• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

bezelekochana 

Wysłany: 2011-02-16, 12:47   ciuchy i sprzet na wycieczkę w góry?

Nie chodzi mi o wyjazd na narty ale tak bardziej pochodzić po górach po trudniejszych szlakach. Poza szlakami itd :) Potrzebuje na pewno dobrych butów i nieprzewiewnych, ciepłych ubrań. Może potraficie coś doradzić?

AmerykańskiTata 

Wysłany: 2011-02-16, 13:49   

Zobacz sobie na buty bates GX-6, wydaje mi się że będą one bardzo dobre. Są one nieco ponad kostkę dzięki temu będą ją stabilizowały i bezpiecznie będziesz mógł chodzić w nich. Wyglądają one na wygodne.

marta9312  

Tytuł: słońce w nocy

Wysłany: 2011-02-16, 18:12   

i dużo skarpetek...

kawy
papierosów

Ciebie.

bezelekochana 

Wysłany: 2011-02-17, 12:39   

Dzięki :) Skarpety w ilościach hurtowych oczywiście zapakuje ;) Buty obczaję :)
A co na górę? Odzież termoaktywna będzie dobrym pomysłem? Już sobie upatrzyłem jedną koszulkę under armour - spodnie/kalesony tego typu też warto kupić?

rekto  

Wysłany: 2011-02-17, 21:14   
   Polecający: internet

Zdecydowanie wszelka odzież oddychająca, ja zabieram kijki czasami się przydają no i oczywiście plecak :) co do kalesonów to w zależności od tego jak ekstremalny ma być to wypad. Jeśli taki z namiotem plecakiem itd to zdecydowanie mogą się przydać. :) a dokąd się wybierasz jeśli można wiedzieć?

Henrykeiro  

Wysłany: 2011-09-01, 14:51   

Udana wycieczka w góry to przede wszystkim dobre buty - oddychające, z goretexem, dobrą podeszwą. Ja mam akuraz z HiMountain, ale jest też dużo innych dobrych marek, od 400 zł w górę coś się kupi, a buty na lata są :) Tak samo skarpety i odzież - oddychające :) Ale buty to podstawa.

Arniejek  

Wysłany: 2011-09-01, 15:29   

Wygodne buty , skarpetki i ciuchy na przebranie. Jedzenie wysoko kaloryczne batony , czekolada , banany. I dużo dużo wody !

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-09-06, 19:26   

Kurtkę nieprzemakalną weź i żeby miała otworki na powietrze. Jedzenie oczywiście, buty, które nie przemokną. Jeśli nie masz kurtki nieprzemakalnej to weź deszczówkę taki płaszczyk przeciwdeszczowy. Wszędzie to kupisz.

buster  

Wysłany: 2011-09-21, 09:50   

Polecam bieliznę oddychającą i na to sofshell, który oddycha a nie przepuszcza wiatru. Koniecznie cos przeciwdeszczowego. Nie kupuj polskich firm typu campus, alpinus. Lepiej zaopatrzyć się od w razu coś porządniejszego, np, czeska Hannah (north face w polsce jest drogi). Patrz na paramtery ubrań im wyższe tym ubrania lepiej oddychają i chronią przed deszczem (parametry zaznacza się od 1000 do kilkudziesięciu tysięcy). Porządne buty to spory wydatek (od 400zl w góre) Najlepiej kupić wielosezonowe czyli całe ze skóry bez żadnych materiałowych wstawek. Polecam buty z goretexu i podeszwą vibramową. Goretex jest najlepszym nieprzemakalnym materiałem dostepnym na rynku (cholernie drogi, i używa go armia :) Takie buty na pewno posłuża ci trochę czasu. Z tańszych firm polecam Chiruca lub Skarpa z droższych Garmount, Meindl, Asolo.
Ostatnio zmieniony przez buster 2011-10-04, 18:16, w całości zmieniany 2 razy  

justy123  

Tytuł: justy

Wysłany: 2012-01-04, 08:37   

ja zawsze komfortowo się czuję mając na sobie oddychajacą, termiczną bieliznę i w miarę możliwosci kurtki z membraną. oczywiscie bez tego i tak wyjazd się uda, ale takie rzeczy poprawiają komfort bycia. no i dobre buty. na pewno membrana i vibramowa podeszwa. czasami zalezy od pogody i pory roku stuptupy sie rowniez przydadzą. no i czapka koniecznie!

TerjeSnow  

Wysłany: 2012-10-31, 15:10   

Jeśli chodzi o buty trekkingowe szczerze polecam:

http://8a.pl/buty-buty-trekkingowe-wysokie

Ja zawsze tam robię zakupy i nigdy się nie zawiodłem, a jeśli masz wątpliwości jaki dokładnie model to zapytaj najlepiej sprzedawce.

yola24 

Wysłany: 2014-09-24, 18:36   Bushman

A ja mam pytanko - czy ktoś zna markę Bushman ? Robią właśnie ubrania takie dla podróżników, turystów. A mnie zainteresowały konkretnie jedne spodnie - pisza że chronią przed ugryzieniami owadów ( kleszcze, meszki, komary i inne) - i kupiłabym mężowi- on uwielbia wędkowanie i chodzenie po górach i niestety ostatnio też wczepił mu się kleszcz i sie o niego boję- wiecie, borelioza i te sprawy ... stąd moje pytanie- czy ktoś ma od nich ubrania i wie jaka to jakość i czy sie sprawdzą w górach czy na rybach? Chodzi o takie dokładnie spodnie Bushman
Ostatnio zmieniony przez yola24 2014-09-24, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  

herybda 

Wysłany: 2014-09-25, 12:26   

Ciepłe ciuchy to podstawa. Pamiętaj także o obuwiu, nie wejdziesz w góry w klapkach.

lazygirl 

Wysłany: 2014-10-11, 13:51   

Najlepiej idź do pierwszego lepszego sklepu sportowego tam ci doradzą:)

dyt  

Wysłany: 2015-02-22, 20:11   

Wygodne buty i odpowiednie ciuchy są najważniejsze :) sama zaopatruję się w sklepie napieszo.pl :) ostatnio kupowałam tu buty http://napieszo.pl/43-buty-damskie-gorskie :) Znaleźć tu można buty górskie damskie Hi-tec, The North Face, Cherokee, Dolomite i wielu innych znanych i cenionych marek. Wykonane są z różnych materiałów zewnętrznych (m.in. zamsz, połączenie skóry i tkanin syntetycznych), wyposażone w innowacyjne rozwiązania, precyzyjnie dopasowują się stopy i zapewniają komfort użytkowania.

Odpowiedz do tematu