• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-06-02, 16:15   

Nadal. Pojęcie "strategii" było tu użyte niepotrzebnie i ma się nijak do tej gry.
W Q3 też trza kombinować czy nikogo z BFG10K nie ma za rogiem. I tu wychodzi tylko zaznajomienie z grą, wyczucie wszystkich niuansów i masterowanie. Tylko to.

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-06-02, 16:37   

Ale PK nie powiedział, ze tak stwierdziłeś. Tak stwierdził Sasorii, on cytował, a Ty podjąłeś dyskusję. No to masz teraz xD
Zresztą, sam sie upierałeś przy tym, że potrzeba do tego strategii, choć przy zręcznościówkach (nie, nie naparzankach) strategii jest tyle co kot napłakał.
Wiem, bo dzięki temu mogę w nie grać :luka:

B.H.

Jedi Majster 

Wysłany: 2008-06-02, 18:11   

Psycho Krusher napisał/a:
Nadal. Pojęcie "strategii" było tu użyte niepotrzebnie i ma się nijak do tej gry.
W Q3 też trza kombinować czy nikogo z BFG10K nie ma za rogiem. I tu wychodzi tylko zaznajomienie z grą, wyczucie wszystkich niuansów i masterowanie. Tylko to.

to o czym my rozmawiamy wugle???

Cytat:
żeby dobrze rozpracować akcję musisz mieć strategię

to była metafora i przenośnia

Porównanie do Q3 jest błędne bo jak mówiłem to zupełnie innego. w tej grze trzeba trochę sobie myśleć nad taktyką mówiłem wymyśleć skuteczną technikę walki, w sensie sekwencję ataków itp. A czasem jest coś takiego, że trzeba sobie wymyśleć jakąś taktykę i nie chodzi tu o trening zręczności tylko pomyśleć jak walczy wróg itp. a w multiplayerze jak grasz z żywym to tam jest niewielkie pole do popisu dla zręczności, bo łatwo jest osiągnąć "szczyt" w tej dziedzinie, więc jeśli jesteście dobrzy to tu to się nie liczy - raczej fart ale i taktyka walki bo żywy gracz jest mniej przewidywalny niż bot i trzeba myśleć jak go pokonać.

jaaaaaa, ale mnie łeb boli...

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-06-03, 00:23   

Jedi Majster napisał/a:
to o czym my rozmawiamy wugle???
i w jakim języku?
Jedi Majster napisał/a:
to była metafora i przenośnia
a wiesz co to jest,? bo pasuje tak samo jak określeniegra strategiczna do tej całej zręcznościówki, która proponujesz
Cytat:
jaaaaaa, ale mnie łeb boli...
może za dużo strategii?

B.H.

Shark007  

Wysłany: 2008-06-04, 10:36   

Zręcznościówki mają taką dziwną właściwość, że nie sa strategiami, tak jak wyścigi nie są grami logicznymi, a sportówki to nie gry przygodowe. W takich grach jak Jedi academi mozna mówić nie o strategii, ale o taktyce, chociaż ta gra nie jest dobrym przykładem bo taktyki to tam widze nader niewiele. Może na multi taktyka jest ważna, nie wiem, bo w multi w J.A. nie grałem, ale w singlu to tylko zręczność i doświadczenie.

Jedi Majster 

Wysłany: 2008-06-04, 19:17   

Shark007 napisał/a:
Zręcznościówki mają taką dziwną właściwość, że nie sa strategiami, tak jak wyścigi nie są grami logicznymi, a sportówki to nie gry przygodowe. W takich grach jak Jedi academi mozna mówić nie o strategii, ale o taktyce, chociaż ta gra nie jest dobrym przykładem bo taktyki to tam widze nader niewiele. Może na multi taktyka jest ważna, nie wiem, bo w multi w J.A. nie grałem, ale w singlu to tylko zręczność i doświadczenie.

NO i ziomek już cię lubię :D :D:D:D:D Zgadzam się w 100 albo i 120% w multi jak mówiłem to inna sprawa. Ja juz mówiłem że nie mówię że to gra strategiczna tylko po prostu zręcznościowka w której trzeba myśleć i tyle. W multi szczególnie, w singlu na wyższych levelach trudności też. No i mówiłem już że grajac na modach Movie BAttles II i OJP to zupełnie inna sprawa.

Gites ziomek tak 3maj :cwaniak:

zbych1112  

Wysłany: 2008-06-06, 18:17   

Jedi Majster napisał/a:
To zdanie jest bezsensu.

Jedi Majster, mylisz pojęcie strategii z pojęcie taktyki. To nie są synonimy.

