• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2008-02-02, 01:13
Autor Wiadomość

broken mirror 

Wysłany: 2009-08-23, 22:46   

HP dobre, dobre, przyznać trzeba. Odkąd pamiętam mam do czynienia z HPkowskimi drukarkami i żadna jak do tej pory nie odmówiła posłuszeństwa... Drukarka nie, ale tonery tak... Wysychają niewdzięczne, a nowe drogie :(

frue 

Wysłany: 2009-09-06, 14:46   

Ja również "pracuję" na drukarkach HP. Uważam, że to solidny sprzęt, który również cenę ma przystępną. Co do tonerów - to prawda, nowe są drogie. Ja zazwyczaj kupuje zamienniki, bo na oryginały mnie nie stać - za dużo niestety drukuję. Zazwyczaj kupuję w e-atramenty.pl, bo mają dobry system gwarancyjny i niezłe ceny. Polecam. Można trochę przyoszczędzić. Szczególnie jak się więcej zamówi :) Ja zawsze kilka sztuk zamawiam, żeby było na zaś ;)

Dagmara.nowicka  

Wysłany: 2009-09-07, 12:21   

też mam hp, która służy mi już spory kawałek czasu

polinea  

Wysłany: 2009-09-18, 18:19   

tak porównuje ceny kardridży do tych trzech drukarek na e-atramenty.pl i mogę powiedzieć, że canon będzie tańszy w eksploatacji, także bym wybrała jednak canona :)

Troy 

Wysłany: 2009-09-21, 06:32   

Cytat:
porównuje ceny kardridży do tych trzech drukarek na e-atramenty.pl i mogę powiedzieć, że canon będzie tańszy w eksploatacji
- wzór zatanizmu :)

Izabella  

Wysłany: 2010-06-24, 19:56   

A jak jest u Was skoro temat o drukarkach z tuszami?
cy kupujecie oryginalne czy jednak idziecie w strone zamienników ?

czarnuch 

Wysłany: 2010-06-24, 20:33   

Izabella, ja kupuje sobie dopelnienia, tanio i na dosc dlugo starcza, przynajmniej mi.

Lans.fm

msg  

Wysłany: 2010-06-27, 09:46   

Trudno będzie wybrać między drukarkami, które osoba w pierwszym poście wskazała, bo tak naprawdę wykorzystując je w domu, nie będą narażone na "przyciskanie je do granic możliwości", więc można kupić tak naprawdę tańszą. Gdyby jednak miała to być drukarka do szkoły, czyli gdzieś, gdzie byłaby bardziej eksploatowana, to trzeba by wybrać raczej HP, są bardziej niezawodne. Firma Canon jest natomiast lepsza w biurowych urządzeniach wielofunkcyjnych nastawionych na wieczną pracę (ksera i drukarki laserowe). HP - bardziej dla domu.
Jeśli zdecydujecie się również szukać drukarki, nie napalcie się, tak jak ja, na drukarki Brothera. Są ładne, w miarę szybkie, ale biją na głowę ceną. Tak, są tanie i same drukarki i tusze. Ale tu uwaga. O ile kupicie zamiennik za kilkanaście złotych, a oryginał za gdzieś tak dwa razy tyle za jeden kolor, to tego atramentu tam jest tyle co kot napłakał. Pojemniki są maciupeńkie, co przekłada się na wyższy koszt eksploatacyjny. Nie wiem, czy wszyscy producenci teraz taki przekręt robią, ale po przesiadce w tym roku z HP DJ 710C, różnica w częstotliwości wymiany pojemnika z tuszem jest znaczna i bolesna. Producent powinien podać, na ile stron starcza pojemnik, ale zwykle jest to 5% zapełnienia strony... 1/5 strony zadrukowanej tekstem?

Co do tuszy, tyczy się wszystkich producentów. Zawsze kupowałem zamienniki kartridży, nigdy nie okazało się, że jest z nim coś nie tak. Drukował aż miło, ale często zdarzało się tak, że nie miał wlotów do napełniania ręcznego. Tego procesu też nie polecam w nowych drukarkach, bo kiedyś nie dość że było to łatwiejsze, to jeszcze skuteczniejsze, a teraz robią się białe pasy, rozmazania poziome itp.

czarnuch 

Wysłany: 2010-06-27, 11:24   

Jesli katridz jest napelniony dobrze, i w odpowiednim czasie to nie bedzie zadnych pasów i rozmazan. Wazne jest aby nie odkladac napelniania przez pol roku, po takim czasie zalegly tusz wysusza sie i zatyka dysze. Czasem wystarczy miesiac - lub mniej - aby dysze zostaly zapchane. I dlatego wlasnie powstaja pozniej rozne kwiatki w czasie drukowania ;)
Dopełnialem katridz dopiero jak byl mi potrzebny, co wlasnie powodowalo rozmycia etc, teraz laduje katridz zaraz po wyczerpaniu mi sie tuszu i nie mam takiego problemu.
Na rozmycia i biale pasy jest sposob, ja wykorzystywalem rozpuszczalnik do czyszczenia dysz stosowany w drukarkach dat waznosci na TetraPak'u.

Lans.fm

Izabella  

Wysłany: 2010-06-29, 19:33   

No własnie, a moja drukarka nie przetrawiła zamienników ;(

ceza16  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Informatyk

Wysłany: 2010-08-25, 19:21   
   Polecający: ceza16

Canon ma mniejsze drukarki ale moim zdaniem gorsze choć nigdy nie miałem okazji się przekonać
drukarkę HP mam w domu jest duża ale dobra
by na Twej buzi uśmiech zagościł.
Bo życie krótkie, szybko ucieka.
Człowiek doceni kiedyś człowieka...

Tichy 

Wysłany: 2010-10-30, 02:36   

Drukarka powinna być wydajna i pewna, a nie ładna ;) W sensie, że wygląd się liczy, ale nie jest najważniejszy...liczy się wnętrze ;) A co do zamienników to lepiej stosować oryginalne. W rozrachunku wychodzi i tak lepiej płacić troszkę więcej za oryginalne i mieć pewność, że wszystko będzie działać, niż kupować nową drukarkę

Weronika19 

Wysłany: 2010-12-08, 09:23   

Ja od lat używam drukarki HP i jestem bardzo zadowolony. Jest bezawaryjna i oszczędna.

MarcinWarszawa  

Wysłany: 2011-07-14, 20:53   

HP, Canon, Xerox. Przy wyborze modelu miej na uwadze koszt eksploatacji. Mam na myśli cenę i wydajność tonera.

AmerykańskiTata 

Wysłany: 2011-08-09, 13:45   

Żadne z tych modeli, drukarek atramentowych nie opłaca się kupować, lepiej zrobisz jeśli weźmiesz sobie laserówkę. W tym wypadku lepiej jakiegoś samsunga. Sam używam już ładnych kilka lat drukarki samsunga z serii ML, spisuje się ona świetnie.

Odpowiedz do tematu