• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Chaos 

Wysłany: 2012-02-06, 11:56   Propozycja dotycząca forum

Nie chcę, by ktokolwiek uznał, że się szarogęszę, ale mam pewną propozycję propo forum. Mianowicie chodzi tutaj o całe "rozstawienie".

Podzieliłbym to nieco inaczej, a przynajmniej estetyczniej, jeżeli w ogóle interesuje Cię moja propozycja, możesz kontynuować.

Forum (Sprawy dotyczące forum)
- Przywitaj się
- Pytania i odpowiedzi
- Ogłoszenia oraz sprawy organizacyjne
Gadu gadu na luzie
- Aktualności i wiadomości
- Problemy i trudy życia
- Sport
- Literatura
- Kinematografia

- Technologia i technika
- Fotografia i multimedia (Nasza twórczość)
- Gry i zabawy
- Humor
- Muzyka
* Rock
* Metal
* Hip Hop
* Reagge etc. etc. etc. etc. Ile podgatunków, tyle wypisów.
- Zdrowie, moda, uroda
- Kulinaria
- Zwierzęta
- Szkoła (jak w przypadku muzyki)
{ewentualny podział na podst, gimn, LO, studia, choć uwzględniłbym jedynie subfora):
* Pomoc w nauce
* Szkolna ława
* Problemy szkolne
INNE
- Hydepark (Czyli spam, rozmowy nie pasujące do żadnej kategorii, dyskusje, różnorakie tematy)
- Dredzone (podział na subfora. Faktycznie jest sens trzymać oddzielną kategorię z podziałem na te fora? Szczerze, nie wszystkich to obchodzi, na ten przykład mnie nie)
* Gdzie
* O dredach
* Pomoc
- Nasze ogłoszenia (Szczerze, skojarzyłem "Tablicę ogłoszeń, z ogłoszeniami dotyczącymi forum").
- Kosz

Bez obrazy, ale obecny porządek dla mnie odrobinę przypomina śmietnik. Ciężko jest się zorganizować i myślę, że obecny pomysł jest przynajmniej do przedyskutowania.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-02-06, 12:02   

Admina nie ma, bo ma forum o pocztówkach.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-02-06, 12:02   

Pomysł sensowny, ale nie wiem, na ile da się go zrealizować. Tzn. na ile adminowi i modom by się chciało :luka:

Co do dread zone - to pozostałość po fuzji forów, taka nasz święta krowa, raczej nie do ruszenia ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-06, 12:04   
   Polecający: Lewiatan

Chaos, nie masz co robić w życiu?

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-02-06, 12:04   

ja tam jestem przyzwyczajona od tego jak jest. z przenoszeniem tematów do nowych działów jest roboty bezsensownej za dużo, już to raz przerabiałam, jak większości z was jeszcze na świecie nie było ; P
zresztą, dla tej garstki osób która tu pisuje, chyba nie warto robić przemeblowań jakichś ogromnych.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-02-06, 12:24   

IMO sam pomysł z nowym, nieco bardziej przemyślanym układem działów, ich nazwami i zakresem tematycznym bardzo dobry, ino niekoniecznie w takim wykonaniu, jakie nam zaprezentował Chaos ;P

Nie za bardzo mam teraz czas, żeby szczegółowo opisywać, co i jak, ale ja bym przede wszystkim rozdzieliła forum "Zdrowie i uroda" na dwa osobne fora oraz dodała całkowicie nowy dział pt. "Własna twórczość"; z ewentualnymi subforami "Muzyka", "Fotografia", "Literatura", "Grafika komputerowa" and such, albowiem tematy typu "Lilu - C/A (Premiera)" zbyt wielką solą w oku mi jednak są i uważam, że jako (nie oszukujmy się) bardziej forma promocji i reklamy niż cokolwiek innego nie do końca pasują do działów, w których są na chwilę obecną zamieszczane. No ale tłuszcza obraża się i protestuje, gdy takowe wątki do Kosza trafiają, no cóż zrobić. Dział pt. "Własna twórczość" problem ów by myślę skutecznie rozwiązał, a i sporo przeciętnych użyszkodników podejrzewam miałoby w nim co zamieścić.

Generalnie jednak sam pomysł na "przeorganizowanie" trochę NaszegoForum uważam za dobry.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Starrk  

Wysłany: 2012-02-06, 13:03   

Zmienianie foruma jest złe. Potem będę przez pół dnia szukał masstopika.

