• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

AliceWonderland 

Wysłany: 2012-06-25, 19:55   Laptop do 1500zł na komunie

Cześć szukam dla mojej siostrzenicy wraz z dziadkami dla niej laptopa na komunię.
Laptop powinien mieć: nowoczesny design, podstawowe rzeczy typu kamerka, będzie to laptop dla 9latki, komputer będzie zapewne służył w nauce, korzystaniu z internetu, oglądaniu filmów i powinny na nim chodzić mało wymagające gierki. Na pewno nie chce laptopa od HP, raczej firmy która cieszy się dobrą opiniom.

Cena jaką mogę przeznaczyć na laptopa to max 1500zł., proszę o porady, dziekuje

przemasboss 

Wysłany: 2012-07-05, 22:02   

Jak ja miałem Pierwszą Komunię to marzyłem żeby rower dostać, zegarek a teraz to albo kasa albo właśnie sprzęt aparaty, komputery, telefony itp. W przyszłym roku mój chrześniak ma komunię i już zażyczył sobie że najbardziej to chciałby dostać tablet asusa. Z jednej strony taki młody ale zna się na rzeczy bo dziś laptopy odchodzą do lamusa.

Troy 

Wysłany: 2012-07-06, 10:53   

Do 1500 to troszkę ciężko o wypasionego laptopa, może właśnie tablecik jakiś? Są teraz bardziej na topie i stosunek ceny do jakości jest dużo lepszy.

marta112 

Wysłany: 2012-07-06, 16:54   

Dodaj ok. 500zł i możesz kupić Asus Transformera Prime.
Nieźle wypasiony tablet.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2012-07-06, 17:55   

Ile reklamiarzy, którzy próbują ludziom wciskąc tablety. I to jeszcze takie za 2 tysiące.

Tablet dla biznesmena, który jest ciągle w ruchu ok, ale dla dziecka, która idzie do komunii? Oprócz tych 2 tysięcy za sam tablet to jeszcze trzeba wykupić mobilny internet, żeby zachować mobilność. A w sumie to po co takiemu dziecku mobilny internet?

Jak się dziecku chce sprezentować coś co go będzie rozpraszać w szkole to wystarczy Playstation Vita. A może po prostu smartphone? Przynajmniej będzie można do dzieciaka zadzwonić w razie czego.

Tymcio 

Wysłany: 2012-07-08, 12:05   

kenusarf napisał/a:
Ile reklamiarzy, którzy próbują ludziom wciskąc tablety. I to jeszcze takie za 2 tysiące.

Tablet dla biznesmena, który jest ciągle w ruchu ok, ale dla dziecka, która idzie do komunii? Oprócz tych 2 tysięcy za sam tablet to jeszcze trzeba wykupić mobilny internet, żeby zachować mobilność. A w sumie to po co takiemu dziecku mobilny internet?

Jak się dziecku chce sprezentować coś co go będzie rozpraszać w szkole to wystarczy Playstation Vita. A może po prostu smartphone? Przynajmniej będzie można do dzieciaka zadzwonić w razie czego.

Nie bierzesz pod uwagę faktu, że ten tablet będzie używany przez np. 5 lat, a nie rok.
Dziewczynka dorośnie i będzie miała coś użytecznego, bez konieczności kupowania.

Na początku nie będzie musiała nosić tabletu do szkoły, etc. ale za kilka lat pewnie zacznie, zamiast masy książek (taka już teraz moda w szkołach).

Mobilnego internetu nie trzeba kupować, jest AERO2 - darmowy internet, a ponadto coraz więcej miejsc posiada darmowy internet WiFi (a tymbardziej w szkołach już takowy się znajduje).

Osobiście - polecam tablet. Lecz jeśli mała jest niezdarna i nie ogarnia zabawy na takim czymś, to jakiś mały DELLIK typu http://www.x-kom.pl/p/761...d-rw-7hp64.html .
|
|
Zapraszam!

Donek30  

Wysłany: 2012-07-17, 15:17   

Najlepiej iść do sklepu i zobaczyć co mają za 1500 zł ale demony prędkości to to nie będą. Lepiej dołożyć 500 zł i kupić coś lepszego.
A co to za komunia w lipcu? bo mowa chyba o roku 2013?.

dyt  

Wysłany: 2012-08-13, 20:54   

oj oj tam oj tam, taki szczegół ;) chociaż nie którzy mają potrzebę dużo wcześniej szukać prezentów i wydaje mi się, że laptop dla dziecka za 1500zł jest jak najbardziej ok, po co malej więcej bajerów, których i tak nie będzie umiała wykorzystać?? Sama kupowałam, ale to z 4 lata temu laptopa za ok 1500zł, acera, 15,6' i do dziś mi służy bardzo dobrze, łącznie z tym, że bateria trzyma mi prawie 2h :D ale mój to wolniejszy przez pół jest od tego co dziś jest na rynku ... może takie coś? http://www.magicznaplanet...d-g575,id-31833 ??

kenusarf  

Wysłany: 2012-08-13, 21:44   

Tymcio napisał/a:
Nie bierzesz pod uwagę faktu, że ten tablet będzie używany przez np. 5 lat, a nie rok.