Jedi Academy jest świetnym FPS-em ale nie jest hiciorem o którym będziemy pamiętać na zawsze. Strategii w tej grze nie ma w ogóle. Taktyka jest w singlu i multiplayerze. Ale nie jest wyjątkiem. Większość strzelanek wymaga od gracza taktyki.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Starrk  

Wysłany: 2008-06-06, 19:06   

zbych1112 napisał/a:

Jedi Academy jest świetnym FPS-em
Albo mie sie zdaje albo to TPP gra była? :oczami: No ale nieważne, nic to nie zmienia, nadal jest świetną strategią FPS w stylu Warcrafta ^^

zbych1112  

Wysłany: 2008-06-06, 19:27   

Albo mie sie zdaje albo to TPP gra była?
Ano fakt ;] Z outcastem mi się pomyliło ;p
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Starrk  

Wysłany: 2008-06-06, 19:31   

zbych1112 napisał/a:
Albo mie sie zdaje albo to TPP gra była?
Ano fakt ;] Z outcastem mi się pomyliło ;p
Haaaa! Noobie ty :] No ale i tak w sumie te gry opierały się na tych samych zasadach, strategicznych wyścigówek.

Jedi Majster 

Wysłany: 2008-06-07, 10:17   

zbych1112 napisał/a:
Jedi Majster napisał/a:
To zdanie jest bezsensu.

Jedi Majster, mylisz pojęcie strategii z pojęcie taktyki. To nie są synonimy.

Jedi Academy jest świetnym FPS-em ale nie jest hiciorem o którym będziemy pamiętać na zawsze. Strategii w tej grze nie ma w ogóle. Taktyka jest w singlu i multiplayerze. Ale nie jest wyjątkiem. Większość strzelanek wymaga od gracza taktyki.

To miała być taka fraza metaforyczna, taka przenosnia, no takie niedosłowne coś. ja wiem że to zupełnie inne rzeczy, ale to miało tak fajnie i gitowo skomentować poprzedni komentarz.

Ale tak btw to właśnie jest hicior o którym może nie zawsze, ale będziemy długo pamiętać. Włącz Xfire albo AllSeyingEye i włącz wyszukiwarkę serwerów pod tą grę. Jest tego od ******* choć ta gra ma już 5 lat. Na pewno kiedyś się skończy popularność, ale to samo dotyczy Tibii i World of warcraft.

Katharsis  

Wysłany: 2008-06-07, 10:42   
   Polecający: Lewiatan

Jedi Majster napisał/a:
Jest tego od ******* choć ta gra ma już 5 lat. Na pewno kiedyś się skończy popularność, ale to samo dotyczy Tibii i World of warcraft.
Quake jest grywany w Sieci już prawie 10 lat.

W Jedi Academy trzeba mieć jak w każdej grze w której się walczy jakąś strategię oraz pewne doświadczenie, jeśli chce się osiągnać wysokie wyniki. Im bardziej zaawansowany gracz, tym lepszej strategii używa - nie trzeba koniecznie umieć używać każdej broni, ale można np. wykorzystywać braki wroga i prowadzić do jego autodestrukcji ;) oczywiście tylko jeśli jest on gorszym od nas.

Psyyycho, masz jeszcze Q3? W jakiej wersji? (PW)

Pain07  

Wysłany: 2008-09-10, 20:29   

Achhh... grałem w demo, demo które przechodziłem po kilkanaście razy, gra mi się spodobała, klimat gwiezdnych wojen został zachowany w 98%, te wszystkie kombinacje, walki na miecze świetlne, to wszystko było jak magia, te doskonale odwzorowane planety (np. Tatooine) trzymały się tak równo z filmem że w mym prostym umyśle, objawiła się chęć do zakupu pełnej wersji, niestety, zawód poraz kolejny zagościł w moim życiu. Nie znalazłem, mimo wszelkich starań napotkałem tylko wersje pirackie, które nie rozweseliły mnie gdyż nie korzystam z pirackiego oprogramowania, nie poprzestałem jednak na szukaniu i szukam do teraz...

A tak na serio: Wie ktoś może gdzie można kupić tę grę, może być przez sklep internetowy, albo z jakiejś serii na gry, Proszę o pomoc w szukaniu , z góry dziękuję

domin996  

Wysłany: 2009-01-10, 13:16   

[ Dodano: 2009-01-10, 13:18 ]

moim zdaniem w tym jest trochę strategi i akcji
w pewnym momencie naraz walczy się z trzema potężnymi sithami w tym jednym z mocami więc nie można po prostu wbiec i pomachać kilka razy mieczem ja w tym momencie tego z mocą odrazu walnąłem potężną bronią energetyczną, drugiego odepchnąłem załatwiłem następnego i dopiero dobrałem się do tego co wcześniej został odepchnięty
a tak wogóle według mnie ta gra zasługuje na 10/10
Ostatnio zmieniony przez domin996 2009-01-10, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  

pawel21 

Wysłany: 2011-09-09, 15:35   

Sprawdzaliście mod Knights of the Force?

Odpowiedz do tematu