie.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-04-06, 15:38   

kanar zdradził, nie ma już o co walczyć ;c

kanarinho  

Wysłany: 2012-04-06, 15:48   

Nie pajacuj Starrku;D

Nie chce, żeby forum stało się polem bitwy i hejtingu.

Starrk  

Wysłany: 2012-04-06, 15:55   

Lepiej powiedz jakimi słodkimi słówkami cie Keri przekupiła.

kanarinho  

Wysłany: 2012-04-06, 15:57   

Oj tam słówkami od razu;D

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-06, 15:58   

ahihihihihi. <sarkastyczne kropka na końcu. a nie ': D'>

kanar musi został zarzucony mnogością pmek o tym, jakie to wszystko ciężkie, przykre i niezrozumiałe. każdy by wymiękł. : D <sarkastyczna kropka na końcu i ': D'>

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

kanarinho  

Wysłany: 2012-04-06, 16:01   

Aż mi kvrwa łezka pociekła. Bardziej bym się zmartwił jakbym zobaczył pierwszą ryskę na nowym lapku;D

Po prostu pogadaliśmy sobie i nie mam już po co się wymądrzać na forum.

Katharsis  

Wysłany: 2012-04-06, 18:45   
   Polecający: Lewiatan

IMO zmiana moderacji powinna zacząć się od zmiany regulaminu.
Forum to miejsce dla ludzi, a nie kastratów intelektualnych. Kłótnie, przekleństwa, to wszystko jest częścią ludzkiej natury. Nie ma co na siłę robić z nas gentlemanów, każdy prezentuje się jak chce.

Tak więc - mod powinien usuwać ewidentny spam. I nic więcej.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-04-06, 19:06   

Sol napisał/a:
rozumiem tępienie upierdliwych spamerów, ale już nic nie mam przeciwko ludziom, którzy zakładają tematy,m by promować swoją twórczość. W końcu gdyby koleś założył temat z pytaniem jak się wypromować, pewnie połowa z was podsunęłaby mu pomysł pisania na forach

Cóż, ja mam na ten temat odrębne zdanie. Dla mnie takie wątki nie różnią się praktycznie niczym od tematów zakładanych właśnie przez owych "upierdliwych spamerów" i reklamiarzy - jeśli wejdziesz w dział "Hip-Hop i Rap", w którym tego typu topiców zamieszczanych jest najwięcej i przyjrzysz im się uważnie dostrzeżesz, iż nie są one niczym innym jak tylko mniej lub bardziej (z reguły jednak bardziej) profesjonalnymi reklamami - i to bynajmniej nie twórczości amatorów i osób zupełnie początkujących w świecie show businessu. Reklamują najczęściej konkretny produkt - utwór, klip, album itp. W celu komercyjnym. To widać, naprawdę, już na pierwszy rzut oka - w stylu, jakim są napisane. Mają formę ogłoszeń - więc i powinny być moim zdaniem traktowane jak ogłoszenia. Osobiście uważam, że najlepiej byłoby, gdyby powstał na ich potrzeby specjalny, odrębny dział. I nie, nie uważam, by promowanie własnej twórczości na forach internetowych było do końca najlepszym pomysłem. A przynajmniej, jak widać powyżej, nie w każdym wypadku.

Tematy/posty, co do których uznaję, iż faktycznie mają na celu "uczciwe" zaprezentowanie innym swej twórczości, po prostu podklejam do wątku "Wasza muzyczna twórczość" w dziale "Inne". A że do tej pory trafił się jedynie jeden taki temat... cóż, to już nie moja wina.

Sol napisał/a:
sposób, w jaki Piaskowy Ludek dostała bana.

Akurat sprawa bana na Piaskowym Ludku jest sprawą dosyć specyficzną i wolałabym się nad nią zbytnio nie rozwodzić - w grę wchodzą informacje i okoliczności, które naprawdę nie powinny być publicznie ujawniane bez zgody samej PL. Dość, że jest to osoba, która nie powinna moim zdaniem mieć miejsca na forum. Odnośnie zaś tego
Sol napisał/a:
nieco zbyt wybuchowy, impulsywny charakter jak na moda
zarzutu, nie pozostaje mi nic innego, jak się z nim zgodzić - i obiecać, iż dołożę wszelkich starań, by jak najrzadziej dawał o sobie znać.

