• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Losos 

Wysłany: 2012-07-05, 23:58   "Dywan"

Witam. Posiadam dredy od hymmm no będzie z pół roku :)
O tak się teraz prezentują :
http://imgur.com/DI8a2
A zaraz po dokręceniu szydłem wyglądały tak :
http://imgur.com/M1qb1
Tak tak burdel w pokoju, kto go nie ma ^^. Nawet dosyć szybko mi rosną, a włosy "niezdredowane" już krótsze :)
Robiłem je szydłem a właściwie robiono mi. Po zrobieniu sam ich nie dokręcałem ani nic. Chodziłem je dokręcić szydłem ze 3 razy po zrobieniu w odstępach 2-3 miesiące. Raz tylko szydełkiem poprawiane końcówki miałem. Włoski nie wychodzą zbytnio i jest wszystko ładnie pięknie. Tylko jest mały problem. Pomijam fakt, że momentami jest tak jakby chudszy dred na długości 1-1,5 cm żeby później znowu być grubszym.... ale wszystko rozchodzi się o korzeń. Mam nieduży odrost a on zmienia się w dywan? Może jaśniej, mam kilka dredów których korzeń tworzy tak jakby trójkąt, wiecie o co chodzi? Z podstawy grubszej włosy idą prosto do dreda i powstaje tak jakby trójkąt a raczej stożek. Jednak wiele dredów ma dywan. Odrost idzie takim dywanem do dreda. Włosy zbijają się w taką płaską "wstążkę"? Z której powstaje na końcu dred. Czy jest to normalne? Odrost oczywiście ciut chudszy się zrobił niż na początku.
Ostatnio zmieniony przez Losos 2012-07-06, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  

pukumiko  

Wysłany: 2012-07-08, 11:48   

Normalne. Wystarczy nadać kształt szydełkiem. Ale lepiej to zrobić jak najszybciej, bo jak taki dywan się mocno zbije to może być z tym problem.

Cytat:
Pomijam fakt, że momentami jest tak jakby chudszy dred na długości 1-1,5 cm żeby później znowu być grubszym

Też się zdarza, jak dred miękki to można to też szydłem naprawić wbijając i przeciągając włoski pod kątem. A jak zbite to zostaje pogrubienie jakimiś włosami (np. od kogoś ze szczotki, takie włosy się szybciej zbijają), albo zaakceptowanie zaistniałej sytuacji.

Co do chudszego odrostu to nie jest to oczywiste, odrosty mogą też robić się coraz grubsze. Włosy ciągle rosną, jak sporo wypadnie to kiedyś zostaną zastąpione nowymi i odrost może Ci się pogrubić.
Ostatnio zmieniony przez pukumiko 2012-07-08, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  

Losos 

Wysłany: 2012-07-08, 14:57   

pukumiko napisał/a:
Normalne. Wystarczy nadać kształt szydełkiem. Ale lepiej to zrobić jak najszybciej, bo jak taki dywan się mocno zbije to może być z tym problem.

Cytat:
Pomijam fakt, że momentami jest tak jakby chudszy dred na długości 1-1,5 cm żeby później znowu być grubszym

Też się zdarza, jak dred miękki to można to też szydłem naprawić wbijając i przeciągając włoski pod kątem. A jak zbite to zostaje pogrubienie jakimiś włosami (np. od kogoś ze szczotki, takie włosy się szybciej zbijają), albo zaakceptowanie zaistniałej sytuacji.

Co do chudszego odrostu to nie jest to oczywiste, odrosty mogą też robić się coraz grubsze. Włosy ciągle rosną, jak sporo wypadnie to kiedyś zostaną zastąpione nowymi i odrost może Ci się pogrubić.

Dziękuję za odpowiedź :) .
Kształt tego dywanu mam zmienić po prostu "łamiąc" go w palcach na pół lekko rolując i przebijając szydłem?
A co do odrostu to chyba znalazłem winnego. Myłem włosy kilka miesięcy jednym szamponem i zauważyłem znaczny wzrost wypadających włosów. I jak głupi kurcze nie szukałem tam gdzie trzeba było, a okazało się że myłem je cały czas przeciwłupieżowym szamponem co niszczy włosy troche ;/ więc trzeba będzie zmienić i poczekać aż się wzmocnią + zacząłem witaminy łykać żeby wzmocnić :) .
Jeszcze raz dziękuję.

pukumiko  

Wysłany: 2012-07-08, 16:29   

Hm, w zasadzie nigdy nie myślałam o tym, żeby to jakkolwiek tłumaczyć, po prostu brałam taki odrost i tak długo szydełkowałam z jednego i drugiego boku tego dywanu i wciągając włoski w różne strony, aż się to zrobiło w miarę okrągłe. Chyba, że ten dywan jest cienki dość, to też widziałam, to wtedy w palcach trzeba to odpowiednio uformować, a potem szydełkować żeby ten uformowany kształt zachować. Z czasem dojdziesz do wprawy. Ja się bardzo szybko nauczyłam.

A co do szamponu to ja używam co popadnie, nikt się nie bawi w kupowanie takiego, co mnie by przypasował i nigdy nie zauważyłam żeby przeciwłupieżowy działał niekorzystnie, każdy był w zasadzie dobry. W sumie wypowiadam się jakbym cały czas miała baty, CHWILOWO zaś nie mam, ale za niecały miesiąc będę miała znowu.
RIP dreads. U won't be missed. http://www.forumnasze.pl/...ghlight=#355172

Losos 

Wysłany: 2012-07-08, 17:07   

pukumiko napisał/a:
Hm, w zasadzie nigdy nie myślałam o tym, żeby to jakkolwiek tłumaczyć, po prostu brałam taki odrost i tak długo szydełkowałam z jednego i drugiego boku tego dywanu i wciągając włoski w różne strony, aż się to zrobiło w miarę okrągłe. Chyba, że ten dywan jest cienki dość, to też widziałam, to wtedy w palcach trzeba to odpowiednio uformować, a potem szydełkować żeby ten uformowany kształt zachować. Z czasem dojdziesz do wprawy. Ja się bardzo szybko nauczyłam.

A co do szamponu to ja używam co popadnie, nikt się nie bawi w kupowanie takiego, co mnie by przypasował i nigdy nie zauważyłam żeby przeciwłupieżowy działał niekorzystnie, każdy był w zasadzie dobry. W sumie wypowiadam się jakbym cały czas miała baty, CHWILOWO zaś nie mam, ale za niecały miesiąc będę miała znowu.

Ok, dziękuję za pomoc. Niestety jest to cienki dywan, wolałbym żeby tam było znacznie więcej włosów :) .
Z szamponem chodziło mi raczej o długotrwałe mycie włosów tylko przeciwłupieżowym bo to było dobre kilka miesięcy prawie pół roku nawet :O a z tego co mi wiadomo przeciwłupieżowe szampony nie są bardzo zdrowe dla włosów i je osłabiają. Do tego zauważyłem właśnie znacznie większy przyrost wypadających włosów właśnie po przerzuceniu się na ten szampon <do tego doszedłem po małym analizowaniu prawdopodobnych przyczyn ^^>.

Odpowiedz do tematu