• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

daglezja 

Wysłany: 2012-01-16, 02:52   

Nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czytać. Co nie znaczy, że uważam, że są gorsi. Sama mogłabym czytać w każdej wolnej chwili. Ale sama w życiu nie napiszę książki ;)

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2012-01-18, 00:41   

Uwielbiam czytać. Pisać też. Mam bardzo ładne pismo. Tworzę czasami jakieś rymy.

Quest  

Wysłany: 2012-01-18, 17:50   

daglezja napisał/a:
Nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czytać. Co nie znaczy, że uważam, że są gorsi. Sama mogłabym czytać w każdej wolnej chwili. Ale sama w życiu nie napiszę książki ;)

Ja też tego nie rozumiem,ale nie każdy ma ochotę poszerzyć horyzonty.
Książki pozwalają nam na chwilę przenieść się gdzieś gdzie na jakiś czas zapominamy o problemach dnia codziennego.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-01-18, 19:07   

Czytanie kocham i uwielbiam. Nie wyobrażam wręcz sobie życia bez niego. Zanim w moim domu zagościł internet, niemal całe dnie spędzałam na czytaniu a to książek doprawdy najrozmaitszych gatunków i rodzajów, a to przeglądaniu czasopism i magazynów. Obecnie te proporcje się nieco zmieniły (niestety...), ale ostatnio troszkę rozmyślałam na ten temat i postanowiłam przeznaczać jednak nieco więcej czasu na coś, co kiedyś stanowiło (bądź co bądź) jedno z moich największych hobby i pasji.

Do pisania natomiast nigdy mnie specjalnie nie ciągnęło i nigdy chyba nawet tego nie próbowałam. Nigdy nie prowadziłam pamiętnika (choć poprawniej byłoby w zasadzie napisać "dziennika"), nigdy nie interesowało mnie pisanie wierszy ani tekstów piosenek... o opowiadaniach czy jakichkolwiek innych, mniej lub bardziej wyrafinowanych formach i odmianach twórczości literackiej nie wspominając. Również prowadzenie bloga to zdecydowanie nie dla mnie. Myślę, iż jest to związane z bardzo silnym oporem i niechęcią z mojej strony do uzewnętrzniania swych uczuć i emocji - jakby nie było, autor pisząc nawet (dajmy na to) opowiadanie pozornie nie mające żadnego, najmniejszego nawet związku i punktu odniesienia do siebie i sytuacji, w jakiej się obecnie znajduje, zawsze w jakiś sposób da o nich znać czytelnikowi i zasugeruje... nawet niechcący i zupełnie nieświadomie. A nie jest to myśl, która napełniałaby mnie jakim szczególnym dreszczykiem podniecenia. O bardziej otwartych formach wyrażania siebie, jak pamiętnik/dziennik właśnie czy wiersz nie wspominając. Niemniej w szkole zawsze miałam piątki i szóstki z wypracowań :luka:

Byccagio napisał/a:
Mam bardzo ładne pismo.

Mam przepiękne pismo ręczne, niemalże kaligraficzne. Oczywiście wypracowanie takowego zajęło mi wiele, wiele miesięcy swego czasu [lat nawet] i wysiłku w opanowaniu naturalnych skłonności do bazgrania, ale obecnie każdy, kto widzi jakikolwiek napisany przeze mnie ręcznie tekst wpada w zdumienie i zapamiętuje dokument czy jakikolwiek inny papier, który został nim wypełniony ^^ Kiedyś może zamieszczę Wam skana :luka:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Katharsis  

Wysłany: 2012-01-18, 19:39   
   Polecający: Lewiatan

dawaj skana, przeanalizuje się : D

Kerosine  

Wysłany: 2012-01-18, 21:48   

Obawiam się, iż analiza mogłaby być niezbyt wiarygodna; to w końcu jest całkowicie wyuczony i wypracowany charakter pisma :luka:

Katharsis  

Wysłany: 2012-01-18, 21:56   
   Polecający: Lewiatan

myślisz, że ja zdołałbym się nauczyć pisać ładnie? Zbyt wiele we mnie szatana.
Dopóki nie piszesz pismem niedzielnym, tylko normalnym, w miarę szybkim tempem, to analiza ma sens : )
poza tym Twoja wizja jakie pismo jest tym najlepszym też o Tobie trochę świadczy.
Nie żebym miał jakieś doświadczenie.

