• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

c0d3r  

Wysłany: 2007-10-30, 19:27   
   Polecający: sam trafiłem ;]

sonix8 napisał/a:
k dla mnie to linux jeszcze baaardzo dlugo zostanie z tylu,

mylisz sie, WINDOWS jest taki bo jest popularny i tylko dlatego. Gdyby Linux byl tak smao popularny niebylo by problmu ze sterami.

sonix8 napisał/a:
ak jest to czyms narzucone np. praca, wtedy to sie oplaca a

lol...plakac czy sie smiac?

sonix8 napisał/a:
to uczenie sie linuksa nie ma wiekszego sensu

to jest najlepsze, nauka niema sensy, nobla dajcie mu za to cudowne odkrycie ;] Nigdy niewadiomo, a moze system inny okaze sie lepszy? A moze warto sie go uczyc, bo kiedys sie przyda, od tak, dla samego siebie? Moze kiedys bedzie wykorzytsywany w pracy (urzedy, firmy itd.) bo jest za free a dla firm to sa duze koszty.

sonix8 napisał/a:
powrocimy do systemu microsofta

powroci tylko: nieuk ;p , leń... bo linux jest systemem ktoremu trzeba poswiecic duzo czasu aby dzialal wg naszych potrzeb, a w zamian nam da szybkosc, jakosc, duze mozliwosci etc.

TO prawda ze windows jest latwiejszy w obsludze, wszystko masz wylozone na tacy...

Czytam te posty i czytam i niektore sa tak bezsensowne ze...

Gość! jak Ci nie wstyd czytać cudze podpisy! xD

sonix8 

Wysłany: 2007-10-31, 13:32   

OK. Rozumiem. Bardzo chcialbym miec linuksa, ale mam wlasnie problemy ze sterami np. do lexmarka p4350, a najbardziej co mi nie pasuje to mam k.dzwiekowa soundblastera audigy i wogole tego nie wykrywa. dlatego linuks mnie "odstrasza", windows jest taki bardziej uniwersalny, do wszystkiego sie nadaje (tak samo bedzie pewnie z linuksem). lecz jest jeszcze jedna sprawa bo kazdy zachwala ze linuks juz ma wszystkie w sobie najpotrzebniejsze programy - lecz co z tego, ja jestem zielony na temat obslugi linuksa, po zainstalowaniu mam tyle programow ze glowa boli po co to wszystko???? (gdyby bylo chociaz przy instalce opisane po polsku to ok, jest system po polsku ale tylko on, opisy programow to juz tylko -eng-). Windows mi sie bardziej wydaje taki pod uzytkownika, bo to my decydujemy co zainstalowac, co bedzie potrzebne itd., i nic niepotrzebnego nie mamy na dysku.

magda666  

Wysłany: 2007-10-31, 14:44   

sonix8 napisał/a:
(gdyby bylo chociaz przy instalce opisane po polsku to ok, jest system po polsku ale tylko on, opisy programow to juz tylko -eng-).

a co to za problem? angielski jest uniwersalnym jezykiem i coraz wiecej ludzi sie go uczy, a jak nie umiesz angielskiego to czas najwyzszy zaczac sie uczyc :]

Nagrody za czytanie!

sonix8 

Wysłany: 2007-10-31, 16:06   

wydaje mi sie jeszcze ze w linuksie trzeba baaardzo duzo sie pobawic zeby osiagnac to co w windowsie, stery, wyglad, itp.

c0d3r  

Wysłany: 2007-10-31, 16:35   

sonix8 napisał/a:
ydaje mi sie jeszcze ze w linuksie trzeba baaardzo duzo sie pobawic zeby osiagnac to co w windowsie, stery, wyglad, itp.

zle ci sie wydaje, a jak angielskiego niezxnasz to juz twoj problem :)

sonix8 

Wysłany: 2007-10-31, 18:39   

ok no dobra, niech i tak bedzie
po tych wypowiedziach daje ostatnia szanse linuksowi, jeszcze mam pytanie:
1. czym rozni sie KDE od GNOME
2. ktory jest a'la windows bardziej, i czy jesli wybiore ktorys z nich to czy bede mogl zmienic na iny a jak tak to w jaki sposob
bede ubuntu 7.10 instalowal tylko szkoda jak nie wejdzie bo cos mam problemy zeby zainstalowac ubuntu u siebie inne dobrze chodza a w tym blad od czego to jest i jak to naprawic??
P.S Czy moglby mi ktos wujasnic co to jest i na czym polega opensource??
Bo rozumiem to w taki sposob ze moge sobie wejsc w kod systemu, programu i tam zmieniac co mi sie podoba

c0d3r  

Wysłany: 2007-11-01, 09:33   

1. KDE jest lepsze ale i wiecej mb zajmuje, roznicy zbytno niewidac ;]
2. KDE ale jaki bys niewybral mozesz sabie go dostoswac.

A jaki bład?

