• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

spider911  

Wysłany: 2010-05-04, 13:08   

jak chcesz pograć to zdecydowanie "skrzynkę" trzeba mieć ;)
dal mniej wymagających wiadomo co ;)

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-05-04, 13:35   

spider911 napisał/a:
jak chcesz pograć to zdecydowanie "skrzynkę" trzeba mieć
Bo ja wiem. I na lapku dobrze sobie pograsz w masę gierek. No chyba, że do grania potrzebujesz najnowszych tytułow i detali na max.

Pasażer  

Wysłany: 2010-05-04, 18:10   

Na moim laptopie dało się grać jakieś dwa lata temu. Bezproblemowo we wszystko. Mój kumpel w tym samym czasie kupił, jak piszecie, skrzynkę. Miesiąc temu dokupił kilka części (na Allegro, od kumpli) za niecałe 300zł i ma zestaw mocniejszy kilka razy od mojego.

Więc jak już będę zmieniał tego laptopa po wakacjach, to raczej na ową skrzynkę. ;-]

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-05-06, 18:58   
   Polecający: Paulinaaa

Wiadomo, ze jeśli chodzi o osiągi to piec zawsze będzie górą, ale laptopy wyposażone już w najnowsze procki serii "i", pamięci ddr3, a do tego karta graficzna na wyśmienitych chipsetach nvidii czy ati + bateria pozwalająca na ~4 godzinną prace, po prostu cudo.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-05-06, 19:03   

Ta, tylko kupując lapka za Xzł można mieć o niebo lepszego peceta za taką samą kasę, poza tym jeżeli miałabym mieć lapka to max 15" takiego, żeby internet tylko śmigał w miarę w porządku i tyle, żadnego innego zastosowania w nim nie widzę, o 'prydatności' matrycy nie mówiąc :oczami:

m. gallery

kanarinho  

Wysłany: 2010-05-06, 19:28   

matra napisał/a:
poza tym jeżeli miałabym mieć lapka to max 15" takiego, żeby internet tylko śmigał w miarę w porządku i tyle
W takim razie może zastanowiłabyś się nad kupnem netbooka? 10', 13' cali, idealny do neta, tylko szkoda, ze nie ma napędu optycznego, ale widziałem Macbooki 13' które miały napęd optyczny. Wybór w tych czasach jest ciężki;]
matra napisał/a:
Ta, tylko kupując lapka za Xzł można mieć o niebo lepszego peceta za taką samą kasę
ale peceta nie weźmiesz ze sobą w podróż, chyba, ze jesteś pudzian i udźwigniesz na plecach agregat, pc i monitor;p

Ruby*  

Wysłany: 2010-05-06, 19:37   

Ja mam 2 laptopy i już się przywyczaiłam. Są wygodniejsze, można się z nimi łatwo przemieszczac.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-05-06, 19:45   

kanarinho, zacznijmy od tego, że napisałam 'jeżeli miałabym', a nie muszę, nie potrzeba mi lapka i tak - pewnie rozglądałabym się za 13-10". Jeżeli kiedyś będzie kasa, to pewnie się kupi jakieś ździorbo gdy zajdzie potrzeba. W podróży tym bardziej wolę się móc uwolnić od komputera, nie uczę się już więc tym bardziej notatki i nauka mnie nie ścigają, poza tym dla mnie najważniejszy poza prockiem ramem i grafiką jest monitor, którego lapek mi niestety nie da, a przynajmniej nie da mi tego, czego ja od monitora wymagam.

m. gallery

kanarinho  

Wysłany: 2010-05-06, 23:02   

Cytat:
kanarinho, zacznijmy od tego, że napisałam 'jeżeli miałabym', a nie muszę, nie potrzeba mi lapka i tak - pewnie rozglądałabym się za 13-10". Jeżeli kiedyś będzie kasa, to pewnie się kupi jakieś ździorbo gdy zajdzie potrzeba. W podróży tym bardziej wolę się móc uwolnić od komputera, nie uczę się już więc tym bardziej notatki i nauka mnie nie ścigają, poza tym dla mnie najważniejszy poza prockiem ramem i grafiką jest monitor, którego lapek mi niestety nie da, a przynajmniej nie da mi tego, czego ja od monitora wymagam.
Wiadomo, że komputer kupuje się według określonych potrzeb użytkownika;)

<chwyt marketingowy>Jeżeli kiedyś miałabyś kupować komputer to napisz na forum, a na pewno dobierzemy Ci odpowiedni sprzęt</chwyt marketingowy>

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2010-05-07, 08:41   

Na moje potrzeby lapek mi wystarcza i jest wygodny, bo do łóżka mogę go ze sobą brać :oczami: Ale niestety szybko i mocno się nagrzewa i mam czasem wrażenie, że zaraz eksploduje ;/ I wyczyścić dogłębnie na własną rękę się nie da, tzn. może i da, ale przy moich umiejętnościach mogłabym mu krzywdę zrobić ;/ No i lapek ma tę przewagę nad stacjonarnym, że jak nie masz neta, a w pobliżu ktoś ma niezabezpieczoną sieć... :oczami:

