• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Velnodor 

Wysłany: 2010-07-08, 22:06   

Masz, racje ta gra tak potrafi wciągnąć człowieka, że po prostu potrafi w nią grać praktycznie bez przerwy. Kiedyś mój kuzyn w to grał, spędzał średnio na tydzień przy tej grze 6 dni, a jak zginął, to potrafił coś rozwalić w domu... Nie polecam tej gry nikomu.

PlayBoy  

Wysłany: 2010-07-08, 23:04   

Ja grałem nałogowo i przez to niestety miałem rok w D**E. ( nie ma się czym chwalić )
Ale naprawdę wciąga. Jedna z najbrzydszych gier. Grafika masakra. Ale wciąga.

Zetti  

Wysłany: 2010-07-11, 23:09   

Sam przyznam, że grałem. Na OTSach, na Real'u nie lubiałem. Graficznie słabo, ale wciąga ;p

Innamorato  

Tytuł: Pro*Siaczek

Wysłany: 2010-08-14, 23:31   

Powiem tak. W Tibię zawsze graliśmy z przyjaciółmi.
Pamiętam, że kiedy tylko podłączyli mi internet od razu ją pobrałem.
Istnieją 4 klasy:
Knight - wiadomo dużo życia, mało many. Biega z mieczem, toporem czy kij wie jakim cholerskiem i tarczą. To jest ten od dostawania po twarzy :D
Paladyn - zbalansowanie co do życia i many. Walczy na dystans łukiem, kuszą, włóczniami, gwiazdkami itp.
Sorcerer - mag nastawiony do walki. Przewaga ilościowa many nad życiem. Walczy różdżką, czarami i runami. Niestety co do tych pierwszych to nie ma zbyt dużego wyboru.
Bez PACC jego ilość dostępnych czarów się obniża.
Druid - władający żywiołami mag, bardziej nastawiony do wspomagania innych.
Przewaga ilościowa many nad życiem. Z walką jest tak jak i Sorcerer'a.

Grałem długo, ale wysokich poziomów nigdy nie osiągałem. Zawsze nudziło mi się monotonne zabijanie ciągle tych samych potworów. Niestety Tibia jest jak nałóg. Ciągle do niej powracam.
Gra na RL - wciąż dużo cheaterów, chcą zlikwidować Mistrzów Gry ( GM ), na dłuższą metę, nawet jeśli umie się grać trzeba wykupić PACC ( konto premium dające możliwość używania nowych czarów, przemieszczania się na nowe wyspy, dostęp do nowych expowisk, outfitów ( ubrań ) oraz wielu nowych zadań ). Niedawno pierwsza osoba osiągnęła 100 poziom bez wykupywania PACC'a. Wówczas gracz z PACC'em miał już poziom 435 bodajże. Jak widać różnica pomiędzy grą za free, a grą z PACC'em jest ogromna.
OTS - większy exp ( potwory dają więcej doświadczenia ), nowe mapy i potwory oraz EQ ( ekwipunek ), GM'owie, SMS SHOP, w którym można kupować np. przedmioty, których nie można zdobyć z potworów oraz questów . Znaczącą różnicą jest również to, że, gdy na OTS'ie jest Real Mapa PACC jest zazwyczaj za darmo co daje przewagę OTS'owi nad "Realem".

Niemniej jednak na RL wciąż gra więcej osób niż nawet na najpopularniejszym OTS'ie.
Co przyciąga graczy ? Nie mam pojęcia. Ja osobiście wybieram OTS'y :D

Całe sterowanie postacią odbywa się za pomocą myszki i klawiatury. W nowszych wersjach Tibii można ustawić sobie na klawisze F1, F2 itp. ( tzw. Hotkeys'y ) czary lub przedmioty, które mają zostać użyte po kliknięciu danego przycisku.

" Profesjonalni " gracze ciągle się na temat Tibii wypowiadają. Mówią, że to jest normalnie dzieło szatana, i wgl. lepiej nie mówić.
Co prawda Tibia grafiką nie zachwyca, ale da się to znieść. Wielu graczy zniechęca
również całkowity brak dźwięków.

Plusy:
+ Banalność sterowania
+ Ogromna popularność
+ Wielka mapka
+ Wiele zadań do rozwiązania
+ Wiele serverów do wyboru
+ Ogromny wybór ekwipunku
+ Na grze można zarobić sprzedając przedmioty i postacie na allegro.
+ Jeśli zna się język to można poznać wiele ciekawych osób. Jest też sporo Polaków, lecz ostatnio zabroniono używania jęz. polskiego na chacie ogólnym.
+ Praktycznie na każdym sprzęcie da się odpalić Tibie.
+ Można podszkolić jęz. angielski.

Minusy:
- Kiczowata grafika
- Brak dźwięku
- Na dłuższą metę gra bez wykupienia płatnego konta się nie opłaca.
- Dużo cheaterów
- Wiele PK'erów ( graczy bez powodu zabijających innych często z mniejszym poziomem graczy )
- Wiele Newbie biegających i krzyczących: Pls Free Items !11
- Jeśli ma się słabą wolę to gra silnie uzależnia.
- Wiążące się z uzależnieniem choroby np. oczu.

