• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

morfina 

Wysłany: 2009-05-17, 13:34   Java
   Polecający: dziwka szatana

Pisze ktoś w javie? Możecie polecić jakieś kursy/ebooki?

forp 

Wysłany: 2009-05-17, 15:33   Re: Java

morfina napisał/a:
Pisze ktoś w javie? Możecie polecić jakieś kursy/ebooki?

Thinking in Java-Bruce Eckel

morfina 

Wysłany: 2009-05-17, 15:59   

Mam, nawet najnowszą edycję, szczerze mówiąc, dla początkującego do bani. I te ciągłe porównania do C++ przyprawiają o ból głowy ...

forp 

Wysłany: 2009-05-18, 05:59   

morfina napisał/a:
Mam, nawet najnowszą edycję, szczerze mówiąc, dla początkującego do bani. I te ciągłe porównania do C++ przyprawiają o ból głowy ...

Więc najpierw symfonia C++;)

morfina 

Wysłany: 2009-05-18, 06:31   

A do tego jeszcze C, może nawet sharp, żeby było bardziej obiektowo, jakiś dot necik, a wszystko to, żeby nauczyć się jednego języka :niepewny:

forp 

Wysłany: 2009-05-19, 21:59   

morfina napisał/a:
A do tego jeszcze C, może nawet sharp, żeby było bardziej obiektowo, jakiś dot necik, a wszystko to, żeby nauczyć się jednego języka :niepewny:

Przesada. Ale żeby dobrze zrozumieć obiektowość Javy trzeba zrozumieć obiektowość jako taką, a ona jest dobrze wyjaśniona w symfonii.

morfina 

Wysłany: 2009-05-19, 22:05   

Albo na wykładach ... :luka:
A coś poza "myśleniem Eckela"? ;>

667 

Wysłany: 2009-05-20, 21:15   

Jezeli idzie o wyklady to spojrz tutaj:
http://osilek.mimuw.edu.p...wanie_obiektowe
Duzo zalezy od tego ile juz umiesz i po co Ci ta java

morfina 

Wysłany: 2009-05-20, 21:50   

Dzięki za linka. Obczaję jak szybko się da.
Muszę zrobić projekt semestralny, zaprogramować pewne stworzenie;
No a poza tym znać strukturę, wiedzieć co do czego i takie tam, jak to na egzamin (czyli teoria + praktyka). Co umiem; podstawy następujących - obiekty, metody, pętle, typy zmiennych, interfejsy, podstawowe pakiety; no i jak sam język działa, rola JVM w tym całym tałatajstwie etc. etc. w skrócie tyle ile można przetrawić w dwa dni.

charon  

Wysłany: 2009-05-22, 15:29   
   Polecający: Colorblind

Jak dla mnie najlepsza okazała się Core2 Java. Choć po angielsku ją miałem, to i tak okazała się najbardziej przystępna i do tego było w niej właśnie to, czego wtedy potrzebowałem, tzn. jak napisać niezbyt skomplikowaną okienkową aplikację.

Obecnie raczej niewiele się Javą zajmuję, wolę Pythona, choć muszę przyznać, że pod względem tworzenia aplikacji z GUI, bez żadnych wspomagaczy (różnych kreatorów i designerów generujących część kodu), Java i Swing wydają się być najwygodniejszym i najprostszym rozwiązaniem.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Alergia? https://zyrtec.pl/ i problem z głowy.

morfina 

Wysłany: 2009-05-25, 19:07   

Język nie stanowi przeszkody; a do pytonga też coś potrzebuję, ale to w dalszej perspektywie i tylko po to aby poznać składnię. Core2 Java, mówisz - sprawdzę, dzięki mistrzu

drobny update

No ok, obczaiłem Wasze propozycje, nie powiem bardzo mi pomogły, dzięki nim w od wczoraj wyskrobałem 70% projektu; ukłony i szacun dla Was.
Co do Core2Java - chyba najlepszy po polsku podręcznik aktualnie. Co prawda występują porównania do c/c++ ale nie ryją tak mózgu jak w "thinking in java". Mało tego, wystarczyła lektura jakichś 100 stron od połowy, żeby robić już bardziej skomplikowane rzeczy.

A teraz z innej beczki; jakie środowiska programistyczne do javy polecacie?

Powiem, że korzystałem dotychczas z Eclipse, który przy większej ilości otwartych projektów (lub kilkunastu klas i paru interfejsów w obrębie jednego) zaczyna nieźle zjadać zasoby. Poza tym fajnie uzupełnia kod i wyświetla trafne wskazówki w przypadku błędów (oszczędność czasu kolosalna). Ale zamulanie mnie irytuje i szukam czegoś innego; rozważam NetBeans (przez wzgląd na obsługę wielu języków, w tym ruby), ktoś z tego korzystał?

Ostry Szatan Chaosu 

Wysłany: 2009-05-30, 01:56   

morfina napisał/a:
I te ciągłe porównania do C++ przyprawiają o ból głowy
W końcu Eckel to czowiek od C++, a nie jest to najlepszy język, żeby uczyć się obiektowości. Nie znam żadnego dobrego kursu Javy, moim skromnym zdaniem to dość poroniony język i bez przyszłości, chyba że ktoś lubi bloatware pisać ;)

Odpowiedz do tematu