Kerosine  

Wysłany: 2012-01-18, 21:59   

Katharsis napisał/a:
Dopóki nie piszesz pismem niedzielnym

A co to jest? :rotfl:

Katharsis napisał/a:
poza tym Twoja wizja jakie pismo jest tym najlepszym też o Tobie trochę świadczy.

Oj chyba naprawdę powinnam tego skana zamieścić ^^

pawlo7707  

Wysłany: 2012-02-18, 17:31   

Ja pracuje na stacji i z tego co widze to polakom nie chce sie czytać bo nawet tabliczki nie przeczytają podam przykład są dzwi a na dzwiach tablica z napisem "niezatrudnionym wstęp wzbroniony" ale gdzie tam po co czytac ryją się nie patrząć.

Marionette  

Wysłany: 2012-03-07, 17:42   
   Polecający: Dzięki mojemu wspaniałemu nauczycielowi...

Kocham, uwielbiam, ubóstwiam niczym żelki, niczym ketchup z Biedronki wszelkie dzieła literackie! To coś, dzięki czemu wciąż żyję na tym pozbawionym wyobraźni i wszelkich skrupułów świecie! Wszystkie książki szanuję, do każdej podchodzę z cierpliwością oraz mówię o nich jak nauczycielka o uczniach. Ale. Pewne rzeczy nie mogą tak po prostu swawolnie, spokojnie egzystować. Weźmy taki brak bibliotek. A jak już są, to wszystkie dzieła zdążę przeczytać w mniej niż rok. To straszne i okrutne, nie uważacie?

dysputa  

Tytuł: idź żołnierzyku

Wysłany: 2012-05-29, 18:52   

piszepiszepisze
aktualnie 4 książki na koncie : D

czytam też dużo, można się oderwać od rzeczywistości

she isn't get it .

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-05-29, 19:20   

Zawsze czytałem masowo i czytać będe aż nie umre. Książki to potęga.
Sam też pisze opowiadania bo mi kiedyś nauczycielka w technikum powiedziała, że mam fajny styl. Trzymam się tego stwierdzenia kurczowo aż do teraz, ale coraz mniej wierze w jej słowa :P
W każdym bądź razie i tak będe wysyłał swoje wypociny na konkursy. A co mi tam - może któreś jury w końcu się zlituje :)
Pozdrawiam

Choco  

Tytuł: Tsumi To Batsu

Wysłany: 2012-08-09, 13:02   

Czytać kocham od zawsze, nigdy nie rozumiałam jak można woleć strzelanki od dobrej lektury, ale wiadomo, różne są gusta. Uwielbiam polską serię ''Felix, Net i Nika'' R. Kosika, wysoki poziom. Do ulubionych należy także seria ''Zwiadowcy''. Lubię czytać lektury szkolne, stare dzieła.
Co do pisania, próbowałam i zamierzam próbować ponownie. Pierwsze opowiadania napisałam w wieku 11 lat, wyszły całkiem nieźle, jak na ten wiek. Nieskromnie przyznam, że były lesze niż wiele wypocin 16-17latek o ''smutnej'' miłości, których pełno jest w necie. Charakteryzuje mnie trochę chaotyczny styl, zawsze się w tym lubowałam, podobają mi się dziwne metafory, skojarzenia, trochę mroku. Najlepiej wychodziły mi krótkie horrory. Niestety od 1,5 roku nic nie napisałam, tak jak kiedyś nie mogłam przestać, tak teraz nie mogę zacząć. Planuję się kiedyś zebrać i napisać coś dłuższego, może nawet książkę. Kiedyś.
moja wiara wyschła

di_abeu0  

Wysłany: 2012-11-06, 12:30   

Moi nauczyciele w szkole muzycznej mówili, że żeby dobrze improwizować, trzeba grać dużo cudzych utworów. Z pisaniem i czytaniem pewnie jest podobnie, prawda? :)

A co do Kosika - racja, fajny jest. ;)

PS Próbowałem pisać, ale jestem bardziej zadowolony z cudzych tekstów. :P

Aguś25  

Wysłany: 2013-09-26, 12:41   

Ja tez uwielbiam czytać , ostatnio czytałam 50 twarzy Greya i uwazam ze mozno przereklamowana jest ta ksiązka nie wiem jak pozostałe cześci

Odpowiedz do tematu