• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Ptaq  

Tytuł: Test

Wysłany: 2005-11-07, 18:14   Kawaly o Polakach
   Polecający: Ptaq

Cenną cech jest umieć czasem śmiać sie z samego siebie tak wiec zamieszczamy tu kawały o Polakach:

Cytat:
Dwaj ludożercy pieką na rożnie posiłek. Jeden zwraca uwagę:
- Ty, nie obracaj go tak szybko, bo nie będzie chrupki.
- Co ty, to przecież Polak. Jak będę go powoli obracał, ukradnie mi węgiel.

Co się urodzi ze skrzyżowania Polaka z Niemcem z dawnej NRD?
- Osobnik zbyt leniwy, aby kraść.

Jaka jest w Polsce różnica między weselem a pogrzebem?
- Na tym ostatnim jeden uczestnik jest mniej pijany.

Polak przychodzi do znajomej. Kobieta rozbiera się, daje gościowi sznur i mówi: "Zwiąż mnie, obróć mnie i zrób to, co wy, Polacy, potraficie najlepiej". Polak wiąże niewiastę, obraca ją i ucieka z jej telewizorem.

Po czym poznać, że Polak jest w niebie?
- Po tym, że Wielki Wóz nie ma kół.

Dlaczego pielęgniarka uderza nowo narodzonego Polaka dwa razy w plecy?
- Pierwszy raz, aby pobudzić go do życia, drugi raz, żeby wypluł zegarek ordynatora.

Z mrozu jest ta jedna korzyść, że Polacy trzymają ręce w kieszeniach.

Co dostaje Polak na 18. urodziny? Twój samochód.

Kim jest Polak bez rąk? Osobą godną zaufania.

fazi  

Wysłany: 2005-11-07, 20:22   

Mnie to nie śmieszy..

NatalkaS  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2005-11-07, 20:33   
   Polecający: Dzieki reklamie

Ja mam inne poczucie humoru moj tato mowi ze dobre ja nie umiem sie smiac z swoich rodakow:P wole bardziej angielski humor:)
Pozdro od taty:P:)

Ptaq  

Wysłany: 2005-11-07, 20:34   

fazi napisał/a:
Mnie to nie śmieszy..

Widac nie umiesz sie smiac z samego siebie - tzw. duma Polaka ;) ktory z wszystkich sie smieje ale z siebie nie potrafi ;) Mnie kilka naprawde rozbawilo.

fazi  

Wysłany: 2005-11-08, 11:18   

Potrafie, wierz mi. Ale to mnie po prostu nie śmieszy.
Co w tym śmiesznego, że jesteśmy postrzegani jako złodzieje i debile.

lolale  

Wysłany: 2005-11-08, 14:25   

A skąd wziąłeś takie kawały? Naprawdę wszystkie kawały o Polakach opierają się na kwestii kradzieży? Ja nie sądziłam, że inne narodowości nas tak postrzegają :( Dość to przykre i mnie też nie śmieszą, bo to prawda, nie potrafię się śmiać z siebie za bardzo, ale szczególnie nie lubię jak ktoś nabija się z moich rodaków albo ogólnie z naszego kraju.

Purvey Ice  

Wysłany: 2005-11-08, 15:33   
   Polecający: Ktoś mnie zaprosił na moim blogu.

Mój wujek, który mieszka w Niemczech mówił właśnie, że tam Polacy w kawałach to złodzieje i idioci. Ale tylko w kawałach. Więc nie powinniśmy brać tego tak do siebie.

NatalkaS  

Wysłany: 2005-11-08, 17:28   

nie wszyscy nas tak postrzegaja.... ale my myslimy ze wszyscy...tylko ze zagranica czesto spotykam sie z tym ze polacy to pracowici i goscinni ludzie!!!! dobrze wykształceni!!!
A złodziej i idiota w kazdym narodzie sie zdaza

Ptaq  

Wysłany: 2005-11-08, 18:50   

Polacy na zachodzie to przede wszystkim PIJACY i złodzieje ;) Ale tak szczerze mowiac to ok 3/4 ludzi na zachodzie niewie gdzie dokladnie lezy polska - we francji byl kuzyn i tak moze co piąta osoba umiala by umiejscowić na mapie Polski - wiekszosc mysli ze to gdzies południowo wschodnia czesc europy. Oni geografii i historii sie prewie nie uczą w szkolach.

fazi  

Wysłany: 2005-11-08, 20:32   

NatalkaS napisał/a:
nie wszyscy nas tak postrzegaja.... ale my myslimy ze wszyscy...tylko ze zagranica czesto spotykam sie z tym ze polacy to pracowici i goscinni ludzie!!!! dobrze wykształceni!!!

