• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

sasza_aw  

Wysłany: 2008-06-18, 15:53   Co jest lepsze: pecet czy notbook?

Moja kumpela chce sobie kupić komputer i nie wie co wybrać: peceta czy laptopa? Muszę zaznaczyć, że Zośka ma już monitor, mysz i klawiaturę (dostała od cioci, a wiadomo jak dają za darmo to trzeba brać ;) ), może wydać do 3000 zł. Zależy jej na sprzęcie dobrej jakości (dobrej karcie graficznej i takich duperelkach). Ja doradzić jej nie mogę bo szczerze mówiąc ja na tym się wcale nie znam :zawstydzony: więc proszę Was o pomoc.

charon  

Wysłany: 2008-06-18, 16:21   
   Polecający: Colorblind

Do czego dokładnie ma być ten sprzęt? Do gier też? Jeśli tak, to czy także do nowych?

Bo jeśli zamierza na nim grać, to radziłbym się w tym przedziale cenowym rozejrzeć za pecetem, bo laptopy, szczególnie z mocną grafiką, są z reguły znacznie droższe niż 3000zł.

Z kolei peceta bez monitora (bo już jest) można za te pieniądze całkiem niezłego złożyć.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Izabella  

Wysłany: 2008-06-19, 14:02   

Ja napisze z perspektywy dziewczyny.Ja zdecydowanie wybrałam notebooka poniewaz po pierwsze trafiłam na fajna promocje w Vobis,po drugie wszedzie moge go ze soba zabrac a po trzecie nei potzrebuje kompa do grania tylko do takiego szeroko pojetego serfowania.Mysle ze wiekszosc kobiet tak ma.

juliu  

Wysłany: 2008-06-23, 23:48   

Dla dziewczyny zdecydowanie laptop. I to bez podtekstów. Monitor i klawiaturę trzeba odżałować ;) , mysz jeśli usb nawet może się przydać. Ja osobiście ciągle z delikatnym touchpadem :oczami: nie mogę sobie poradzić i wolę bezprzewodową myszę (choć mój FF krzyczy, że takiego słowa nie ma :D ).

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-06-24, 11:55   
   Polecający: Paulinaaa

jednak doradziłbym jej lap-top :) z jakims dobrym akceleratorem graficznym nvidii(7300-7400 cos takiego) 2GB pamieci RAM dysk 120-160GB z kamerką internetową z czytnikiem linii papilarnych(fajne pierdoły:P) oczywiscie z dobrą baterią. Poleciłbym notebook HP serii Pavilion, cena jest przystepna ok 2500zł. Jest tez druga koncepcja komputer domowy... za cene 3000zł mając monitor złorzysz naprawde kombajn multimedialny procesor najnowszej generacji 4rdzeniowy (np. Q6600) 6GB pamieci ram, dysk 1TB karta graficzna gforce serii 9(np.9600 ddr4 asusa), piękna obudowa super design oczywiscie nagrywarka dvd czytnik kart, a wiec wybór nalezy do Twojej kolezanki:)

darkmaster 

Wysłany: 2008-07-08, 10:03   

Zdecydowanie polecam peceta. Do 3000 zl mozna kupic prawdziwa bestie.

Deminimis 

Wysłany: 2008-07-08, 13:03   

hmm ja mam to i to... ale jakoś pecet wygrywa... laptopa mi się dziwnie jakoś używa....

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-08, 20:11   

Jeżeli zależy jej na dobrej karcie graficznej i takich duperelach to za 3000 lepsza karta i takie duperele będą w stacjonarnym.

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-02-18, 20:55   

Zdecydowanie Pecet jest lepszy od laptopa. W komputerze stacjonarnym możesz samodzielnie wymieniać kartę graficzną, dokładać RAM, podkręcać procesor itp. W Laptopach zwykły użytkownik niema szans, by to zrobić. Laptopy mają to do siebie, że co miej więcej 4 lata, się "zużywają". A w Pececie możesz w każdej chwili wszystko wymienić.

DarioC  

Wysłany: 2010-02-18, 21:54   

immortal napisał/a:
Zdecydowanie Pecet jest lepszy od laptopa. W komputerze stacjonarnym możesz samodzielnie wymieniać kartę graficzną, dokładać RAM, podkręcać procesor itp. W Laptopach zwykły użytkownik niema szans, by to zrobić. Laptopy mają to do siebie, że co miej więcej 4 lata, się "zużywają". A w Pececie możesz w każdej chwili wszystko wymienić.

ale przez te 4lata wlozysz w PC kilka razy wiecej pieniedzy niz kosztuje nowy laptop :)

jesli dziewczyna nie jest maniaczka gier to moze spokojnie brac laptopa, jest cichszy, mniej pradu zzera, nie zajmuje duzo miejsca, nie ma tyle kabli itp
PC jest dobry jesli glownym jego zadaniem maja byc gry
cala reszta czyli np filmy, muzyka itp dziala tak samo na obu platformach

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-02-21, 19:59   
   Polecający: Paulinaaa

immortal napisał/a:
Laptopy mają to do siebie, że co miej więcej 4 lata, się "zużywają".
cooo? Gdzie to przeczytałeś? i na jakiej zasadzie sie zużywają?
DarioC napisał/a:
ale przez te 4lata wlozysz w PC kilka razy wiecej pieniedzy niz kosztuje nowy laptop
ja w mojego pierwszego peceta przez 7 lat włożyłem może ze 100zł(3 myszki i używana nagrywarka dvd). Od ponad pół roku posiadam nowego kompa stacjonarnego jak i lapka jak na razie żadne z nich nie zmusiło mnie do jakichkolwiek kosztów.

Cziczot  

Wysłany: 2010-02-26, 13:03   

do gier tylko i wyłącznie pecet (za te same pieniądze co za laptopa można mieć naprawdę mocny sprzęt - dla graczy) dla mniej wymagających a potrzebujących mobilnego sprzętu, bardziej opłaca się laptop......

naspidowany  

Wysłany: 2010-03-03, 14:49   

jeśli jestes czlowiekiem ciąglym ruchu to wiadome bierzesz laptopa ;) a jak chcesz sobie pograc i nie tylko to jak najbardizej PC.

llokitech 

Wysłany: 2010-03-12, 12:37   

Laptop - do gier byłby potrzebny stacjonarny, za 3000 można już kupić sprzęt, który wymiecie większość gier na maksa, ale dziewczyny zazwyczaj w takie gry nie grają:P
Stacjonarny jej niepotrzebny (fakt, że wygodnie jest siedzieć na monitorze, bo i większy...), na laptopie można filmy oglądać w łóżku a nawet w wannie:P.
Lepiej laptopa, byleby jakiegoś szajsu nie kupić, bo się można przekręcić. ja tak trafiłem, nie sprawdziłem gdzie ma kartę grafiki i po pół roku jak mi się wiatrak tam zakurzył, to się okazało, że żeby to wyczyścić to trzeba rozkręcić dokładnie cały komputer - po prostu cholera mnie wzięła. A umówmy się, że nie opłaca się bulić w serwisie nie wiadomo ile za to, co (akurat ja) mogę sobie sam zrobić w domu, no ale to było upierdliwe...

Spammerr  

Tytuł: Ogarnij się ; d

Wysłany: 2010-05-03, 20:11   

Wg. mnie pecet. Krótko - większe możliwości.

Odpowiedz do tematu