Sol napisał/a:
podejście do wulgaryzmów

Podejście do wulgaryzmów mam, jakie mam - bardzo ostre. I bynajmniej nie uważam tego za coś złego i powód do wstydu; zwłaszcza w sytuacji, gdy ich stosowanie jest jasno i wyraźnie zabronione przez regulamin. Niemniej, nie mam (wbrew pozorom) natury świętoszka i uważam, że użycie "grubszych" słówek nie jest w pewnych sytuacjach niczym złym; wręcz przeciwnie. Ale, uwaga - mam tu na myśli jedynie użycie ich z choćby minimalną autocenzurą. Wiem, że niektórzy mogą mi przez to zarzucać swoistą hipokryzję - ale robię to, uwaga, w imię wolności słowa i swobody wypowiedzi. Bo wychodzę z założenia, że skoro moderacja już uznaje, iż stosowanie nieco "cięższych" słów i zwrotów może służyć wzmocnieniu emfazy wypowiedzi oraz położeniu większego nacisku na pewne jej elementy i skoro już pozwala na ich stosowanie pod doprawdy bardzo niewiele wymagającym warunkiem choćby symbolicznej autocenzury - nie ma żadnego powodu, by owe słowa i zwroty stosować w ich nieocenzurowanej formie. Bo "prawie", moi drodzy, jednak robi wielką różnicę - wulgaryzm ocenzurowany pozostaje wulgaryzmem; wszyscy wiedzą, co dokładnie autor zawierającej go wypowiedzi chciał przekazać - niemniej nie narusza to (drastycznie) ogólnej kultury dyskusji i stąd jest przeze mnie akceptowane.

Stąd odnośnie stosowania przez użytkowników wulgaryzmów: Autocenzury, choćby w minimalnym zakresie, wymagałam i wymagać będę. Ten element mojego moderowania zmianie nie ulegnie. Posty zawierające wulgaryzmy nieocenzurowane będą przeze mnie edytowane do postaci nie zawierającej danego wulgaryzmu w ogóle. W przypadku uporczywej recydywy/użycia wulgaryzmu(ów) naprawdę "ciężkich" [szczególnie poza MassTopikiem]/celowego ich stosowania z zamiarem zrobienia "na złość" moderacji [co wiąże się również z powtórną edycją przez usera postów już zmoderowanych] - będą lecieć ostrzeżenia i/lub posty te będą usuwane.

Przykro mi bardzo, ale akurat pod tym względem tolerancyjna być nie zamierzam.

Starrk napisał/a:
Ja powiem tylko tak. Mnie się taki szalejący moderator nie podoba, nie chcę mieć takiego i przeszkadza mi on w forumowaniu. I jestem pewien, że nie jestem odosobniony w tym zdaniu. Ja czerpię z forum w obecnym jego stanie przede wszystkim fun, a ścisłe trzymanie się regulaminu przeszkadza mi w czerpaniu tego funu. I jak najbardziej mi się to nie podoba.

Forum nie jest przeznaczone jedynie dla użytkowników chcących "funu", wiesz? Tacy również powinni mieć na nim miejsce i myślę, że mają. Ale to nie znaczy, że ich "funowe" standardy mają być jedynymi powszechnie obowiązującymi. Na forum są, wbrew pozorom, obecni również userzy stawiający przede wszystkim na konkretną i merytoryczną dyskusję i wymianę poglądów z innymi userami, a nie jedynie (pardon my french) popychanie pierdół w MassTopicu. Wątpię, by oni z kolei mieli coś przeciwko cięciu nadmiernej ilości spamu czy ustawianiu czasówek w wątkach poza MT leżących - bo domyślam się, że właśnie o owo cięcie i ustawianie Ci się przede wszystkim rozchodzi. Zresztą, mój Boże - cóż to za straszny akt przemocy i nadużycie ze strony moderatora, ustawienie czasówki na poście. Doprawdy, terrible :zalamany:

Niemniej pod pewnym względem masz rację - wprowadzanie aż takiego rygoru do MassTopicu rzeczywiście mija się z celem. Tutaj faktycznie postaram się nieco odpuścić - co nie znaczy, że zrezygnować z cięcia spamu zupełnie, gdy zobaczę w takich np. "Milionach powodów do życia" dwudziestopostowego offtopa kompletnie nie na temat ;P MassTopic to MassTopic - dział luźniejszy i swobodniejszy niż inne, nawet bardzo. Ale to nie znaczy, że ma być kompletnie luźny i bez żadnych zasad. Z tego również względu jestem przeciwko zupełnemu brakowi cenzury wobec wulgaryzmów w ML.

Podsumowując - moja ogólna tolerancja wobec spamu i offtopiców powinna ulec zwiększeniu ;P

yaku napisał/a:
zresztą jak już pisalem troche szybkie dostanie moda, bo chce, potem rezygnacja i znow 'bo chce' wiec wrocila... to nie kladzie na niej pozytywnego wrazenia.

