• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Keiko  

Wysłany: 2007-10-22, 18:22   

Jak dla mnie Windows, chyba probowalam juz wszystkiego, nie ma oprogramowania idealnego, ale Windows jest najlepszy do potrzeb malej firmy.Pracujemy na XP
http://przygody.prata.wyczeslawa.patrz.pl

Falcon  

Wysłany: 2007-10-25, 19:06   

Jeżeli chcesz się sam zacząć bawić w LinuXa to możesz zacząć od Mandriva/ Mandrake lub czegoś na LIVE CD [ żebyś nie musiał instalować i przez przypadek czegoś nie popsuł /sformatował sobie dysku czy wyczyścił się z przydatnych danych].
Teraz linux ma graficzne interfejsy więc jest w miarę intuicyjny w obsłudze. Tak na prawdę w Linuxie do wszystkiego masz dostęp, wszystko możesz modyfikować, lecz skoro dopiero zaczynasz i linux ma służyć tylko jako tani środek zastępczy to i tak tego nie będziesz robił. Dobrze jak zna się obsługę linuxa z poziomu konsoli - bez tego ani rusz, szczególnie jeśli chcesz się trochę zagłębić w tajniki linuxa - a sporo siły w nim drzemie:)
Ubuntu / madriva / opensuse na sam początek wystarczą. Polecam trochę pobawić się z konsolą.
Jak się rozwiniesz zachęcam do FEDORY.

ps. do firm jednak polecam Windę XP/2000 jako systemy klienckie [dla noob-userów łatwiejszy i jednak nikt mi nie powie że wszystko działa na linuxie i jest w pełni kompatybilne z windą - chociażby dokumenty OFFICE /są odpowiedniki OPEN OFFICE- które btw można instalować i pod windą ale ich kompatybilność pozostawia wiele do życzenia [wystarczy że nie będzie samego tekstu tylko kawałek obrazka lub tabelki i robi się rozjazd na maxa]/ natomiast na serwer oczywiście bardziej stabilny Linux.

Cesar  

Wysłany: 2007-10-26, 19:29   

Ja wolę Linuksa głównie ze względu na dużo większe możliwości konfiguracyjne.

Łukasz1988 napisał/a:
http://s18.bitefight.onet.pl/c.php?uid=*****

Nie masz co robić? Czemu spamujesz tymi linkami w każdym temacie który ci się nawinie?! Żenada :mur:
Ostatnio zmieniony przez Cesar 2007-10-26, 21:57, w całości zmieniany 4 razy  

magda666  

Wysłany: 2007-10-27, 13:23   

jeszcze niemialam linuxa ale z tego co slyszalam to jest to bardzo dobry system... przy nastepnym formacie kompa zmienie XP na linuxa... zawsze mozna wrocic do poprzedniego :]

Nagrody za czytanie!

Falcon  

Wysłany: 2007-10-27, 14:02   

magda666 napisał/a:
jeszcze niemialam linuxa ale z tego co slyszalam to jest to bardzo dobry system... przy nastepnym formacie kompa zmienie XP na linuxa... zawsze mozna wrocic do poprzedniego :]

żeby był wilk syty i owca cała polecam 2 systemy na kompie

mamni 

Wysłany: 2007-10-28, 13:41   

XP, zmieniac na linuxa? absurdalny pomysl kompletnie :D . jesli masz tego XP oryginalnego, to nie zamieniaj nalinuxa, jak piracisz to sie nei przyznawaj i pozbadz sie tej wersji, bo teraz naloty robia na prywatne mieszkania ;)

Cesar  

Wysłany: 2007-10-28, 14:45   

Cytat:
jesli masz tego XP oryginalnego, to nie zamieniaj nalinuxa

Nie ma po co zmieniać, lepiej zainstalować oba. Ale w sumie wypowiedź magdy666 daje do zrozumienia, że jej system jest korsarski ;)

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2007-10-28, 16:46   

Oba? Nie rozumiem kompletnie po co. Tak naprawdę w ogóle nie rozumiem co takiego ludzie w tym Linuxie widzą...

Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.
Ostatnio zmieniony przez Greggy 2009-09-30, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Cesar  

Wysłany: 2007-10-29, 15:15   

Cytat:
Tak naprawdę w ogóle nie rozumiem co takiego ludzie w tym Linuxie widzą...

