• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

forp 

Wysłany: 2009-08-17, 15:03   

edita napisał/a:
Niestety przy sztukach walki trzeba uwazac, dla tych co trenuja a nie wiedza:

trenujac sztuke walki, nawet w obronie koniecznej jestes traktowany jako posiadacz 'bialej broni', a na to juz sa odpowiednie paragrafy :/
dotyczy to przypadkow kiedy trenujecie w jakims klubie i mozna to sprawdzic..

To tak ku przestrodze ;)

BZDURA TOTALNA.
Po ilu treningach niby jest się tym posiadaczem? 1? 10? 100?

Może jakiś konkret, ustawa, paragraf czy coś, bo takie twierdzenie wygląda na kolejny dowód powiedzenia, że każdy polak jest lekarzem, prawnikiem i budowlańcem.

edita  

Wysłany: 2009-08-31, 21:05   

Nie mowie ze po 1 czy po 10, ale jutro mam kolejny trening to sie zapytam i dam Ci dokladna odpowiedz, a wierz mi sama bym sobie tego nie wymyslila :looka:

Wojojo  

Wysłany: 2009-09-01, 21:16   

forp, edita ma rację. Pewna policjantka mi o tym mówiła.

forp 

Wysłany: 2009-09-02, 01:53   

Wojojo napisał/a:
forp, edita ma rację. Pewna policjantka mi o tym mówiła.

Wciąż czekam na obiecaną dokładną odpowiedź. Uwierzę, jak zobaczę paragraf, komentarz autorytetu prawnego albo chociaż link do wyroku w podobnej sprawie w Polsce.

A co do tego, że policjantka mówiła, to sobie autorytet znalazłeś:P
Szkolenie dla studentów - przyszłych nauczycieli na temat narkotyków.

(Policjantka) - Bo wiecie Państwo, dziś jak jest dużo osób i w tramwaju będzie kontrola narkotyków, to oni są w stanie podrzucić innym do kieszeni narkotyki, żeby tylko przy nich nie znaleźli.

(Student) - No ale wtedy jak ktoś mi podrzucił, to mogę się chyba wytłumaczyć, że to nie moje, prawda?

(Policjantka) - No tak.

(Student) - To po co taki uczeń miałby komuś podrzucać? Przecież może tak samo się wytłumaczyć, że to nie jego.

Policjantka: owned, szybka zmiana tematu.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-02, 02:12   

forp napisał/a:
Wciąż czekam na obiecaną dokładną odpowiedź. Uwierzę, jak zobaczę paragraf, komentarz autorytetu prawnego albo chociaż link do wyroku w podobnej sprawie w Polsce.

Z ciekawości sam poszukałem i znalazłem na innym forum rzetelnie wyglądającą wypowiedź i z niej wynikało, że paragrafu specjalnie na to nie ma, a są tylko interpretacje przepisów ogólnych, że nie można przesadzić z obroną konieczną, czyli problem się ma gdy trening pozwala napastnika skutecznie obezwładnić i my go zatłuczemy na śmierć.

forp 

Wysłany: 2009-09-02, 02:38   

No jest diametralna różnica między byciem traktowanym jako posiadacz broni białej, o którym pisano wcześniej, a doborem zastosowanych środków, choć nawet tu ustawodawca dopuszcza odstąpienie od wymierzenia kary w przypadku przekroczenia granic obrony koniecznej w wyniku strachu lub wzburzenia (art 25 KK).

Czekam, cóż napisze edita:)

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-02, 09:07   

Cytat:
Jeśli chodzi o współmierność, w praktyce obok wskazanych wyżej zagrożonego dobra, dynamiki zamachu, bierze się pod uwagę (często odruchowo i bezrefleksyjnie) porównanie właściwości broniącego i napastnika. W tym porównaniu uwzględnia się:
a) właściwości fizyczne (siłę fizyczną i inne cechy motoryczne, rozmiary przeciwników, przy czym przede wszystkim chodzi o relacje między przeciwnikami, a nie wartości bezwzględne),
b) wiek, płeć
c) stan psychofizyczny (nieletniość, niepoczytalność, nietrzeźwość, agresywność, poczucie lęku, schorzenia i ułomności np. reumatyzm, wada wzroku).

Najczęściej bez zastanowienia przyjmuje się, że im bardziej to porównanie wypada na niekorzyść broniącego się, tym więcej może zrobić w swojej obronie.

Moim zdanie policjantce chodzi o to, że jak trenujesz to dysproporcje zmniejszasz lub
forp napisał/a:
choć nawet tu ustawodawca dopuszcza odstąpienie od wymierzenia kary w przypadku przekroczenia granic obrony koniecznej w wyniku strachu lub wzburzenia

masz mniejsze podstawy, żeby się bać. Sąd może nie uwierzyć, że zawodnik sztuk walki przestraszył się pojedynku jeden na jednego lub się wzburzył, bo przecież między innymi po to się trenuje, żeby się nie bać i być opanowanym.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=230
tu jest cały długi artykuł(mnie się nie chciało czytać całości, tylko pobieżnie przejrzałem)

forp 

Wysłany: 2009-09-02, 16:31   

kenusarf napisał/a:
forp napisał/a:
choć nawet tu ustawodawca dopuszcza odstąpienie od wymierzenia kary w przypadku przekroczenia granic obrony koniecznej w wyniku strachu lub wzburzenia

masz mniejsze podstawy, żeby się bać. Sąd może nie uwierzyć, że zawodnik sztuk walki przestraszył się pojedynku jeden na jednego lub się wzburzył, bo przecież między innymi po to się trenuje, żeby się nie bać i być opanowanym.