Krótką doprawdy masz yaku pamięć skoro już po niecałym roku nie pamiętasz, jak to faktycznie z ostatnimi wyborami moda było - co dziwne, bo pamiętam, że sam się wtedy często-gęsto na ów temat wypowiadałeś. Niemniej wierz mi - Kerozynka nie dostała moda jedynie dlatego "bo chciała", tylko dlatego, że ktoś (a konkretnie inni moderatorzy i przede wszystkim Ptaq) uznali, że spełnia wymagania na to stanowisko. Podobnie z
yaku napisał/a:
potem rezygnacja i znow 'bo chce' wiec wrocila
Naprawdę myślisz, że Ptaq uznałby sam goły argument "bo chcę znów być moderatorem " i nic poza tym? Aż tak nisko go oceniasz? Otóż jesteś w błędzie, w rozmowie z nim użyłam argumentów innych. Co do szczegółów pozwolisz jednak, iż pozostaną tajemnicą... nie mam żadnego obowiązku Ci ich ujawniać ;] Dość, że stanęło na tym (i takie jest podsumowanie całego tego długiego, nudnego i męczącego wywodu), że styl swojej pracy postanowiłam zmienić. Myślę, iż w sposób radykalny. Niemniej nie oznacza to, że luz będziecie mieć zupełny - z pewnych standardów nie zrezygnuję nigdy ;]

Smarkej napisał/a:
nie wiem, czy wiemy, ale właśnie nakarmiliśmy trolla.

Daruj sobie podobne odzywki, bo to naprawdę zaczyna już podchodzić pod prowadzenie prywatnej wojny i jako takie zostanie przeze mnie odpowiednio wynagrodzone. Staram się być cierpliwa i wyrozumiała wobec czegoś, co wedle mojej oceny stanowi po prostu mniej lub bardziej konstruktywną i obiektywną krytykę moich poczynań. Niemniej w Twoim wypadku wydaje się chodzić o coś jeszcze więcej, zatem lojalnie uprzedzam - don't play that card i nie nadużywaj mojej cierpliwości. Warna wlepię Ci bez większego bólu, ba, w ostateczności nawet dwa. Przed kilkudniowym banem [który to wynalazek nowy skrypt forum pozwoli z wszelkim prawdopodobieństwem wreszcie umożliwić] myślę również nie wzbraniałabym się zbytnio :oczami:

Obecna sytuacja nie jest miła dla nikogo. Dla mnie również, naprawdę. But, what can I say - zmiany zapowiedziałam i zmiany wprowadzę, w tym dotyczące również paru innych, nieporuszonych tu kwestii. Niemniej chciałabym, żebyście Wy również się nieco postarali i m. in. przystopowali hejting - choćby dlatego, że nie zawsze jest on uzasadniony, jak wykazała moja niedawno przeprowadzona rozmowa z kanarinho. Poza tym - Wam samym daleko do świętości. W niektórych wypadkach doprawdy bardzo.

Wiem, że perfekcyjnym moderatorem bynajmniej nie jestem. Perfekcyjnych moderatorów po prostu nie ma. Ale nie jestem również modem beznadziejnym, i tego z kolei nie pozwolę sobie wmówić nigdy.

Cóż, to by chyba było na tyle ^^ Długość niniejszego postu jest adekwatna do długości stawianych mi zarzutów - hope you don't mind ;]

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2012-04-06, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-06, 20:20   

jestem tylko ja. ja, ja, ja! JA I MOJE EGO!

[ Dodano: 2012-04-06, 20:28 ]
Cytat:
Forum nie jest przeznaczone jedynie dla użytkowników chcących "funu", wiesz?

Właśnie to widzę. Podchodzisz do tego, jakby to była kwestia życia i śmierci, jakby od tego, czy na foro będzie można przeklnąć z gwiazdkami, bez gwiazdek, za twoją zgodą czy bez niej i czy będzie wolno/nie wolno robić/zrobić całej reszty, o której piszesz w swoim elaboratywnym pościku, zależało zmartwychwstanie pana naszego Jezusa Chrystusa, pokój na świecie i między Izraelem a Palestyną, między Madrytem a Katalonią, nakarmienie wszystkich dzieci trzeciego świata, i tych w Rosji też, wynalezienie leku na raka i głupotę ludzką, wkroczenie zwycięskich wojsk Tybetu do Pekinu i wysłanie Donalda Tuska na księżyc, wszystko, słowem, wszystko!

a to tylko foro. nic więcej. enjoy your mediocre life.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-04-06, 21:38   