Nikt ci nie każe tego rozumieć ani widzieć czegoś w Linuksie, ale co co ci przeszkadza, że dziewczyna chce wypróbować ten system? :zdziwko:

Greggy  

Wysłany: 2007-10-29, 19:00   

Czego się czepiasz? Czy ja pisałem, że jej bronię? Albo, że mi to przeszkadza? Czytaj ze zrozumieniem. Niech se zainstaluje Linuxa, mnie to raczej ryba, po prostu W MOJEJ opinii 2 systemy są niepotrzebne, zwłaszcza wtedy, gdy jednym z nich jest Linux, ale to tylko mój osąd, z którym przecież nie musisz się zgadzać. Co nie znaczy, że musisz go uważać za gorszy od swojego.

Ostatnio zmieniony przez Greggy 2009-09-30, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

magda666  

Wysłany: 2007-10-29, 19:23   

mamni napisał/a:
teraz naloty robia na prywatne mieszkania ;)

jakos nie slyszalam o zadnych nalotach :chytry:

Cesar napisał/a:
wypowiedź magdy666 daje do zrozumienia, że jej system jest korsarsk

bez takich XD ja pirata niemam ^^ wiekszosc plyt mam orginalnych, bo moj ojciec ma jakas fobie na punkcie orginalnych plyt :] skoro tak bardzo chce to niech kupuje legalnie :D mi to nie robi duzej roznicy...

Cytat:
żeby był wilk syty i owca cała polecam 2 systemy na kompie

niewiem czy moj komputer to wytrzyma XD ale warto sprobowac ^^

grg7133 napisał/a:
Czego się czepiasz? Czy ja pisałem, że jej bronię? Albo, że mi to przeszkadza? Czytaj ze zrozumieniem. Niech se zainstaluje Linuxa, mnie to raczej ryba, po prostu W MOJEJ opinii 2 systemy są niepotrzebne, zwłaszcza wtedy, gdy jednym z nich jest Linux, ale to tylko mój osąd, z którym przecież nie musisz się zgadzać. Co nie znaczy, że musisz go uważać za gorszy od swojego.

spokojnie grg7133 niegoraczkuj sie tak :] kazdy ma prawo do swojego zdania ^^

Nagrody za czytanie!

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2007-10-29, 19:27   

ja zmieniłam Windowsa na Linuxa kilka dni temu i jak na razie jestem bardzo zadowolona muszę przyznać..

Greggy  

Wysłany: 2007-10-29, 19:29   

magda666 napisał/a:

grg7133 napisał/a:

spokojnie grg7133 niegoraczkuj sie tak :] kazdy ma prawo do swojego zdania ^^

Muszę, jak mi ktoś nienapisane zdania wciska, nie lubię Linuxa i już nic tego nie zmieni.

Ostatnio zmieniony przez Greggy 2009-09-30, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  

magda666  

Wysłany: 2007-10-29, 20:24   

najwazniejsze to miec wlasne zdanie ^^ niecierpie konformizmu :]

a tak wogole coscie sie tak uwzieli z tymi opisami widze sie juz w drugim opisie XD

Nagrody za czytanie!

sonix8 

Wysłany: 2007-10-30, 14:48   

Mialem opensusa bardzo kruciotko, brakuje mi w nim czegos takiego jak w windowsie ze szybciej mozna sie samemu domyslec gdzie co zrobic, jak rozwiazac problem, brak jest duzej ilosci sterownikow, ciezko ogolnie jest mi sie polapac w tym systemie, a windows-wszystko jest jakies takie latwiejsze, ogromna ilosc rzeczy robi sie tak intuicyjnie, linux tego nie i wlasnie brakuje mi tego czegos z windowsa, jak dla mnie to linux jeszcze baaardzo dlugo zostanie z tylu, i jeszcze moje takie tylko zdanie, ze na linuksa najlepiej sie przesiasc jak jest to czyms narzucone np. praca, wtedy to sie oplaca a jesli jest windows od poczatku i nie przeszkadza, to uczenie sie linuksa nie ma wiekszego sensu bo i tak powrocimy do systemu microsofta

Odpowiedz do tematu