• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2009-01-17, 16:18   

Złośliwy napisał/a:
Jako 14latek <skromny> potrafiłem ocenić niejedno zdarzenie lub człowieka, tak, jakby ocenił dorosły, doświadczony życiem człowiek. Przynajmniej mi tak powtarzano.
wybacz, ale czy przypadkiem powtarzali Ci to rówieśnicy?

B.H.

Katharsis  

Wysłany: 2009-01-17, 17:34   
   Polecający: Lewiatan

Jak znajde w internecie cos na temat psychologii to przeczytam, poza tym czytalem kilka ksiazek o NLP - programowaniu neurolingwistycznym. Nie ksztalce sie w tym kierunku.

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2009-01-17, 18:56   

Cytat:
Nikomu nie ufam. Z zasady. ;(
no ale rodzicom jednak zaufałeś, a przynajmniej ich osądowi : ]

Na filologię polską i psychologię brane są pod uwagę inne przedmioty. Musiałbyś zdawać wszystkie.

B.H.

pooziomka  

Wysłany: 2009-01-19, 18:05   

plujwzupe napisał/a:
Ja się trochę interesuje psychologią inżynieryjną, inną nie, bo jestem normalny, więc nie mam takiej potrzeby.

yyyy że niby co?? :oczami: :looka: :suchy:

Ja się interesuję od dawna i gdyby przyszło mi rozpocząć drugi kierunek studiów, to będzie to wlasnie psychologia :)
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną"

a to niefart!

mechanik159 

Wysłany: 2009-01-26, 16:44   Re: Ktoś interesuje się psychologią?

siema czytał ktoś z was alchemie manipulacji albo coś o uwodzeniu Kobiet????:hyhy:

impresja_switu 

Wysłany: 2009-02-19, 20:18   

Czytałam "Sztukę manipulacji":evil: Interesuję się szczególnie psychoanalizą. Wydaje mi się, że umiejętności psychologicznego interpretowania zachowań człowieka są bardzo cenne. Trudno byłoby cokolwiek prawidłowo zrozumieć czy ocenić, pomijając tę sferę.

matmor  

Wysłany: 2009-02-19, 20:22   

Interesuję się, szczególnie Freudem ;) Bardzo chciałem studiować psychologię, no ale póki co nie wyszło.

kleopatra 

Wysłany: 2009-02-22, 14:17   

No cóż, mam nadzieję, że nie będziesz jej jednak studiował skoro interesuje Ciebie Freud.

ajot 

Wysłany: 2009-02-23, 11:05   

ja studiuję psychologię:D

metaphorical  

Wysłany: 2009-02-23, 11:21   

Moją pasją jest człowiek, jego zachowania, rola w rodzinie, środowisku, poczucie jego przynaleźności. Te elementy wydają się bardziej ciekawe niż zajmowanie się jednostkami parapsychologicznymi czy z zaburzeniami umysłu. Element psychologi społecznej jest o wiele bardziej ciekawym i przydatniejszym w życiu kierunkiem, dlatego ja też polecam wam Socjologię z której już macie zawód w przyszłości, a także umiejętność określenie już po kilku chwilach kim jest ta persona, ktora wam wpadla w oko. :)

Aka  

Wysłany: 2009-04-10, 20:35   
   Polecający: Sofii

A ja myślę, że nie ma się co INTERESOWAĆ psychologią - można się na niej znać - ale dopiero jako co najmniej 'Licencjat' - ponieważ jest pełno osóbek, które myśląc, że liznęły psychologię - mogą iść i ratować ludzkie istnienia.
Zdarzyło mi się, że na Forach, Czatach, w realnym świecie napataczali się ludzię twierdzący, że znają się na psychologii ... a na pytanie - kto był wybitnym 'Ojcem' psychologii - a) Freud b) Nickson c) Regan - mało kiedy wybierali a) ... a już często pytali kto to Freud :/

Nie kończąc studiów, czytając kilka pisemek, bądź jedną czy dwie książki, nie pomoże się nikomu ... ba ! można jeszcze zaszkodzić

Cytat:
Te elementy wydają się bardziej ciekawe niż zajmowanie się jednostkami parapsychologicznymi

"PARAPSYCHOLOGIA [para + psychologia]
dziedzina badań, zajmująca się pozanaukowymi zjawiskami psychicznymi, np. telepatia, jasnowidzenie itp."
Słownik wyrazów obcych.

Parapsychologia to DUCHY i takie tam :P z PSYCHOLOGIĄ ma malutko związku ... a z socjologią ? Odsetek wierzący w duchy ? ^^

Bree  

Wysłany: 2009-04-21, 20:12   

kleopatra napisał/a:
No cóż, mam nadzieję, że nie będziesz jej jednak studiował skoro interesuje Ciebie Freud.

czemu tak? jesli kogos interesuje Freud, to gdzie ma sie o nim dowiedziec jesli nie na psychologii? poza tym co masz do Freuda? jakby nie patrzec mial jakis wklad jesli chodzi o pojmowanie swiadomosci..

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-04-21, 20:53   

Bree napisał/a:
jesli kogos interesuje Freud, to gdzie ma sie o nim dowiedziec jesli nie na psychologii?
Jest mnóstwo źródeł, z których mógłby się czegoś o nim dowiedzieć.
Bree napisał/a:
poza tym co masz do Freuda?
Przykład z mojego wykładu, który miał nam zobrazować, jak działał Freud:

- Jaką muzykę pan lubi?
- Głównie rock, metal...
- A konkretni wykonawcy?
- Np. Freddy Mercury
- To jest pan gejem.

Dlaczego gejem? Bo jako pierwszego wymienił mężczyznę, nota bene też geja, w związku z tym jego podświadomość już wie, że jest gejem, ale jego świadomość jeszcze nie. A psychoanaliza mu to właśnie uświadomi i pomoże się pogodzić z tym faktem.
W ten sposób możesz wmówić każdemu cokolwiek uzasadniając, że po prostu jego świadomość nie może zaakceptować danej rzeczy i dlatego spycha ją do podświadomości. A to, co spychamy i z czym nie możemy się pogodzić wychodzi w czynnościach przypadkowych, snach, itd.
Ja bym nie chciała, zeby mnie ktoś tą metodą leczył, a Ty? :luka:

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Bree  

Wysłany: 2009-04-21, 23:36   

Freud bardzo upraszczal, redukowal do swoich seksualnych teorii. nie chcialabym byc przez niego leczona, ale chodzilam kiedys do psychoanalityka i w wielu rzeczach na ktore zwrocil mi uwage w moich przejezyczeniach, skojarzeniach itd. mial sporo racji. nie byla to analiza sprowadzajaca sie do seksualnych mysli, ale raczej do uczuc, jakichs pierwotnych skojarzen. bylo to ciekawe doswiadczenie. nie twierdze ze mnie to "wyleczylo" z czegokolwiek, ale rozwinelo w jakis sposob moje myslenie..

jaroszek 

Wysłany: 2009-04-29, 11:09   

psychologia to bardzo szeroka dziedzina ... dobrze ją połączyć z jakimiś stricte biologicznymi przedmiotami ... ale myślę że każdy tam znajdzie coś dla siebie ;)

Odpowiedz do tematu