<reklamuje>A Kanar w dziedzinie 'rozterki komputerowe' jest bardzo pomocny i cierpliwy</reklamuje> :oczami:
Ostatnio zmieniony przez Anka_DD 2010-05-07, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  

Ravegon  

Tytuł: O.S.T.R

Wysłany: 2010-05-09, 02:06   

Wszystko zależy od tego, czy koleżanka będzie potrzebowała sprzętu do gier, czy też do sporadycznego przeglądania np. zasobów sieci. Jeżeli to pierwsze, to zdecydowanie polecam peceta, ponieważ ma rozszerzone możliwości, jeśli chodzi o wygodę gry. Na laptopie gra się dość ciężko. Jeśli koleżanka poszukuje sprzętu do szybkiego sprawdzenia pewnych informacji, to polecam laptopa, ponieważ może na bieżąco sprawdzać informacje, gdyż owy sprzęt jest przenośny.

Pozdrawiam.
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

Pasażer  

Wysłany: 2010-05-09, 02:17   

Ravegon napisał/a:
Jeśli koleżanka poszukuje sprzętu do szybkiego sprawdzenia pewnych informacji, to polecam laptopa, ponieważ może na bieżąco sprawdzać informacje, gdyż owy sprzęt jest przenośny.

W jakim sensie "przenośność" laptopa wspomaga sprawdzanie informacji na bieżąco?

Ravegon  

Tytuł: O.S.T.R

Wysłany: 2010-05-09, 02:26   

Pasażer napisał/a:
Ravegon napisał/a:
Jeśli koleżanka poszukuje sprzętu do szybkiego sprawdzenia pewnych informacji, to polecam laptopa, ponieważ może na bieżąco sprawdzać informacje, gdyż owy sprzęt jest przenośny.

W jakim sensie "przenośność" laptopa wspomaga sprawdzanie informacji na bieżąco?

Kiedy koleżanka chce sprawdzić przykładowo najnowsze wydarzenia ze świata, w internecie, to może swobodnie użyć laptopa (nawet na łące, na wsi) - wystarczy internet. Peceta nie będzie chyba taszczyć na plecach, hę?

Pozdrawiam.
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

Pasażer  

Wysłany: 2010-05-09, 09:46   

Zapomniałem o potrzebie mobilności. :oczami:

Koleżanka pisała jednak o domowym użytkowaniu z Internetu, o ile dobrze pamiętam. No ale niechaj będzie, punkt dla Ciebie. :oczami:

msg  

Wysłany: 2010-05-20, 16:09   

Te wszystkie mity o tym, że na laptopie nie pograsz, albo desktop lepszy do gier można sobie na strych schować. I ten sprzęt i ten jest dobry do grania, pod jednym warunkiem. Musisz dużo pieniążków zainwestować. A tu pojawia się prawda, że desktopy o takiej samej konfiguracji jak jakiś laptop są tańsze. I tyle w tym temacie lepszości i gorszości. Jak kupisz "pudło" za 3500, to z pewnością zagrasz w najnowsze tytuły. Żeby to samo zrobić na notebooku, trzeba dołożyć jeszcze 1500-2000.

Ravegon napisał/a:
może swobodnie użyć laptopa (nawet na łące, na wsi)

Na dworze w pogodny dzień na matrycy LCD laptopa nic nie widać. Przykro mi.

Baterie też padają jak muchy, więc jeśli chcecie być ciągle mobilni, to liczcie się z dodatkowymi kosztami. Niektóre padają po 3 latach, inne po 5. Ale nie spotkałem się z przypadkiem, żeby po 5 latach wydajność baterii względem sprawności początkowej przekraczała 40%.

Gdzieś czytałem, że żeby zapewnić sprawność baterii dłużej, trzeba chronić ją od ciepła (czyli de facto posiadanie jej podłączonej do laptopa odpada), i naładowaną do połowy trzymać w lodówce. Bezsens? Dla mnie tak.

Póki co zostanę przy laptopach. Mimo swoich wielu wad są wygodniejsze w użytku. Mogę sobie siąść z nim gdzie chcę, łatwo podłączyć do TV, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że stracę dane (wykluczone uszkodzenie po awarii zasilania). Mobilność to też mocno przesadzone pojęcie w przypadku laptopów. Póki co posiadają dość delikatne elementy. Ja wrzucając swój laptop na tylne siedzenie samochodu (w torbie) spowodowałem powstanie tzw. "zimnych lutów" (łączenie niezbyt dokładnie przylega/przewodzi prąd) przez co zimny laptop się nie chce włączyć. Wystarczy też upadek z nieznacznej wysokości (metr), żeby zabić dysk twardy. Więc fajtłapy, takie jak ja, mogą mieć niemiłe niespodzianki. Pisałbym więcej, ale nie zanudzam już.

Odpowiedz do tematu