• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

charon  

Wysłany: 2008-06-24, 19:20   
   Polecający: Colorblind

angelika89 napisał/a:
no i zmuszona jestem cokolwiek napisać bo ni mogę odczytać PW

No cóż. To jest forum dyskusyjne. Służy do czegoś innego. Co to za dziwny pomysł, by rejestrować się na forum tylko po to, by pisać do siebie przez PW nie udzielając się w żadnych tematach. Czy poczta elektroniczna odeszła już do lamusa?

Zobaczymy, czy limit zda egzamin. Jest szansa, że botom to trochę przeszkodzi.

na niektórych forach przy rejestracji jest kod obrazkowy. Parę kolorowych literek lekko zdeformowanych do przepisania. Dla człowieka, nawet lekko cofniętego w rozwoju, nie sprawi trudności. Byle by miał sprawny zmysł wzroku. Botom natomiast owszem, może pokrzyżować plany.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-06-24, 19:41   

charon napisał/a:
na niektórych forach przy rejestracji jest kod obrazkowy.
Tu też jest kod do przepisania z obrazka.

Pomysł sis w sumie nie jest taki zły... gdyby ludzi nie byli zbyt leniwi. Mnie nie chciałoby się pisać takiego maila ;p no i kto by to wszystko sprawdzał?

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-06-24, 19:45   

Sol napisał/a:
no i kto by to wszystko sprawdzał?
gdyby pomysł został przyjęty, <ale coś czuję, że tak nie będzie> to ja bym się mogła podjąć tego sprawdzenia - przeczuwam, że to zajęcie sprawiłoby mi wiele radości i napełniło wszelaką euforią ;D
charon napisał/a:
Parę kolorowych literek lekko zdeformowanych do przepisania.
piszcie co chcecie, ale nerwica mnie bierze, jak muszę taki kod zdeformowany przepisać, ślepa jestem, niedowidzę ;p - i muszę kilka razy próbować, to jest straszne ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-06-24, 19:52   

Sol napisał/a:
gdyby ludzi nie byli zbyt leniwi
Są zbyt leniwi na pisanie mejla, za karę nie będzie forum :luka: Proste.
Sol napisał/a:
no i kto by to wszystko sprawdzał?
To jasne, że nie sam jeden admin, ale mamy też na forum modów. Poza tym można chyba dać uprawnienia do akceptowania bądź odrzucania takiego mejla rejestracyjnego paru innym osobom?
Colorblind napisał/a:
nerwica mnie bierze, jak muszę taki kod zdeformowany przepisać, ślepa jestem, niedowidzę ;p
Mnie też bierze, ale z dwoma innymi literkami na początku ;] Poza tym, jak słusznie zauważyła Sol, tu też niby jest kod, a problemu spamerów to nie rozwiązuje. Chyba, że zaczniemy bawić się w kotki i pieski jak rapidshare.

grlało, matulu

charon  

Wysłany: 2008-06-24, 19:52   

Colorblind napisał/a:
piszcie co chcecie, ale nerwica mnie bierze, jak muszę taki kod zdeformowany przepisać, ślepa jestem, niedowidzę ;p - i muszę kilka razy próbować, to jest straszne ;p

Bez przesady. Nie pisałem o szaleństwach w stylu RapidShare, bo one są takie niewyraźne po to, by nakłonić do kupienia konta premium. Chodziło o takie, które w miarę sprawne ludzki oko bez problemu odczyta. Ja nie pamiętam, bym przy rejestracji podawał taki kod. Może i podawałem, a może się się pojawiły po...

Z akceptacją maila już trochę przesada, choć widziałem na forach nawet i podania z prośbą o członkostwo z kilkoma pytaniami w formularzu.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Colorblind  

Wysłany: 2008-06-24, 19:55   

charon napisał/a:
Może i podawałem, a może się się pojawiły po...
podawać musiałeś, bo nawet ja podawałam, poza tym teraz te literki są zniekształcone i jakoś to problemu nie rozwiązuje.
sis napisał/a:
Poza tym można chyba dać uprawnienia do akceptowania bądź odrzucania takiego mejla rejestracyjnego paru innym osobom?
ja proponuję, że można dać na ten przykład komuś z niebieskich :luka:

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

charon  

Wysłany: 2008-06-24, 19:57   

Colorblind napisał/a:
ja proponuję, że można dać na ten przykład komuś z niebieskich :luka:

Z tym komuś to trochę dziwne. Raczej wszystkim niebieskim lub żadnemu.

Albo wszystkie posty napisane przez użytkowników poniżej N postów (powiedzmy 10 do 20) miałyby być zatwierdzane. Takie rzeczy też widziałem na forach. Choć nie na tak dużych. Tu może być z tym problem.
Ostatnio zmieniony przez charon 2008-06-24, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

sis  

Wysłany: 2008-06-24, 19:58   

charon napisał/a:
Z akceptacją maila już trochę przesada
Dlaczego? Dzięki temu masz stuprocentową pewność, że masz do czynienia z użytkownikiem organicznym, a nie maszynką do spamowania. Przecież nikt by ich nie pytał o numer buta, ulubiona aktorkę i orientację seksualną, wystarczyłoby parę słów, które jest w stanie napisać średnio rozgarnięty gimnazjalista - ale nie boot.