Akurat jeśli chodzi o odniesienie do przekleństw w moim poście Keri nie trafiłaś. Moje podejście jest raczej zerojedynkowe - wyraz, w którym opuścimy albo zmienimy jedną literkę czasem zmienia swoje znaczenie, ale rzadko w wypadku naszych przekleństw. Ta niby autocenzura to żadna cenzura, i tak wiadomo, co autor chce powiedzieć i w czasach większego ruchu to by nie przeszło. No ale obecnie... jak pisałam, nec Hercules contra plures.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Starrk  

Wysłany: 2012-04-06, 21:48   

Kerosine napisał/a:
Forum nie jest przeznaczone jedynie dla użytkowników chcących "funu", wiesz? Tacy również powinni mieć na nim miejsce i myślę, że mają. Ale to nie znaczy, że ich "funowe" standardy mają być jedynymi powszechnie obowiązującymi. Na forum są, wbrew pozorom, obecni również userzy stawiający przede wszystkim na konkretną i merytoryczną dyskusję i wymianę poglądów z innymi userami, a nie jedynie (pardon my french) popychanie pierdół w MassTopicu. Wątpię, by oni z kolei mieli coś przeciwko cięciu nadmiernej ilości spamu czy ustawianiu czasówek w wątkach poza MT leżących - bo domyślam się, że właśnie o owo cięcie i ustawianie Ci się przede wszystkim rozchodzi.
Wiesz, jak też potrafię dyskutować merytorycznie i konkretnie gdy wymaga tego temat. Nie zauważyłaś tego? Może to dla tego, że kondycję forum można porównać do gustu muzycznego słuchacza country - umiera toto w męczarniach. Rzucasz mi tutaj wyimaginowaną grupą "poważnych" userów, dla których forum nasze jest platformą dla wymienia poważnych poglądów i rzeczowych opinii. Ale ja się pytam którzy to? Gdzie ich widzisz? To ci co w każdym poscie piszą o Igrzyskach Śmierci? No bo nie wiem... inni którzy tu piszą nie mają problemu i z napisaniem posta o dupie maryni jak i o... czyms tam ważnym. A i ci także narzekają na twoje porządki które tu zaprowadziłaś. Próbujesz dostosować swoje rządy pod grupe userów których nie ma? Pod sytuacje i kondycje forum która nie ma miejsca? Ogarnij się, jak w świat puknie parę atomówek naraz to nikt nie będzie słuchał natchnionego, który wyjdzie na ulicę i zacznie głosić, że nieładnie jest kląć a jeść wypada jeno sztućcami przy stole nakrytym obrusem. I koniecznie łokcie przy sobie.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-04-07, 08:17   

1) KONKRETNE zarzuty poproszę, casusy tak zwane;

2) Dotyczące okresu ostatnich kilku tygodni.

Dziękuję, znudziło mi się już z Wami dyskutować, bo jak widzę porozumienie na obecnym etapie jadu i nienawiści jest po prostu niemożliwe. Zmiany, które postanowiłam wprowadzić, wprowadzę i tyle. Jeśli i one nie przypadną Wam do gustu - too bad ;] Nie zamierzam bynajmniej płakać z tego powodu. Ale żadnych większych ustępstw z mojej strony raczej się nie spodziewajcie.

Ach, i jeszcze jedno:
Martina napisał/a:
jeśli faktycznie trochę wrzuci na luz i popuści w nadgorliwym warnowaniu i banowaniu aktywnych użytkowników za byle co

Z całym szacunkiem, ale akurat co do przydzielania przeze mnie banów i ostrzeżeń nie mam żadnych zastrzeżeń ;]

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-04-07, 12:52   

z całym szacunkiem, ale jak ktoś powie o dwa słowa za dużo, to najpierw jest upomnienie słowne publicznie bądź przez PW, a dopiero później ostrzeżenia :luka: a wiem, że nie zawsze to robisz, tylko walisz ostem od ręki, bo tak ci się akurat uwidzi.

ale spoko, też tak kiedyś robiłam xD

theodoros  

Wysłany: 2012-04-07, 14:00   

Trudno mi oceniać po tak krótkim czasie przebywania, czy forum jest dobrze moderowane, to zawsze wymaga czasu. Z drugiej jednak strony zauważyłem, że ktoś usunął mój temat w dziale filmowym i nie podał mi żadnego powodu.

[ Dodano: 2012-04-07, 14:04 ]
Ach, sorki. Dopiero teraz widzę, że temat został przesunięty w jakieś dziwne miejsce. Ale i tak zastanawiam się, dlaczego przesunięto go akurat tam. Fajnie by było, jakby takie sprawy były od razu wyjaśniane...

Odpowiedz do tematu