• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

nieOna  

Wysłany: 2013-08-21, 11:26   brak hobby

Znalazłam tematy dotyczące przeróżnych hobby, ale co z osobami, które go nie mają? Są wśród Was tacy?

Ja osobiście chyba zaliczam się do tej grupy, ponieważ mam słomiany zapał do wszystkiego. Potrafię zająć się czymś przez 2-3 dni ale szybko mi się to nudzi. Gdyby ktoś mnie zapytał czym się interesuje nie umiem wymienić konkretnej rzeczy. Nawet nie jest tak, że interesuje się wszystkim po trochu z kilku dziedzin. Czytam często np. gazety typu "Wiedza i życie" ale nie powiedziałabym, że interesuje mnie nauka, ponieważ bywają takie okresy np. 2 miesięczne, kiedy nic takiego nie czytam. Uwielbiam układać puzzle, ale też nie uważam tego za hobby, bo nie robię tego regularnie i mój zapał też kończy się po jakimś tygodniu, aż do następnego razu gdy zachce mi się znów układać.

Uważacie, że warto szukać na siłę jakiegoś hobby i jeśli tak, to w jaki sposób to robić? Czy może mam mylne wrażenie o posiadaniu hobby i to nie jest tak jak wszyscy mówią, że oddaje się temu większość czasu i myśli?

butti 

Wysłany: 2013-08-22, 12:58   

osoby z hobby są bardziej interesujące, nie będę owijać w bawełnę, po prostu nie sa tak bezbarwne jak osoby bez. Ja kiedyś nie miałem hobby, mówię tak bo granie w gry komputerowe nie zaliczam do hobby, ale moje umiłowanie do tłuczenia stworów w różnych grach RPG zaowocowało tym, że gdy kiedyś kumpel zaproponował mi pójście z nim na trening szermierki szablą historyczną (nie mylić z tą "anteną" sportową i typami w rajtuzach) taką prawdziwą zakrzywioną z ciężkiego żelastwa :) to stwierdziłem "hmm po co mam napierdzielać stwory w durnych grach jak mogę tłuc prawdziwych ludzi (nie bez opamiętania oczywiście) Teraz jeżdżę na rekonstrukcje historyczne i wprost zakochałem się w klimacie jaki panuje na takich imprezach. Także warto szukać hobby. Może zastanów się co robisz najczęściej i trochę pogłówkuj jaka jest alternatywa tego zajęcia. tak jak ja zamieniłem tłuczenie komputerowych stworów na tłuczenie ludzi tak i ty może coś znajdziesz

Henseld  

Wysłany: 2013-10-16, 11:59   

Z osobami posiadającymi jakieś hobby jest o czym rozmawiać, ponieważ zgłębiają wiedze na dany temat i nigdy z nimi nie jest cicho.

helios  

Wysłany: 2013-10-16, 20:46   

Zalezy jak podchodzisz do gier, jeśli tylko grasz to moze nie jest to hoby, ale np ja intersuję się też historią ich powstania itd. Wiem dużo o grach, nieraz znam je leiej nie grając ani razu niż ci co przeszli... ;)

banner 

Wysłany: 2013-10-17, 13:52   

właśnie, zawsze warto mieć coś co nas interesuje i pogłębiać swoją wiedzę w tym obszarze

SabinaG  

Wysłany: 2013-10-22, 10:39   

Ja też mam niestety słomiany zapał. Ale mam jedno hobby, którego się trzymam - piesze wycieczki

Śledziu  

Wysłany: 2013-10-22, 15:52   

Próbuj próbuj, w końcu trafisz na coś co Ciebie zainteresuje na dłużej. Też miałem podobny problem, nic mnie nie interesowało, w końcu zacząłem przypadkiem grać na gitarze i teraz w wolnych chwilach uczę się piosenek :)

waria  

Wysłany: 2013-10-22, 15:57   

każdy ma jakies hobby! inna kwestia, to odkryć je w sobie zamiast siedzieć przed tv :znudzony:

klimen79 

Wysłany: 2013-10-23, 15:19   

Ja po prostu kocham jeździć samochodem

paulka90 

Wysłany: 2013-10-23, 16:49   

znajdź coś w czym jesteś dobry :)

gentelgif 

Wysłany: 2013-10-25, 10:35   

zacznij chodzić na siłownię może to bedzie twoje hobby

origami  

Tytuł: mangowy :3

Wysłany: 2014-02-19, 21:29   

Moje życie bez hobby trochę traci sens. Bez hobby czyłbym się nudny i pusty. Tak naprawdę ono wypełnie moje życie :)

p-otr7 

Wysłany: 2014-02-25, 13:34   

Kwestia czasu, trzeba próbować nowych rzeczy, aż w końcu trafi się na coś co sprawia prawdziwą przyjemność. Hobby to nie zawsze ekstremalna jazda autem terenowym, czasem to po prostu gra na gitarze czy nawet zbieranie monet ;) wszystko może okazać się fascynujące, gdy robimy to z pasją :)

Kichamicha 

Wysłany: 2014-02-26, 09:44   

myślałem że każdy ma jakieś hobby a tu proszę, zaskoczka, nie wiem czy należy szukać czegoś na siłę, ale warto się rozglądać, jak nie będziesz szukać na siłę to na pewno coś znajdziesz

malaksiezniczka  

Wysłany: 2014-03-03, 07:29   

Zdecydowanie nie warto szukać na siłę. Można próbować nowych rzeczy, żeby stwierdzić co lubimy

Odpowiedz do tematu