Jedyna zmiana jaka byłaby dobra to włączenia naliczania postów we wszystkich działach.

Chaos 

Wysłany: 2012-02-06, 13:12   

Katharsis napisał/a:

A Ty? :) Pytanie rodzi pytanie. Na głupie pytania są tylko głupie odpowiedzi.

Rozumiem wasz stosunek: Nawyki, przyzwyczajenia, blablabla. Forum o pocztówkach akurat mało mnie interesuje.

Temat był pisany czysto teoretycznie, propozycja - nikt wam tutaj odgórnie tego nie narzuca. To tylko luźna propozycja.

Martina napisał/a:
przenoszeniem tematów do nowych działów jest roboty bezsensownej za dużo, już to raz przerabiałam

Taka odpowiedź natomiast ma sens i w pełni to rozumiem.

Kerosine napisał/a:
ino niekoniecznie w takim wykonaniu, jakie nam zaprezentował Chaos ;P

To nie jest utopijna wizja forum, nie jest to jakoś z grubsza przemyślane. Jest to tylko propozycja nowego rozkładu. Gdzie by mi przyszło szukać działu do rozmów na wszystkie tematy we "wstępie". Ja tylko wyrażam swoje zdanie. Nie myślcie sobie, że od razu przylazł i wprowadza swój porządek. Bądźmy ze sobą szczerzy, jest tu niewielki "chaos" :P i nawet jak sobie pójdę, "chaos" pozostanie.

Kerosine napisał/a:
Generalnie jednak sam pomysł na "przeorganizowanie" trochę NaszegoForum uważam za dobry.

Widzicie? Jednak coś w tym jest :) nie mówię, że wszystko wysadzić w pizdu, a potem odbudować na nowo, ale odmalować ściany czasem warto. Ten pleśniejący na suficie naleśnik też trzeba zdrapać.

Starrk napisał/a:
Jedyna zmiana jaka byłaby dobra to włączenia naliczania postów we wszystkich działach.

Wtedy witałbym się nawet z ludźmi, którzy przyszli tu pół roku przede mną.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-02-06, 13:18   

Chaos napisał/a:
dla tego zdania warto było przeczytać cały ten post ;D

i dlatego nigdy Ptaq tego nie włączy, spamery za dwa pięćdziesiąt wy ;*

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-06, 13:18   

Chaos napisał/a:
Katharsis napisał/a:

A Ty? Pytanie rodzi pytanie. Na głupie pytania są tylko głupie odpowiedzi.

Ja mam co robić. Jeśli ktoś wpada na obce forum i zakłada trzysta tematów o tym jak by je można ulepszyć to nie zapowiada to niczego dobrego, naprawdę.

Starrk  

Wysłany: 2012-02-06, 13:19   

Chaos napisał/a:
I tak byś mie nie dogonił, pędzlu.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-02-06, 13:20   

Generalnie w tym, co napisała Martina jest sporo racji; z takim czymś byłoby mnóstwo roboty i nie jestem pewna, czy aby gra nie okazałaby się zupełnie niewarta świeczki. No ale o "Własną twórczość" przynajmniej uważam, że warto byłoby zawalczyć.

Poza tym, nie przesadzajmy, idealnie, a nawet bardzo dobrze z pewnością nie jest, ale źle również nie. I tak uważam, że jeśli już cokolwiek naprawdę warto by zmienić na forum, to przede wszystkim skórkę :luka:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-02-06, 13:24   
   Polecający: Achar

Jak pierwszy raz forum ujrzałem to też mnie trochę skórka odstraszyła, choć teraz nawet się przyzwyczaiłem.
Jak dla mnie to na forum nie trzeba nic zbytnio zmieniać, a jak już to tylko jakieś działy pojedyncze dodać.

Katharsis  

Wysłany: 2012-02-06, 13:26   

Skórka sprawia, że gimnazjaliści z infy myślą "jakieś forum dla dzieci, w sam raz dla nas, zaspamujmy ich więc całą kupą!"

Starrk  

Wysłany: 2012-02-06, 13:28   

Skórka zwiększa nasze szanse na wyłapanie sexi szesnastek, wiec jej nie zmieniamy.

Odpowiedz do tematu