• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2011-06-09, 20:46   

Starrk dobrze mówi, gimp jest męczarnią dla takich porządnych obywateli jak ja, którzy postanawiają pójść w kierunku prawości itakietam i porzucić za sobą fotoszopa. :C

Na szczęście nie mam ostatnio jakichś potrzeb większych jeśli chodzi o programy graficzne, więc jakoś sobie radzę! Też gimp jako gimp od podstaw pewnie w porządku jest, ale taka zmiana to fu, nie.

Maros  

Wysłany: 2011-06-09, 21:06   

Od Photoshopa zaczynałem i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Profesjonalny program, dzięki któremu można zrobić prawie wszystko.

Polecam.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-06-11, 22:53   

Miałem ludzką instalkę do Photoshopa (okrojona z niepotrzebnych durnot, typu 'Help'), ale nie chce to działać pod win7. Nie chce mi się ściągać milarda gb, żeby poobrabiać uobrazki. Pomorze ktoś?

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

affu  

Wysłany: 2011-06-28, 14:03   

Ja korzystam z photoshop'a chociaż nie wszystkie opcje jak narazie rozumiem, ale wole to od gimp'a, którego prawie w ogóle nie kapowałam.

Smolar  

Tytuł: Kozak. ^^

Wysłany: 2011-08-29, 23:27   

Mój pierwszy program GIMP . Od razu się w nim zakochałem , teraz ciągle tworze w GIMP-ie . Nie obrabiam zdjęć , tworzę np . sygnatury , bannery itp .

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-08-30, 09:44   

GIMPa nie znam praktycznie w ogóle :3 Photoshopa w sumie tyż, ale na co dzień korzystam z bodajże jednej z najlepszych jego [darmowych] podróbek... i faktycznie, na brak funkcji (także tych "nieco" bardziej zaawansowanych) i ogólną użyteczność narzekać nie mogę :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Aliothe  

Wysłany: 2011-08-30, 10:25   

Jakiś czas temu bardzo interesowałam się grafiką komputerową, w sumie dalej się interesuję, ale ograniczam się do stworzenia jakiejś grafiki, tak sporadycznie raz na jakiś czas czy przerobienia zdjęcia koleżance, itd. Jednakże wracając do tematu... Korzystam z jakiejś starej wersji photoshopa, bodajże ce 6 :D Mam porównanie między tymi dwoma programami, bo w szkole miałam okazję pomęczyć się troszkę na gimpie, robiąc kartkę świąteczną. Gimp jest o wiele gorszy i trudniejszy w obsłudze niż Photoshop. Wykonanie prostych operacji również zajmuje więcej czasu, no i te okna. Aczkolwiek nie twierdzę, iż stworzenie jakiś perełek jest tam niemożliwe, bo muszę przyznać, że Gimp jak na darmowy program dorównuje swoim poziomem Photoshopowi, jednakże w obsłudze jest mniej przejrzysty i prosty.

submen  

Wysłany: 2011-09-01, 10:36   

Gimp ma spore zalety, jest programem darmowym, do tego świetnie się sprawdza na słabszym sprzęcie, bo nie obciąża kompa tak jak czyni to na przykład photoshop. Do tego ma wszystkie niezbędne funkcje do wykonywania manipulacji graficznych.

Petric 

Wysłany: 2012-06-23, 11:28   

gimp - nie dość że darmowy, to jeszcze bardzo praktyczny w użyciu. Spokojnie wystarczy dod omowego użytku.

koolas1  

Wysłany: 2013-03-25, 20:54   

Moim zdaniem gimp jest o niebo lepszy bo jest darmowy ;)

MrPacio111  

Wysłany: 2013-03-26, 19:51   

Według mnie photoshop jest dla ludzi którzy z pracą na zdjęciach wiążą pracę zawodową. Jeżeli ktoś musi coś zrobić na zdjęciu w zakresie takim mniejszym polecam gimp. Należy też zauważyć, że gimp powstał jako przeciwnik photoshopa.

BridgitM 

Wysłany: 2013-03-28, 15:00   

Dla mnie lepszy jest GIMP... Jak na darmowy program, jest naprawdę dobrze rozbudowany. Posiada wszystkie potrzebne mi narzędzia :) .

marcin69 

Wysłany: 2013-03-28, 19:59   

Oba programy są warte uwagi, jednak według mnie GIMP, ponieważ jest darmowy, a posiade wiele funkcji jak photoshop ;)

Drakhtul  

Wysłany: 2013-03-29, 14:23   

Ja uzywam gimpa od kad zaczalem przygode z grafika czyli jakies 4 lata temu i mysle ze nie ktorymi funkcjami dorownywauje photoshopowi :)

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2013-04-22, 18:43   

Od około 10 lat używam gimpa i z racji tego postawiłbym właśnie na niego.
Duże filtrów i całkiem sporo narzędzi. Mi nic więcej nie potrzeba.

Odpowiedz do tematu