• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

chipie_  

Wysłany: 2010-04-21, 21:08   

Czytać uwielbiam, choć dręczy mnie chroniczny brak czasu... mimo wszystko staram się znaleźć każdego dnia chwilkę. Kiedyś pochłaniałam niesamowite ilości książek. Dziś jest ich mniej i źle się z tym czuję, pora wrócić do dawnego nałogu :)
Co do pisania- hmm... Pisanie mnie kręciło i kręci nadal, bo zawsze miałam jakąś łatwość dobierania słów, nie było kłopotu z różnego rodzaju wypracowaniami (a inni się męczyli i narzekali :D ). Teraz, z racji tego, że po prostu (poniekąd "zawodowo") muszę często coś pisać, traktuję to bardziej jako pracę niż hobby... ale dla siebie piszę również... jak to się mówi, do szuflady :)
Lubię sobie czasem tą szufladę otworzyć i coś do niej dołożyć.

Raise  

Tytuł: ~_^ Meow?

Wysłany: 2010-04-22, 19:23   

chipie_ napisał/a:

Pisanie mnie kręciło i kręci nadal

Piszesz na papierze, czy wystukujesz klawiszami?
Pisanie, świetna rzecz ale pochłania masę wolnego czasu. Wiele też wiele daje (poza wbijaniem się krzesła w tyłek). W życiu spisałam dużo opowiadań tylko, że jakoś nigdy nie mogłam ich skończyć. Zaczynałam jedno, włączał się pomysł na drugie. Taki słomiany zapał...
Od ostatniego czasu jest inaczej. Może wreszcie dotrwam do końca.
A tak właściwie to co piszesz? Jakieś wiersze czy coś? No i o jakiej tematyce, bo mnie to zaciekawiło :luka:
Ostatnio zmieniony przez Raise 2010-04-22, 19:25, w całości zmieniany 3 razy  

chipie_  

Wysłany: 2010-04-22, 22:02   

Raise napisał/a:
Piszesz na papierze, czy wystukujesz klawiszami?

zdecydowanie na papierze, choć kiedyś zdarzało mi się stukać (poniekąd robię to np. teraz :D ) ale jakoś mnie to nie wciągnęło... prowadziłam bloga, poza tym spisywałam te moje teksty na dysk, ale... zabrakło tego "czegoś"... jednak co papier to papier ;)

Raise napisał/a:
A tak właściwie to co piszesz? Jakieś wiersze czy coś? No i o jakiej tematyce, bo mnie to zaciekawiło :luka:

Piszę... wszystko ;) Wierszy już raczej nie, kiedyś owszem (ach, ta wena... :] )
Z racji tego, co robię- a ostatnio zahaczyłam się w "amatorskiej redakcji", jak to ze znajomymi nazywamy- muszę się ciągle uczyć pisać dobre recenzje, reportaże i wszelkiego rodzaju artykuły... chociaż dla mnie to bardziej zabawa, oni traktują to na poważnie...
Ale moją ukochaną formą literackiego wyrażania siebie (jak to zabrzmiało :D ) jest felieton- uwielbiam! Mogę napisać po prostu to, co chcę, nie muszę się ściśle trzymać określonych ram... Felieton to jest to.
No i piszę różne rzeczy tak po prostu, bo mnie natchnie- nawet nie umiem tych form nazwać, szczerze mówiąc.
Tyle ;)

Mad  

Wysłany: 2010-05-26, 20:38   

Mam magiczny, różowy brulion z żabą, który pomieścił wiele moich opowiadań. Kiedyś nawet prowadziłam literackiego(o zgrozo) bloga.
Czytać uwielbiam, poświęcam na to większość wolnych chwil.

aemila  

Wysłany: 2010-08-21, 23:13   

osobiście piszę wiersze i opowiadania. książki też uwielbiam.

Katharsis  

Wysłany: 2010-08-21, 23:33   
   Polecający: Lewiatan

aemila napisał/a:
osobiście piszę wiersze i opowiadania.

ładnie :) a pokażesz nam albo chociaż mi coś?

aemila  

Wysłany: 2010-08-22, 13:24   

Katharsis napisał/a:
aemila napisał/a:
osobiście piszę wiersze i opowiadania.