Znaczy się wciskacie tablety z gwarancją na 5 lat?
Tymcio napisał/a:
Dziewczynka dorośnie i będzie miała coś użytecznego, bez konieczności kupowania.

W ciągu 5 lat od komunii tablet nie stanie się użyteczny, nie mówiąc już o tym, że za 5 lat za te same pieniądze będzie można kupić coś o wiele lepszego.

Tymcio napisał/a:
Na początku nie będzie musiała nosić tabletu do szkoły, etc. ale za kilka lat pewnie zacznie, zamiast masy książek (taka już teraz moda w szkołach).

Za kilkaset złotych można kupić czytnik ebooków, który nie świeci po oczach niczym komputer. Zastępowanie papierowych książek tabletami to naprawdę słaby pomysł.

Tymcio napisał/a:
Mobilnego internetu nie trzeba kupować, jest AERO2 - darmowy internet, a ponadto coraz więcej miejsc posiada darmowy internet WiFi (a tymbardziej w szkołach już takowy się znajduje)

Nie trzeba kupować, ale nadal pozostaje pytanie po co takiemu małemu dziecku mobilny dostęp do Internetu.
Ostatnio zmieniony przez kenusarf 2012-08-13, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2012-08-14, 14:52   
   Polecający: Paulinaaa

Ja na komunie chciałem dostać rower i zegarek, a teraz dzieciaki chcą quady, smartphone'y, tablety i inne widzimisię. Strach pomyśleć co będą chcieli za kolejne kilka lat.

Ogólnie komunia w tych czasach jest robiona tylko po to, żeby dowiedzieć się, który tatuś wziął większy kredyt. Żenada.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-08-14, 17:04   

Ja zamiast pełnowymiarowego laptopa kupiłabym dziecku netbooka - ot, taki mini-komputerek, z okrojonym systemem operacyjnym, idealny dla stawiających pierwsze kroki w świecie technologii informatycznych. Przy czym nieduży, lekki, więc i biorąc pod uwagę gabaryty dzieciątka łatwiejszy dlań w obsłudze i przenoszeniu. Tablety ssą, jakoś nigdy nie mogłam się do nich przekonać i osobiście absolutnie nie wyobrażam sobie zastąpienia kiedykolwiek laptopa tabletem.

Sam pomysł z kupnem komputera na Pierwszą Komunię nie wydaje mi się tak do końca nietrafiony - niezależnie od tego, czy nam się to podoba czy nie żyjemy w świecie w coraz większym stopniu przenikniętym zaawansowaną technologią i proces ten zachodzi w coraz szybszym tempie, w związku z czym idea jak najwcześniejszego wdrażania dzieci do jej opanowania nie jest wcale takie głupia. Odnośnie jednej z obaw, jakie zdaje się żywią rodzice wobec perspektywy kupna tak małemu dziecku komputera, a mianowicie spędzania przezeń przed ekranem zbyt dużo czasu - z góry ustalone pory, w których dziecko może przebywać przed komputerem, o konsekwentnie przestrzeganych granicach i po sprawie. Ja tam jakoś specjalnie nie widzę problemu.

przemasboss napisał/a:
Jak ja miałem Pierwszą Komunię to marzyłem żeby rower dostać, zegarek a teraz to albo kasa albo właśnie sprzęt aparaty, komputery, telefony itp.

To już nie te czasy, złotko. Deal with it.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2012-08-14, 17:13   
   Polecający: Paulinaaa

Nadejdą takie czasy, że prąd po prostu zniknie i co wtedy? Taki dzieciak, który siedzi przy komputerze poradzi sobie? Jak byłem w wieku komunijnym umiałem zrobić wiele rzeczy, a dzisiejsze dzieciaki nawet buta nie zawiążą. To nie jest ich wina, ale rodzice widząc nieporadność swoich pociech powinni jakoś zareagować.

Swoją drogą, żeby nie odbiegać od tematu. Za 1500zł cudów się nie spodziewaj, poszukaj jakiegoś asusa, albo acera.

Maxius  

Wysłany: 2012-09-01, 16:26   

Polecam Samsung RV515 za tą cenę nie znajdziesz nic lepszego. Pomyśl o dołożeniu około 500zł więcej. Od 2000zł będziesz miał już dużo większy wybór

moneymaker913 

Wysłany: 2012-11-13, 13:06   

Czytalem ze laptopy Sony z tej serii sa bardzo dobre http://www.lifestyle.pien...,1-13218-1.html nie wiem jak wygladaj cenowo, ale czasami warto dolozyc kilka zl i kupic porzadny sprzet.

Pozdrawiam

jarq  

Wysłany: 2012-11-14, 09:19   

Tak ale to ma być laptop dla 9 cio latki, więc po co wypasione rzeczy ma mieć, wystarczy że będzie chodził a i tak wszystko będzie na nim śmigało, wystarczy wybrać design, można powiedzieć że tablet jest ok, ale dla bardziej ogarniętych ludzi żeby wiedzieć co z nim zrobić, dla dziecka tani laptop jak najbardziej

Odpowiedz do tematu