• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2012-05-14, 20:28
Autor Wiadomość

niosącasłońce  

Wysłany: 2012-05-14, 19:38   Fretka vs Kot

Witojcie;D
Mam zamiar z chłopakiem kupić fretkę (młodą) i wziąć ze schroniska młodego kotka lub takiego któremu jest potrzebna większa pomoc.
W ten weekend chcemy iść po kociaka, i zastanawiamy się czy kupić 2frecie czy jedną i będzie dogadywała się z kociakiem. Czytałam że dużo zależy od charakteru tych obu stworków czy się dogadają czy nie. Może macie taką parkę i czy wziąć dwie samiczki kotkę i panią fretkę czy dwoje samców czy też samca i samiczkę..

Katharsis  

Wysłany: 2012-05-14, 20:07   
   Polecający: Lewiatan

myślę że nie będzie problemu, a gdy już będą walczyć to nagraj i wrzuć potem na youtube :)

stawiam na kota

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-05-14, 20:54   

Nie znam się co prawda zbytnio na fretkach, ale na Twoim miejscu zdecydowałabym się [przynajmniej na razie] tylko na jeden rodzaj pupila. Fretka jest z tego, co się orientuję zwierzątkiem "charakternym", potrafiącym i ugryźć, i podrapać - najzwyczajniej w świecie mogłaby wyrządzić krzywdę kociakowi, szczególnie w trudnych pierwszych dniach/tygodniach aklimatyzacji w nowym miejscu zamieszkania. Okres adaptacji do nowych warunków jest okresem, który należałoby bezwzględnie w pełni poświęcić nowemu domownikowi - tylko i wyłącznie jemu, bez dzielenia i rozpraszania uwagi na kolejnego nowo przybyłego lokatora. Tym bardziej jeśli ma to być kociak ze schroniska - na bank będzie wymagał doswojenia, do Twego domu trafi bowiem ni mniej, ni więcej, tylko mały dziczek - przerażony, słabo zsocjalizowany z człowiekiem, uciekający i błyskawicznie chowający się w najdalszy kąt mieszkania na najmniejszą choćby próbę doń zbliżenia. Podobnie zestresowana będzie najprawdopodobniej fretka, więc mimo wszystko odradzam sprowadzanie do domu obydwu zwierzaków w tym samym czasie.

A tak poza tym... czy aby na pewno dobrze przemyślałaś decyzję o wprowadzeniu pod swój dach zwierzęcia?

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2012-05-14, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  

niosącasłońce  

Wysłany: 2012-05-14, 21:03   

Kerosine Zgadzam się z tobą w 100%
Kociak będzie pierwszy możliwe że w ten weekend jak się oswoi i będzie już troszkę silny do ewentualnej obrony przed dzikusem, wtedy pomyślę nad fretką. Myślę że młoda fretka dorastając z młodym kociakiem który jest na swoim terenie będzie bardziej uległa. I będzie się czuła jak u siebie ale będzie pamiętała że to jest teren kota :)

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-05-14, 21:15   

niosącasłońce napisał/a:
Kociak będzie pierwszy możliwe że w ten weekend jak się oswoi i będzie już troszkę silny do ewentualnej obrony przed dzikusem, wtedy pomyślę nad fretką.

Na Twoim miejscu poczekałabym minimum trzy miesiące [tyle bowiem właśnie może trwać okres pełnej socjalizacji i aklimatyzacji kociaka w nowym miejscu zamieszkania], a najlepiej pół roku - dla bezpieczeństwa i już absolutnej pewności, że się na dobre zadomowił.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

niosącasłońce  

Wysłany: 2012-05-15, 12:42   

W Sierpniu planujemy zakup fretki. Dokładniej w połowie Sierpnia ;)

najnajnajnaj 

Wysłany: 2012-08-15, 19:53   

według mnie zakup fretki to bardzo odważna decyzja... fretki nie sa "latwymi" zwierzątkami, wymagają dużo uwagi i zainteresowania, poza tym mają spore wymagania żywieniowe....lepiej według mnie kupić króliczka:) są kochane, nie tak złośliwe jak fretki;)

Hakiruono  

Wysłany: 2012-08-16, 14:11   

Koty są wypaśniejsze :P

1dysydent1  

Wysłany: 2014-05-04, 11:50   

Miałem kiedyś psa i fretke, świetnie się razem bawili. Z tym że to chyba po prostu miałem farta, bo wiem że nie wszystkie frecie są skore do takich zabaw.

unravela  

Wysłany: 2014-05-06, 13:06   

Hakiruono napisał/a:
Koty są wypaśniejsze :P

Kwestia gustu. Ja wolę fretki.

Rafcio10 

Wysłany: 2014-05-07, 11:54   

Prawda kwestia gustu :) ja np. nienawidzę kotów:) więc wolał bym fredke ;p

rnice 

Wysłany: 2014-05-30, 11:34   

Kot zwinniejszy.

wezyr00 

Wysłany: 2014-06-18, 13:54   

W tym zestawieniu, to ja bym stawiał na kota, chociaż i tak pies jest najlepszy ze wszystkich zwierzaków.

cheryl.1990 

Wysłany: 2014-06-18, 15:59   

Różnie. Zwierzęta jak ludzie każdy ma inny charakter. Moja kotka i fretka się dogadują świetnie :)

ziomek12  

Wysłany: 2016-11-02, 14:14   

nie można określić czy zwierzęta się dogadają (to zależy od zwierząt) ale ja bym od razu zaczął przyzwyczajać je do życia wspólnie, to wtedy może się nie pozabijają

Odpowiedz do tematu