Opensource - dobrze rozumiesz, z tym ze niemozesz tego sprzedawac.

sonix8 

Wysłany: 2007-11-01, 13:02   

juz zainstalowalem ubuntu 7.10, i teraz sie zaczyna, niewiem jak sobie poradzic z niektorymi takimi rzeczami prosze o pomoc:
1. lacze sie przez router i niewiem co ustawic zeby internet dzialal, w xp nie ma problemu daje automatycznie wykryj i chodzi a w ubuntu chyba cos trzeba jeszcze zrobic
2. po instalce jest prawdopodobnie gnome jak przejsc na kde?
3. do czego naprawde sluzy root, jak ustawic do niego haslo, jak go uruchomic, i prosze o jakies takie najbardziej podstawowe komendy do niego
Wszystko dotyczy Ubuntu 7.10
prosze pomozcie

mamni 

Wysłany: 2007-11-01, 19:22   

magda666 napisał/a:
mamni napisał/a:
teraz naloty robia na prywatne mieszkania ;)

jakos nie slyszalam o zadnych nalotach :chytry:

Cesar napisał/a:
wypowiedź magdy666 daje do zrozumienia, że jej system jest korsarsk

bez takich XD ja pirata niemam ^^ wiekszosc plyt mam orginalnych, bo moj ojciec ma jakas fobie na punkcie orginalnych plyt :] skoro tak bardzo chce to niech kupuje legalnie :D mi to nie robi duzej roznicy...

Cytat:
żeby był wilk syty i owca cała polecam 2 systemy na kompie

niewiem czy moj komputer to wytrzyma XD ale warto sprobowac ^^

grg7133 napisał/a:
Czego się czepiasz? Czy ja pisałem, że jej bronię? Albo, że mi to przeszkadza? Czytaj ze zrozumieniem. Niech se zainstaluje Linuxa, mnie to raczej ryba, po prostu W MOJEJ opinii 2 systemy są niepotrzebne, zwłaszcza wtedy, gdy jednym z nich jest Linux, ale to tylko mój osąd, z którym przecież nie musisz się zgadzać. Co nie znaczy, że musisz go uważać za gorszy od swojego.

spokojnie grg7133 niegoraczkuj sie tak :] kazdy ma prawo do swojego zdania ^^

o walce policji i najazdach na prywatne mieszkania pisali kilka dni temu w gazecie wyborczej, ok 40 mieszkan w jednej chwili obskoczyli i zatrzymali mlodych uzytkownikow pirackiego oprogramowania,. swoja droga to fajnie podsumowali dzisiaj viste w wyborczej, wrzucam link. obalili kilka durnych mitow zwiazanych z tym systemem
http://gospodarka.gazeta....08,4616545.html

Falcon  

Wysłany: 2007-11-01, 21:48   

grg7133 napisał/a:
Oba? Nie rozumiem kompletnie po co. Tak naprawdę w ogóle nie rozumiem co takiego ludzie w tym Linuxie widzą...

bo linux nie jest dla każdego :] jak sądze po postach nie dla Ciebie:)

sonix8 

Wysłany: 2007-11-02, 18:13   

1. lacze sie przez router i niewiem co ustawic zeby internet dzialal, w xp nie ma problemu daje automatycznie wykryj i chodzi a w ubuntu chyba cos trzeba jeszcze zrobic
2. po instalce jest prawdopodobnie gnome jak przejsc na kde?
3. do czego naprawde sluzy root, jak ustawic do niego haslo, jak go uruchomic, i prosze o jakies takie najbardziej podstawowe komendy do niego
Wszystko dotyczy Ubuntu 7.10

meciarz 

Wysłany: 2007-12-05, 01:12   

1) obok zegara powinieneś mieć ikonę dotyczącą sięci, sprawdź czy masz ustawioną automatyczną konfigurację, oraz w ustawieniach systemu poszukaj (nie pamiętam dokładnie nazwy) czegoś co wiąże się z siecią i tam musisz ustawić bramę domyślną (z tego co pamiętam ubuntu nie wykrywał automatycznie) pewnie tam tkwi problem
2) tak jest gnome i jest ok jeśli chcesz kde będziesz musiał skorzystać z menedżera pakietów i doinstalować kde bądź też zainstalować po prostu kubuntu
3) konto root jest "guru" w systemie, możesz zrobić wszystko, masz dostęp do wszystkich plików, ustawień, programów, dewmonów itd, aby ustawić hasło lub aktywować to konto w ubuntu włącz z usatwień (chyba lub preferencji) Użytkownicy i grupy zaloguj się jako administrator i poszukaj na liście root zmień hasło włącz użytkownika i już

Podstawowe komendy to m.in:
ls - listowanie katalogu np ls -l
cd - zmiana katalogu np cd ..
ln -s sciezka nazwa - dowiązanie symboliczne (skrót np do katalogu)
mkdir nazwa - tworzy katalog
touch nazwa - tworzy plik
rm nazwa, rmdir nazwa - pierwsze usuwa plik drugie katalog
pwd - wyświetla bieżącą ścierzkę
man instrukcja - pomoc :)
każdy oczywiście jeszcze posiada wiele przełączników (paramentów)
wygoogluj komendy linux myślę że znajdziesz obszerniejsze pomoce

hod_ 

Wysłany: 2007-12-18, 09:43   

wg mnie najlepsza opcja to ubuntu (do normalnej pracy) + windows (do gier)

Smo-X  

Wysłany: 2008-01-24, 23:20   
   Polecający: www.google.pl

gdyby nie to, że linux nie odczytuje exe to windowsa już dawno bym wypieprzył.
Ale zresztą nie wiem bo do windowsa jestem przywiązany :P

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-24, 10:05   

Korzystam z Windows i dopóki nie będę musiał za nie zapłacić, to się na Linuxa na pewno nie przerzucę. Gdybym teraz kupował nowy komputer to już raczej bez okienek, ale z myślą o jakimś Linuksie.

Odpowiedz do tematu