ładnie :) a pokażesz nam albo chociaż mi coś?

to dzieła do szuflady :)

kamila345  

Wysłany: 2010-08-24, 15:00   

Ja uwielbiam czytać. Czytam nałogowo ;P Do tego stopnia, że nawet lektury w szkole czytałam :D :D

Loony  

Wysłany: 2011-03-01, 17:11   
   Polecający: Wujcio Gógl

Czytam i piszę :D I zawsze to robiłam! Jak tak patrzę na moje opowiadania z I-II klasy SP, to wydaje mi się, że mają o wiele więcej wdzięki, niż moje obecne pisanie :/ Chyba się starzeję xP
PS Polecam www.lubimyczytac.pl :D Fajnie jest kontrolować, ile się książek czyta xD

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-14, 23:18   

Lubię czytać i lubię pisać. Praktycznie od zawsze. Ale gdzieś od ponad roku mam jakąś blokadę w sensownym przelewaniu myśli na papier. Nawet jeżeli coś stworzę to nie jest to powodem do samozadowolenia, a wręcz ostatnio doszłam do ciekawego wniosku, że moje myśli to nudyści - niechętnie się ubierają (w słowa oczywiście) ;d. Mam nadzieję, że wkrótce dojdę do ładu pomiędzy mną samą, a końcówką trzymanego w dłoni pióra. Mam nadzieję.

Pasażer  

Wysłany: 2011-06-16, 18:39   

Ostatnio moje opowiadania zostały na uczelni ocenione "bardzo dobrze", dałem je nawet komuś przeczytać i jeszcze chwila, a zacznę w siebie wierzyć. I gdzieś to wyślę.

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-09-17, 19:54   

Ja czytam. Pochlaniam mnostwo ksiazek. Jakis czas moge bez ksiazki wytrzymac, ale potem musze sie za cos zabrac. Pisac to jak bylam mlodsza to pisalam, ale na pewno w tych opowiastkach bylo mnostwo bledow itd. W wakacje mialam chec, ale jednak nie napisalam. Nie wiem czy by cos dobrego z tego wyszlo.

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-25, 11:59   
   Polecający: dzięki sobie

Czytam sporo, piszę też bardzo dużo, ale raczej ksiażki a nie opowiadania, no i wiersze piszę, ale te do szuflady - z nikim się nimi nie dzielę. Aktualnie jest to taka moja pasja, że nie mogę bez pisania żyć jak i bez powietrza
Moja ulubiona książka to właściwie seria Wielkozimie, kocham też Snicketa, no i komiksy, poza tym wszelka fantastyka i kryminały ;)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-10-25, 17:28   

Z czytaniem nie mam problemu, nie gryziemy się zanadto, choć nie widzieliśmy się już jakiś czas; teraz idzie taki czas właśnie, jak co roku w każdym roku, że dni będą wolniej się toczyły, tempem mniej jakby zamaszystym, toteż szansę wykorzystam, zamiast znowu przyspać.

Z pisaniem, eee, miałem taki okres w życiu, mniej więcej od połowy 2007 roku, do połowy 2009, kiedy pisywałem sporo różnych takich opowiadań z gatunku autotematycznych. Treści hermetyczne, trzeba być stąd, żeby rozkminić opcję, a eksplikować nie nada. Język, z natury taki, a nie inny, nic nie zrobię. Przeglądałem na początku wakacji to i owo, i wiem, że bez gruntownej korekty, edycji, whatever, by się nie obyło, gdybym miał to komuś pokazywać, a że nie pokażę, to i do tej edycji jakoś nie ciągnie - ale jak już, zrobiłbym to sam. Błędy językowe, bo przecież nie logiczne, jakieś deklinacyjno-koniugacyjne (z naciskiem na to drugie, zwłaszcza przy gąsienicowych zdaniach) wykwity pojawiły się w trakcie pisania z racji tego, że zawsze to wszystko tak na dzikiego, na gorąco, w gorączce chwili pisane było, a kiedy myśl ulatuje, ciężko wszystko zebrać dla was tak na raz i naraz. Ale nie wyrzucam tego, jest to jakaś tam prawda o tym, co było, a nie jest.

Wierszy najszczerszych nie pisuję. Z naciskiem na 'już'. :luka:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Quest  

Wysłany: 2012-01-11, 11:59   

rukbat napisał/a:
ja też bardzo lubię czytać, aczkolwiek ostatnio jestem dość wybredna i nie każda ksiażka mnie wciaga, właściwie mało która. Jak mnie coś zainteresuje,to nie mogę się oderwać. Piszę opowiadania i wiersze.

Ja również uwielbiam czytać - nie każda książka mnie interesuje.
Lubię czytać książki w których trzeba wytężyć szare komórki, oraz takie książki które dają nam jakieś przesłanie i powodują,żeby pomyśleć nad tym co się dzieje dookoła Nas.

Odpowiedz do tematu