Przeczytaj całość, jest tam też o "solówkach". A to, po co się trenuje, to totalnie inna sprawa. Jedni trenują by się nie bać inni by się poruszać i uznają to za trochę bardziej urozmaiconą gimnastyję.

kenusarf napisał/a:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=230
tu jest cały długi artykuł(mnie się nie chciało czytać całości, tylko pobieżnie przejrzałem)

A szkoda.
Cytat:

Właśnie a propos tej oceny pozwolę sobie przytoczyć następujący fragment, dobrze odnoszący się do porównania osób trenujących i “zwykłych” ludzi:
Należy z całą mocą podkreślić, iż pogląd jakoby adepci karate, judo, kung-fu czy aikido dysponowali niezwykłymi umiejętnościami, które w przypadku obrony koniecznej pozwolą na zminimalizowanie szkód podczas napadu jest zwykłym mitem. Istota problemu polega na stawianiu przez sądy zbyt wysokich wymagań wobec osób uprawiających tradycyjne sztuki walki. Wymagania te być może byłyby uzasadnione wobec osób legitymujących się wysokimi mistrzowskimi stopniami i wieloletnim stażem. Osób takich jest jednak niewiele. Nie należy jednak przy tym zapominać, iż nie wytworzyła się i nie wytworzy się nigdy tak skomplikowana taktyka i technika walki (...), która jednocześnie służyłaby niezawodnie dwóm celom, tj. odparciu napaści i zaoszczędzaniu napastnikowi szkód
[podkreślenie - Knife, cytat z artykułu Piotra Chlebowicza “Uwagi dotyczące prawnych aspektów dalekowschodnich sportów i sztuk walki w Polsce (w związku z artykułem Janusza Czarnieckiego)”.

Panna_Nikt  

Wysłany: 2011-07-05, 19:36   
   Polecający: google.pl

Ja żałuję,bo kiedyś trenowałam karate kilka lat,ale gdy poszłam do liceum przerwałam.
Na studiach udało mi się do tego znów wrócić,ale...

nie dośc,że zaczynam od białego pasa (bo przecież nie wyskoczę z swoim dawnym,przy umiejętnościach 1%),to mam problemy np. z zachowaniem idealnej równowagi,niektórymi kopnięciami,układem stopy,nie pamiętam kata...

Tak tylko pisze,jakby komuś kto trenuje lata się zachciało zrezygnować ; p
niby coś zostaje,ale jednak większośc się zaprzepaszcza.

No ale ważne,że udało mi się wrócić,bardzo bardzo lubię,bólu jako-takiego nie czuję,może to głupie,ale w sumie każdy siniak jest dla mnie uśmiechem,zdarta skóra również,ból mięśni też.Cholerna satysfakcja.

Szczerze mówiąc interesuje mnie też muay thai,taekwondo,krav maga. (:
Wszystkiemu fizycznie dać rady nie mogłam,więc wybrałam to z czym kiedyś miałam stycznośc.

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-25, 11:10   
   Polecający: dzięki sobie

Kurczol napisał/a:
mi sie tam z japonia sumo kojarzy albo karate :P

a ja jestem zakochana w kapuejrze /nie wiem jak sie to pisze/ ale ze wzgledow zdrowotnych nie moge tego sportu uprawiac tak jak paru innych.. ;P

chyba capoeira ale też pewności nie mam :P
a jeśli chodzi o karate - Okinawa ! :P - mało kto wie, że nie jest z Chin i się więc kłaniam ci - szacun
poza tym ćwiczyłam jakiś czas temu karate i chodziłam na samoobronę niestety ze względów zdrowotnych musiałam zrezygnować z tego pierwszego a do drugiego nie miałam motywacji kiedy zmenił mi się nauczyciel i zamiast ćwiczeń zaczęliśmy grać w kosza ...
ale mimo wszystko polecam
poza tym sztuki walki to również walka z bronią czyż nie ? równie pasjonujące choć szkoda, że tak mało szkół sztuk walki z bronią u nas w Polsce ... Sama chciałam się zapisać na szermierkę ale okazuje się, że jestem już za stara O.o

oscyp777 

Wysłany: 2011-11-03, 16:47   

na moje najlepszy jest poprostu boks ; )

piotras  

Wysłany: 2011-11-27, 15:58   

ja combat trenowalem ale jakos tracilem zajawke na niego

Niewrażliwa 

Wysłany: 2012-01-10, 22:28   

Trenowałam Karate Kyokushin i Aikido. Teraz nie trenuję niestety żadnej sztuki walki. A chciałabym Krav Megę lub Taekwondo/Karate.

helios  

Wysłany: 2012-02-26, 17:52   

Mnie też interesuje Krav Maga i jeszcze caponeira.

mezon 

Wysłany: 2014-09-12, 09:07   

Ja przez pewien czas ćwiczyłem boks. Potem zrezygnowałem ponieważ miałem problem z dojazdami na miejsce treningów.
Jednak co nie znaczy,ze zaprzestałem ćwiczeń ;)
Widzieliście może w jakich niewysokich cenach można obecnie zakupić w sieci worki treningowe?
Na przykład tutaj:
http://bushido-sport.pl/
Są w bardzo dobrych cenach - sam za swój zapłaciłem jakieś 150 zł a jednak wieczorem można się porządnie wyładować.

Odpowiedz do tematu