[ Dodano: 2008-06-24, 19:59 ]
charon napisał/a:
To akurat najmniejszy problem, niech sobie Ptaq casting przeprowadzi, zrobi głosowanie w only mod, cokolwiek. Możesz wysunąć swoją kandydaturę, jeśli tak bardzo Ci zależy, Panie Niebieski ;]

grlało, matulu

Colorblind  

Wysłany: 2008-06-24, 20:01   

charon napisał/a:
Albo wszystkie posty napisane przez użytkowników poniżej N postów (powiedzmy 10 do 20) miałyby być zatwierdzane.
tylko nie popadajmy w jakieś skrajności, na tak dużym forum jak to nasze to można byłoby prędzej dostać świra^^ to już mi się nie podoba całkowicie.

zresztą nie ma co na razie rozważać, wszak admin się nie wypowiedział w tej kwestii

charon  

Wysłany: 2008-06-24, 20:03   

Może lepiej pozwalać na napisanie PW lub założenie tematu poza działem powitalnym dopiero po 24 godzinach od rejestracji?

Sol  

Wysłany: 2008-06-24, 20:26   

sis napisał/a:
Są zbyt leniwi na pisanie mejla, za karę nie będzie forum
Chodzi o też o to, żeby nie pomyśleli, że to jakiś casting - odpowiesz dobrze to zapraszamy, źle - won.

charon napisał/a:
W sumie mogłabym w tym pomóc, czemu nie? :luka:

Dj Kitex  

Wysłany: 2008-06-24, 21:08   
   Polecający: www.google.pl

Jak dla mnie, to to zabezpieczenie jest w porządku, ja wysyłam średnio 1 wiadomość na tydzień. Nigdy nie spotkałam się jeszcze z sytuacją kiedy ktoś (bez mojej zgody) wysłał mi jakiś adres www, ale myślę, że to zabezpieczenie będzie działać i po prostu dać limit powiedzmy 100 dla userów zwykłych i na przykład 500 dla moderatorów i przyjaciół, jeżeli można to zrobić.
Znajdziesz mnie tutaj,
Znajdziesz mnie wszędzie,
Lecz poznasz jak źle mnie potrktowałeś,
Gdy mnie na tym świecie już niestety nie będzie.

sis  

Wysłany: 2008-06-26, 00:39   

Sol napisał/a:
Chodzi o też o to, żeby nie pomyśleli, że to jakiś casting - odpowiesz dobrze to zapraszamy, źle - won.
Nie, nie myślałam nawet o jakichkolwiek pytaniach czy autoprezentacji. Chodziłoby raczej o coś w stylu: "Cześć, jestem Marysia, znalazłam forum przez google i chciałabym się na nim zarejestrować". Tyle wystarczyłoby w zupełności, żeby dowiedzieć się, czy masz do czynienia z żywym organizmem czy maszynką do spamowania.
Dj Kitex napisał/a:
Jak dla mnie, to to zabezpieczenie jest w porządku, ja wysyłam średnio 1 wiadomość na tydzień.
Bo jesteś tu od dwóch dni? :zdziwko:
Z ciekawości policzyłam dzisiaj swoje wysłane - póki co wyszło mi ok. 40 (dzień się jeszcze nie skończył ;p ). Na większość dostałam odpowiedź, a i tak był to niezbyt ruchliwy komunikacyjnie dzień :luka: Limity byłyby straszne.
Poza tym od wprowadzenia ograniczenia PW od 1 posta sama zgłosiłam już ileśtam bzdurnych, spamowatych postów, wklepywanych tylko po to, żeby dorwać się do skrzynki. Więc pomysł mimo wszystko nie jest najszczęśliwszy.

grlało, matulu

Hegemon 

Wysłany: 2008-06-26, 11:23   

Czemu tak zwalczacie spam? Dzieki niemu przypomnialem sobie o tym forum.

Sol  

Wysłany: 2008-06-26, 11:43   

sis napisał/a:
"Cześć, jestem Marysia, znalazłam forum przez google i chciałabym się na nim zarejestrować".
Nie takie głupie. No i jak już pisałam - mogę pomóc przy sprawdzaniu :luka:

sis napisał/a:
Z ciekawości policzyłam dzisiaj swoje wysłane - póki co wyszło mi ok. 40 (dzień się jeszcze nie skończył ;p ). Na większość dostałam odpowiedź, a i tak był to niezbyt ruchliwy komunikacyjnie dzień
Mogę napisać to samo :luka: wczoraj było względnie spokojnie, a tylko przez jeden wieczór na moim mailu pojawiło się jakichś 50 powiadomień o nowym PW. Samo przez się się rozumie, że sama wysłałam co najmniej drugie tyle, a to naprawdę był spokojny wieczór :luka: Nie wyobrażam sobie limitów na PW.

Odpowiedz do tematu