Pozdro ogólnie, bo się rozpisałem ;)

PS Jakby co to przepraszam za błędy .
Ostatnio zmieniony przez Innamorato 2010-08-14, 23:52, w całości zmieniany 2 razy  

Loony  

Wysłany: 2011-03-05, 14:42   
   Polecający: Wujcio Gógl

Żelkii^^ napisał/a:
Podobno strasznie ona uzależnia.

Ona ma uzależniać? Jak można się uzależnić od takiego piksela? Jest tak samo uzależnieniogenna jak kolekcjonowanie kaktusów. Wszystko zależy od tego, jak głupia jest osoba w nią grająca. Ja tam w to grałam i od czasu do czasu mam takie 'nawroty' xd I myślę, że to całkiem fajna gierka. A przynajmniej BYŁA fajną gierką. Jeej, jak to było fajnie przy update 7.6... Nie to, co teraz, bo Tibia niedługo będzie normalnie trójwymiarowa. Taak, wtedy była dużo lepsza, taka tibijska, a nie takie plastikowe cuś xX Dlatego w to nie gram (przynajmniej w tej chwili), bo Tibia całkiem zeszła na psy! Po prostu straciła klimat, jak dla mnie.

Draciel  

Tytuł: fuck guevarra

Wysłany: 2011-03-05, 16:03   

rotfl, Loony, trochę zdziwiłem się Twoim postem. Ona uzależnia, to raz. Bardziej niż zbieranie kaktusów. Piszesz, że to była fajna gierka, a na początku sama dziwisz się, że nie może uzależnić, choć znane są przypadki tego zjawiska. Hm, nie zrozumiałem ostatniego zdania. Tibia jest w 3d ?

o.jesus  

Wysłany: 2011-03-09, 17:37   

W prawdzie grałem tylko w OTS, jak zacząłem grać w normalnego nie mogłem przejść pierwszej misji, więc sobie tolerancyjnie odpuściłem.
Ryje banie ryje, mój kolega też jest nałogowcem w stosunku do tej gry.

Draciel  

Wysłany: 2011-03-09, 18:55   

:wstyd: to on już nie ma życia, jak nałogowo w to gra. Jeżeli się znacie to wyrzuć mu kompa przez okno, albo zablokuj internet. No, może pogadaj, jak kumpel z kumplem. Przecież przez to zmarnuje sobie wszystko. Wiesz ile osób mógł by poznać, gdyby zamiast gry wyszedł do miasta ?

o.jesus  

Wysłany: 2011-03-09, 21:27   

Niestety mieszka kilka kilometrów ode mnie, i do tego to tylko zwykły znajomy ze szkoły, nic więcej.

Co prawda to prawda, to chyba gorszy nałóg niż papierochy. :looka:

kminu 

Wysłany: 2011-03-17, 16:40   

tibia to najgorszy syf na przeglądarkę to jest gra dla psychicznie chorych a nie którzy mają podnietę jak za zabiją jakiegoś potworka.Ta gra jest do dupy jest nudna grafikę ma :dobani: :dobani: :dobani: ta gra wyszła z mody

Draciel  

Wysłany: 2011-03-17, 17:12   

hm, znajomy, nie znajomy, wypada pomóc, a nie biernie przechodzić obok i machać ręką.
Kminu, gdyby to był by syf to nikt by w to nie grał.

Nata87 

Wysłany: 2011-03-25, 00:16   

kminu, rozumiem, że grasz tylko w 'modne' gry? A cóż oznacza modna gra? Teraz cs, metin oraz lol?

Ta gra nie ma za zadanie uzależnić gracza, nie przesadzajmy. Jeśli chodzi o długość siedzenia przed kompem i ciągły dostęp do niego to traviany/ogame'y są gorsze, bo wymagają, by zalogować się o określonej porze określonego dnia. W Tibii tego nie ma - wchodzisz kiedy chcesz, kiedy chcesz (prawie) także wychodzisz. Potrafi niektórych wciągnąć, owszem. Lecz uważałabym z stwierdzeniami 'nałogowiec' czy 'uzależniony'. Jeśli ktoś to lubi to.. co w tym złego? Lepiej, by siedział z kumplami przed blokiem pijąc najtańsze piwo? Problem zaczyna się w momencie, gdy nie potrafi się od gry oderwać nawet na chwilę, lecz takich przypadków jest naprawdę mało.

Fatamorgana 

Wysłany: 2011-04-14, 11:20   

Ta gra to jedna wielka beznadzieja :dobani:

Isaack  

Wysłany: 2011-04-25, 20:05   

Grałem dość długo, ale najlepiej grać ze swoimi znajomymi, lepiej się gra toczy.. Miałem 94 lvl największy :)

Harnasiowy  

Wysłany: 2011-05-08, 23:17   

Grałem nałogowo i miałem dobre wyniki w nauce, koledzy mnie namówili ;)
Nie żałuję, że grałem, ale już nie gram, nie bawią mnie gry, gdzie 90% gra programami, a na real tibi, to teraz strasznie zepsuli i jak będzie okazja to sprzedam jakiemuś dzieciakowi konto i kupie sobie za to zgrzewkę albo 2-3 ;) :wstyd:
Ostatnio zmieniony przez Harnasiowy 2011-05-08, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu