• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-01-18, 21:07   Gry a grafika
   Polecający: Achar

Nie wiem czy pasuje do działu, czy nie, mniejsza o to.
Moją pierwszą grą MMORPG była Tibia, pierwszą i chyba jedyną, która tak mi zapadła w pamięć i porządnie mi się spodobała. Nie gram już od kilku lat, ale nie w tym rzecz. Przez wiele lat, wszędzie, w szkole, czy w internecie, spotykałem się z mnóstwem obelg w kierunku tibijczyków, wszędzie wyśmiewanie z "bicia krzesłem", ale najbardziej wszechobecne było, jest i chyba będzie drwienie z grafiki. Rozumiem gra w 2D, grafa może nie najlepsza, ale bez przesady. Najczęściej można usłyszeć "ale grafika, szczur mnie zabił i wyłączyłem, JAK TY MOŻESZ GRAĆ W TAKIE GÓWNO". Gra posiada, a może posiadała niezłą grywalność, ale ktoś wyłącza ją po 2 minutach i jedzie po innych graczach. Jednak najbardziej mnie śmieszy, jak ktoś jedzie po Tibii, a za chwilę odpala Metina, który jest równie odlotowy graficznie, a fabularnie, to Tibii do pięt nie dorasta, albo MINECRAFTA. MINECRAFTA, bo jest teraz modny! Jak można jechać po graficie Tibii, a samemu napieprzać kilka godzin w kwadratowego MINECRAFTA, ustawiając klocki?

Katharsis  

Wysłany: 2012-01-18, 22:15   
   Polecający: Lewiatan

Meinkraft to słaba grafika z wyboru, jak black metal w kwestii brzmienia.

Ja teraz nie gram już raczej w nic, ale jeśli już gram to przeważnie lubię ograniczać grę do jakiegoś aspektu. Dwie gry które sobie cenię to Wiedźmin i Quake III Arena (/Quake live). Pierwszą cenię za piękno grafik, możliwość relaksu i oczywiście ambitną fabułę, drugą zaś przede wszystkim za dynamikę, którą wspierałem ograniczeniem tekstur do minimum: wszystkie obiekty ustawiłem na jednokolorowe, którą są nieestetyczne, ale ułatwiają bardzo szybkie odnalezienie wroga (i zwiększają fps).

JanuszChrystus napisał/a:
Rozumiem gra w 2D, grafa może nie najlepsza, ale bez przesady.

tego typu granice, co jest wystarczające a co nie, są wśród ludzi całkowicie różne, płynne.

Jak można jechać po graficie Tibii, a samemu napieprzać kilka godzin w kwadratowego MINECRAFTA, ustawiając klocki?

wiesz, w Tibii chyba się nie układa klocków, a gdyby nie klockowatość to Meinkraft nie miałby sensu. No ale nie o obu grach tylko słyszałem, w żadną nie grałem sam

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-01-18, 22:49   
   Polecający: Achar

Rozumiem, każdy ma inny gust, każdemu może się coś innego podobać, a co innego nie podobać. Jednak nie ocenia się książki po okładce, wiele osób pewnie chętnie sobie pograłoby w jakieś starsze gry, które co prawda już odstraszają grafiką, za to są nasycone grywalnośćią i przewyższają ją większość teraźniejszych tytułów. Mnie głównie chodzi o to, jak można wyśmiewać grę, wyśmiewać ludzi, którym się owa gra podoba, podczas, gdy nigdy się w nią nie grało, a widziało zdjęcia sprzed 5 lat lub grało przez 5 minut. A najbardziej nie potrafię zrozumieć, jak można wyśmiewać kogoś, że gra w Tibię, bo ma grafikę do bani, a samemu grać w Metina, czy Minecrafta. Rozumiem, że Minecraft bez kwadratowego słońca, to nie Minecraft, ale to jest czysta hipokryzja. Tibia powstała 15 lat temu, też ma swój klimat, który głównie widać dziś właśnie przez grafikę. Mówiąc, że Tibia ma badziewną grafikę, a Minecraft jest fajny, a grafika buduje klimat, to dla mnie po prostu hipokryzja.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-01-18, 22:58   

Mnie głównie chodzi o to, jak można wyśmiewać grę, wyśmiewać ludzi, którym się owa gra podoba, podczas, gdy nigdy się w nią nie grało, a widziało zdjęcia sprzed 5 lat lub grało przez 5 minut.

Myślę, że głównymi przyczynami są tu a) po prostu ludzka natura, b) przyzwyczajenie współczesnych ludzi (nie tylko graczy) do bajerów i super-hiper-mega-ultra zaebistej jakości grafiki oraz w ogóle JAKOŚCI jako takiej niż cokolwiek innego. Taki po prostu jest współczesny świat i takie wymagania stawiają ludzie obecnie w nim żyjący - chcą mieć absolutnie wszystko na najwyższym poziomie.

Lol, wypowiadam się w temacie o grach :rotfl:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

pracowity  

Tytuł: Zabili go i ...

Wysłany: 2012-01-19, 16:53   

Ja lubię nowościową grafikę, odjechane obrazki itp, ale w Tibię zagrać chciałem, choć nie do końca mi to wyszło, ale zagrałem w ponoć podobną do niej grę, Margonem, gra mi się spodobała (choć mam wysokie wymogi grafiki, to fajnie jest pobić parę szczurów czy królików :hyhy: ) pograłem tam trochu, nabiłem 43 lvl (chyba :dontgetit: ) i skończyłem grę bo jakoś potem nudy były, albo dlatego że słaby tryb pvp :kwasny:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-01-19, 17:24   

Otóż, ja na ten przykład lubię gdy grafika jest ładna - daje to lepsze doznania płynące z grania przede wszystkiem, można się łatwiej w świat gry zanurzyć. Natomiast jako człowiek wychowany jednak w czasach gdy 3D dopiero się rozwijało, to nie jestem przekonany całkowicie do grafiki gier najnowszej generacji. Taki Wiedźmin, Crysis, Skyrim tudzież inne tego pokroju graficzne cuda są jak dla mnie zbyt wycackane, zbyt lśniące i piękne. I ta cholerna poświata na wszystkim... naprawdę brakuje mi tych troche zamazanych tekstur i ich matowości... ot, choćby jak w Soul Reaver 2. Teraz wszystko się tak cholernie błyszczy i świeci że aż nie mogę czasem. Lunapark istny.

Z drugiej strony nie mógłbym grać w Minecrafta, taka graficzna prostota, mimo że zamierzona mnie odstrasza - jeszcze w 2D to bym zrozumiał, ale w trójwymiarze? Nie, dzięki. Wolę bajkowy świat Wowa.

a fabularnie, to Tibii do pięt nie dorasta
Jasne, granie w mmorpg dla fabuły. Bo uwierzę.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-01-19, 20:45   

Ja mam chyba podobnie do Starrka. Fajnie, gdy gra jest ładna, ale jak widzę że żeby w nią zagrać musiałabym nowy komputer kupować, to coś mnie trafia. Wolę słabszą grafikę, a większą grywalność. Na ten przykład 1 i 2 Gothic wyglądają na strasznie kwadratowe, ale do dzisiaj lubię je sobie włączyć.

Co do niby hipokryzji - myślę, że Kerosine napiała wszystko w tym temacie.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Maxius  

Wysłany: 2012-09-01, 16:42   

Też się z tym spotkałem, że dużo osób komentuje grafikę w Tibi, a potem odpala coś równie ohydnego.

Dla mnie grafika nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko żeby gra była grywalna

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-09-07, 13:54   
   Polecający: Wujek Google

Jedyną grą, która mnie w życiu wciągnęła jest Wolfenstein ET, to jedyna gra do której czasem powracam, mimo, że grafika też nie jest jakaś cudowna, więc IMO to nie ma większego znaczenia.

DrPtak  

Wysłany: 2012-09-07, 19:39   

ja gram głównie w stare gry ponieważ większość nowości ma świetną oprawę, ale niestety nie idzie z tym w parze ani grywalność, ani poziom trudności.
wystaczy wspomniec chociazby fallouta, alien breed czy wiele innych.

przy okazji, jeśli można pozwolić sobie na reklamę, zapraszam na mojego bloga i konkurs, w którym są do wygrania stare, dobre gry:) - gryretro.com

Detal45  

Wysłany: 2013-01-08, 18:52   

Tak na marginesie sam nie przepadam za grami MMORPG. A wracając, nie grafika się liczy lecz to co nam gra oferuje pod kątem fabularnym czy grywalnością. Generalnie o wiele bardziej wciągają mnie stare klimaty z "brzydką" grafiką niż z dzisiejszą dopracowaną. Mało tytułów daje mi na dzień dzisiejszy dużo godzin gry, no Battlefield 3 jest wyjatkiem. Ale np. GTA San Andreas jest w ruchu od czasu premiery :D

czassum  

Tytuł: Sumczitka

Wysłany: 2013-09-10, 14:59   
   Polecający: http://www.realfun.pl/

"MineCraft--->Gra logiczna"

DefJim  

Wysłany: 2013-09-12, 11:55   

A dla mnie nacisk na oprawe powoli zabija rynek gier, zamiast kłaść nacisk na fabułe, całe pieniądze pompowane są w mechanike i grafike. Oczywiście, ładna grafika cieszy oczy i jest atrakcyjnym elementem gry, ale nie stanowi o jej grywalności, przykro mi.
Gdzie te rpgi, jakie były kiedyś... :(

Antonij  

Wysłany: 2013-09-12, 13:05   

DefJim napisał/a:
Gdzie te rpgi, jakie były kiedyś...

Ależ ciągle są ;) Pierwsze DragonAge. Skyrim. Nowe Fallouty... To są gry, które mają dobrą grafikę (Skyrim i Fallout po modach mają oprawę wręcz nieosiągalną dla innych ger) i zapewniają setki godzin zabawy :)

julitka  

Tytuł: Jam Łasica

Wysłany: 2013-09-12, 16:03   

Czemu nie zrobili dobrwj grfiki w Minecraft , gra wydaje się być fajna ale grafika odstrasza...

Odpowiedz do tematu