• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

czuczex 

Wysłany: 2011-05-08, 12:08   League Of Legends

League Of Legends jest grą stworzoną przez Riot Games.
Jest to nowy gatunek gier komputerowych - MOBA czyli Multiplayer Online Battle Arena.

Za pierwowzór tego typu gier uważana jest mapa z Warcraft3 - Defence of the Ancients (DotA). Była to początkowo prosta mapa stworzona przez jednego z graczy warcrafta, która z czasem rozwinęła się na tyle aby doczekać się wielkiej popularności. O jej sukcesie świadczą chociażby organizowane "Lan tournaments", czyli turnieje, gdzie gracze z całego świata spotykają się w jednym miejscu aby wziąć udział w zawodach (które często obfitują w nagrody robiące duże wrażenie - sprzęt komputerowy czy sumy pieniędzy wyrażane w tysiącach dolarów - nie każda gra może poszczycić się wydarzeniami organizowanymi z takim rozmachem).

Na czym polega League Of Legends? Otóż dostajemy do wyboru gamę bohaterów, z których wybieramy jednego i ruszamy do walki z przeciwnikiem, zdobywamy doświadczenie, kupujemy przedmioty niezbędne do realizacji naszej taktyki, tworzymy własne koncepcje rozwoju bohatera, walczymy przeciwko graczom z całego świata.

W grze liczy się refleks, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, percepcja, doświadczenie oraz przede wszystkim zgranie z resztą drużyny. Tworzymy wspólnie strategie, taktyki, znajdujemy słabe punkty przeciwnika i bezwzględnie je wykorzystujemy. Gra jest bardzo szybka, efektowna i nastawiona na maksimum akcji, pojedyncza rozgrywka zajmuje zazwyczaj od 25 do 50 minut i jest pełna pięknych walk i starć obu drużyn, zakończona smutną porażką bądź pamiętnym zwycięstwem.
League Of Legends został ogłoszony już w końcu 2008 roku, by 27 października 2009 oficjalnie ruszyła finalna część gry. Od tego czasu Riot Games stale ulepsza swój produkt, tworząc nowych bohaterów, nowe przedmioty oraz mapy, a także czuwając nad zachowaniem równowagi w grze, stale polepszając i zmieniając umiejętności, runy oraz atrybuty naszych bohaterów.

Warto dodać, że gra ta jest i będzie darmowa, autorzy utrzymują się z wprowadzonego w grze sklepu gdzie możemy kupić nowy wygląd naszego bohatera bądź odblokować postać, której jeszcze nie mamy (oczywiście wszystkie funkcje wpływające na budowanie przewagi w grze są dostępne także dla graczy, którzy nie chcą wydać ani złotówki, wspierając autorów gry wybieramy po prostu drogę na skróty, dla przykładu odblokowując wszystkie postacie szybciej).

League Of Legends jest z pewnością grą, która zasługuje na uwagę, mimo tak młodego wieku, gra ta zdążyła zebrać już mnóstwo prestiżowych nagród (m. in. IGN Multiplayer and Strategy Game of the Year) i z pewnością zapewni Wam wiele godzin dobrej zabawy obfitującej w epickie pojedynki z graczami z całego świata! Zapraszamy!

rmarduk 

Wysłany: 2011-06-07, 09:22   

Ciekawy tytuł ale czym tak naprawdę różni się on od innych gier ?

Radar  

Wysłany: 2011-10-10, 18:22   

Jak to czym??
to nie gra to sport. Liczy się to samo co w CS czy starcrfta umiejętności gracza a nie kasa włożona w grę czy godziny spędzone na tłuczeniu mobów w miejscu respawna.
Teraz dodali nowy tryb w którym walka trwa ok 30 min.
Dla mnie gra wymiata.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-10-25, 01:01   

Pykam sobie od jakiegoś czasu. Gierka niezła, chyba lepsza trochę od Doty, ale straszliwie niezbalansowana pod względem postaci w niektórych przypadkach. Te najdroższe potrafią okropnie zdupczyć rozgrywke swoją siłą.
Poza tym 80 % graczy to debile, którzy albo w połowie gry znikają albo po prostu nie potrafią grać sensownie. Chyba nie pogram długo, bo wkutwia mnie ta gierka. A jak doliczyć częste braki polączenia to juz wogle.

EDIT: W grach 3x3 jest lepiej.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-10-25, 02:41, w całości zmieniany 2 razy  

Karotka  

Wysłany: 2011-10-25, 16:24   

Starrk, masz rację....nienawidzę kiedy ktoś wychodzi w trakcie walki -,- postacie może i są niezbilansowane ale ja i tak gram annie (ten czerwony kapturek z niedźwiedziem) i wymiatam ;)

Starrk  

Wysłany: 2011-10-25, 16:31   

Annie jest potworna. Totalnie przepakowana jak dla mnie.

Marc21 

Wysłany: 2011-11-08, 14:37   

Sa silniejsze postacie od niej.

Starrk  

Wysłany: 2011-11-08, 18:34   

Nie twierdze, że nie. Taki Jax na ten przykład.

Oh well, przestałem grać, znudziła mnie.

Maxius  

Wysłany: 2012-09-01, 16:44   

Gram czasami w to, ale ta gra ma 1 dużą wadę. Wymaga dużo czasu. Jeden mecz trwa około 40 minut a to jest stanowczo za dużo

FM1997  

Wysłany: 2013-01-07, 12:52   

Chcecie pograc w lola ? To zaproscie mnie, chetnie z wami zagram. To moj nick :
Repair122 i Streaming ! Wysylajcie zaproszenia :lamer:

beny1234 

Tytuł: Jam Łasica

Wysłany: 2013-09-03, 15:23   

Powiem tak , gry nie da sie nie polecic , jest coraz popularniejsza i wciąż sie rozwija :P
Mistrzostwa w tą gre mozna oglądac na twitch.pl :)

laki1234  

Wysłany: 2013-09-30, 13:59   

Switna gra w kórej przbywa graczy :P

acrurys  

Wysłany: 2014-03-20, 15:01   

Po screenach i filmikach mówiłem nie, ale dałem szanse i okazała się całkiem wciągająca^^aż za;p

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-07-17, 14:25   

Jestem z tą grą prawie od początku istnienia. Jako, że obecnie normalne gry mnie znudziły, częściej pogrywam w nowy tryb ARAM.

est 

Wysłany: 2014-07-30, 10:46   

Warto przetestować nową postać, dobra na topa.

Odpowiedz do tematu