Dokładnie tak nas postrzegają polak - pijak i złodziej. A że to nie zawsze jest prawda to nie ma nic do rzeczy. Dlatego mnie to nie śmieszy właśnie - nie lubie stereotypów.

Dlaczego wszędzie tak krzyczysz?

NatalkaS  

Wysłany: 2005-11-08, 20:42   

fazi napisał/a:
Dlaczego wszędzie tak krzyczysz?

do kogo to?

fazi napisał/a:
Dokładnie tak nas postrzegają polak - pijak i złodziej

Wiesz poznaąłm duzo obcokrajowcow i raz sie spotkałam tylko z tym ze u nas sie jezdzi konno a nie autami!!! nigdy nikt mnie nie obraził mam duza rodzine w stanach we włoszech i w hiszpani jakos nie słyszałam zeby nas tak postzregali moze blizsze kraje ale nei dalsze.... a wy sie dalej nad soba uzalajcie .... Ja wychodze z załozenia ze my najlepiej wiemy jacy jestesmy i jak cos to tylko my mozemy zmienic stereotyp!!!! bo to tylko stereotyp
Ja jestem dumna z tego ze jestem polka nie chciałabym by amerykanka gdzie moaj kuzynka w 6 klasie uczyła sie dopiero ułamowk a z histori to ucza sie tylko o swoim kraju i musze umiec swoja konstytucje dlatego nie chca tam polakow bo polacy sa lepiej wykształceni!!!!

fazi  

Wysłany: 2005-11-08, 21:05   

Trudno żeby ci to powiedzieli w twarz. Taki jest stereotyp i tyle, każdy to wie. Jak nie ma to ciekawe skąd te całe tomy Polish Jokes.

Nie wiem do czego zmierzasz? Ktoś tu napisał że sie wstydzi bycia polakiem? Ktos sie uzala?

NatalkaS napisał/a:

goscinni ludzie!!!! dobrze wykształceni!!!
a nie autami!!!
zmienic stereotyp!!!!
lepiej wykształceni!!!!

No zgadnij do kogo.. :)

Purvey Ice  

Wysłany: 2005-11-09, 18:40   

Słyszałam, że np. w Anglii mają tylko 5-6 przedmiotów. Mają tylko wiedzę ogólną. Polska jest bardzo wykształconym krajem. Być może te żarty o Polakach, tak dokładniej to są o naszych politykach. Bo wiele rzeczy można sobie pomyśleć, patrząc na ich postępy..

lolale  

Wysłany: 2005-11-09, 22:50   

W Stanach to naprawdę maja niski poziom nauczania; czytałam sobie kiedyś ich zadania z matmy jakie maja to po prostu śmiech na sali :D Ale za to w Angli faktycznie uczą sie tylko kilku przedmiotów, ale akurat w tym to nie ma nic zlego, uczą się tego, co im będzie w życiu potrzebne, a nie będąc na profilu matematycznych chemii i Woku. Uczą się kilku przedmiotów, ale za to jak się ich uczą... od nas ze szkoły chłoapk właśnie wrócił z wymiany rocznej z Anglii i mówił, że poziom jest bardzo wysoki ,ciężko mu było sobie poradzić. Wiadomo, że inny jeżyk itp, ale ogóle podobno cięzko.
Ale nie o tym było. Ja mam wrażenie, że chyba rzeczwyiście nas tak postrzegają... i to jest przykre. Tylu znanych ludzi, którzy zrobili tak wiele dla ludzkości dalismy światu, a oni nawet nie wiedzą czasem, że takie państwo jak Polska istnieje :( naprawdę przykre.
I jeszcze jedno mnie zastanawia i trochę mi się nie podoba. Mianowicie NatalkaS jak piszesz, że jesteś dumna z tego, że jesteś Polką i piszesz nazwę swojej narodowości z małej lietry to coś mi tu nie pasuje. Ja widze, że Ty chyba wszystko piszesz z małej litery, ale to po prostu nie wypada, nie ubędzie Cie jak naciśniesz shift i tym samym pokażesz, że naprawdę jesteś dumna.

Purvey Ice  

Wysłany: 2005-11-10, 22:27   

lolale napisał/a:
Tylu znanych ludzi, którzy zrobili tak wiele dla ludzkości dalismy światu, a oni nawet nie wiedzą czasem, że takie państwo jak Polska istnieje

Że istnieje to raczej wiedzą. Gdzie jest - z tym mógłby być problem.. Ale Anglicy widzą Polaków tak jak niektórzy z nas np. Rumunów. U mnie w szkole wiele osób wybucha śmiechem jak mówi się coś o Rumunach. I to jest przykre.. Ten brak tolerancji..

Odpowiedz do tematu