• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

krolik  

Wysłany: 2011-06-02, 13:29   dokręcać wełną?

siemka; D
ostatnio mam dylemat czy moje 47 bacików dokręcać wełną czy nadal szydełkiem ;D
prosze o podpowiedzi ;D

al4n3k  

Wysłany: 2011-06-02, 15:29   
   Polecający: Opera :)

zależy to tylko i wyłącznie od twojego gustu, czy lubisz twaarde dready, cienkie, mocno zbite, czy raczej miękkie grubaski :)

Kuniek  

Wysłany: 2011-06-02, 15:48   
   Polecający: dzięki sobie :D

jak masz duzo cierpliwosci i czasu to dokrecaj welna, beda grubsze niz te szydelkowe....pewnie tez troche bardziej kudlate :D ale jak napisal al4n3k, co kto lubi w sumie :)

przesada  

Wysłany: 2011-06-02, 15:57   

Podobno trzeba mieć na prawdę dużo czasu, bo słyszałam, że"wełnić" trzeba nawet codziennie a szydełkiem-jak pewnie wiesz-co miesiąc albo nawet rzadziej porządnie poprawić i gotowe :)

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-02, 16:51   

zaleta to to że dokręcony dred się zbiję i nic z niego nie wychodzi ;) jednak przy korzeniach jest z początku trochę bałaganu.

ja dokręcam ręcznie od jakiś 7 miesięcy. taka prawda że dredy wcale takie miękkie nie rosną. są bardzo dobrze zbite i naturalnie zbite. szydełkiem są jak kamienie. tutaj są miłe w dotyku ale nie powiem że mięciutkie i w ogóle. rosną grubsze to fakt, lepiej się też układają a podziałów na głowie nie widać w ogóle.

z początku musisz poświęcać sporo czasu codziennie przyda się dokręcanie. czyli jakieś 40 minut do godziny. później coraz rzadzie bo wlosy o wiele lepiej będą wspólpracować.

na początku siano ale później jest efekt świetny ;)

krolik  

Wysłany: 2011-06-02, 19:41   

a mam każdego pojedynczo dokręcać (47 sztuk to jednak jest roboty) ? ;D

czy mam trzeć głowę węłną tak jak bym się drapał ? ;>
Ostatnio zmieniony przez krolik 2011-06-02, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  

Bandito  

Wysłany: 2011-06-02, 21:41   

Ja używałem szydła z początku i bardzo tego żałuje, od kilku lat dokręcam tylko w paluchach nic po za tym. Ja z doświadczenia uważam że szydło robi więcej złego niż dobrego, owszem efekt jest natychmiastowy ale łamie włosy przy przeciągniu rwie co po kilku latach skutkuje zapałkami a nie batami. No chyba że ktoś ma zamiar nosić dredy 2 lata i ściąć to wsio radna czym będzie się bawił.

Ja każdemu polecam dokręcanie w paluchach, nie całości naraz bo wiadomo ręce w górze to bolą. Codziennie po kilka sztuk

Kilka razy robiłem wełną ale potem dziwnie czuje się z tym :zdegustowany: śieszne uczucie na głowie - nie umie opisać :P

al4n3k  

Wysłany: 2011-06-02, 22:00   
   Polecający: Opera :)

całej głowy nie nacieraj wełną..
robiłem tak przez tydzień codziennie i potem musiałem ręcznie wyrywać pojedyncze włosy z dredów, bo się połączyły i gdyby nie moja ingerencja, to prawdopodobnie, po jakimś czasie dredsy by się łączyły.

wełną ogólnie nie lubię. jak mama ma czas, to mi podokręca szydłem, a tak to się bawię łapkami tak jak bandito mówi. polecam :)

a i offtopując.. wydaje mi się, że nikt nie robi dredów z myślą ścięcia ich, bo to byłoby idiotyczne. rozumiem rozmyślić się po pewnym czasie i je obciąć, ale nie na samym początku, przy kręceniu ich...
bless

przesada  

Wysłany: 2011-06-02, 22:02   

ja tam nie wiem, ja sama zdaję sobie sprawę z tego, że będę nosiła dredy max 3-4 lata. to po czasie się może zmienić, ale jednak mam zamiar je kiedyś ściąć :P

Bandito  

Wysłany: 2011-06-02, 22:51   

źle mnie zrozumieliście :zdziwko: chodziło mi o to że jeśli ktoś ma zamiar być długowiecznym dredziarzem to niech szydło odłoży na wyjątkowe okazje bo ciągłe dźganie ich prowadzi za sobą pewne skutki ale to wychodzi po 3 -4 latach :] wiem bo kiedyś namiętnie to robiłem i jak wspomniałem dziś żałuje że to robiłem :mad: :mad:

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-03, 07:03   

wełna zaczyna właściwie działać po ok. miesiącu. i każdy z osobna. to nie z mojej głowy tylko kumpla. ja jadę palcami jak bandito i poprawa jest niewiarygodna. może w wakacje przerzucę się na wełnę, żeby nie mieć bajzlu na głowie w semestrze.

Kuniek  

Wysłany: 2011-06-03, 15:20   
   Polecający: dzięki sobie :D

ale prawda jest taka ze po szydelku tez dredy tyja, oczywiscie jak ich sie po dlugosci nie meczy :P moim zdaniem to szydlo tylko po to zeby ladnie sobie odrost skrecic :)
Ostatnio zmieniony przez Kuniek 2011-06-03, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-03, 22:36   

co kto lubi ;)

krolik  

Wysłany: 2011-06-05, 16:11   

dokręcam już 3 dzień wełną i mam niezły za przeproszeniem ' burdel' na głowie, dużo włosów powychodziło z dredów. ;/
dopieścić szydłem czy nadal wełną dokręcać?

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-05, 18:38   

a jedziesz każdego z osobna?

zastanów się. czy chcesz welną czy szydłem. bo robienie wełną i poprawianie szydłem to głupota. i tak zniszczysz szydlowaniem efekt. od razu tego nie widać. moje dredy przy ręcznym dokręcaniu jeszcze dochodzą do siebie. od razu nie będzie efektów.

Odpowiedz do tematu