• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Hardriss  

Wysłany: 2013-05-10, 23:20   Kiedy robić?

Hej, ogólnie spróbuję krótko i zwięźle określić mój problem:
Jestem w I kl. gimnazjum, niedługo idę do II. Ostatnio rozmawiałam z moją mamą która sama miała kiedyś dredy i nawet lekko mnie do nich namawiała. Niby wszystko fajnie, super ale mam jednak parę wątpliwości - np. nie wiem czy mam dobre włosy. Mam włosy trochę poza łopatki, baardzo mocne i gęste. Więc mam parę pytań:
1. Jak bardzo skróciłyby się moje włosy?
2. Czy mając mocne i gęste włosy mogłabym mieć problemy z dredami? Wiem że dziwne pytanie ale muszę wiedzieć wszystko :D
3. Czy w ogóle WARTO robić dredy w moim wieku?
4. (trochę dziwne) Czy ktoś kto tutaj się udziela i ma dredy jeździ konno? Macie problemy z zakładaniem kasku? Czy może w ogóle o kasku nie ma mowy? :P
Pozdrawiam, i czekam na odpowiedzi :)

"Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu."

Paul jest bogiem,
Rammstein nałogiem,
"America" podstawą,
Ogień zabawą :)

Kessa  

Wysłany: 2013-05-11, 13:09   

1. skrócą się 1/3 lub 1/2 długości.. zależy od dreadmakera
2. jakież problemy? rób. z gęstych włosów wyjdzie pewnie sporo dredków,
3. a dlaczego nie warto? jeśli tylko wiesz czego chcesz.... ;)
4. ja nie jeżdżę, ale znam dziewczynę co jeździ i nie ma z tym jakiś problemów, także spokojnie.

krolik  

Wysłany: 2013-05-11, 14:27   

wg mnie kazdy wiek jest dobry na dredy :P moja kolezanka ma 3 z tylu i jakos problemu z kaskiem nie ma ;)

Dynk_a  

Wysłany: 2013-05-12, 12:53   

1,2. Jeśli masz włosy gęste i mocne na pewno mniej się skrócą niż (tak jak ja miałam) słabe i cienkie. Generalnie przekonanie panuje, że skracają się 1/3, wiadomo im cieńsze dready tym mniej itd.
Jaki problem masz na myśli? w robieniu czy późniejszym utrzymaniu, że będzie ich za dużo? :)

3. To pytanie jest lekko dziwne. Hm czy warto bo np jesteś młoda i może pozmieniać Ci się w głowie? Powiem Ci, że ja mega żałuję, że na dredy zdecydowałam się tak późno. Jeśli myślisz zapuszczać włosy i powiedzmy zrobić dredy tak czy siak- lepiej zapuszczać dredy niż wlosy (in my opinion). Ale faktycznie jeśli nie jesteś 100% przekonana, lepiej poczekać. Szkoda by było póżniej ściąć :)

4. Co do zakładania kasków wszelkiego rodzaju, na pewno potrzebny Ci będzie po prostu większy rozmiar.

Hardriss  

Wysłany: 2013-05-12, 15:12   

Dynk_a napisał/a:
1,2. Jeśli masz włosy gęste i mocne na pewno mniej się skrócą niż (tak jak ja miałam) słabe i cienkie. Generalnie przekonanie panuje, że skracają się 1/3, wiadomo im cieńsze dready tym mniej itd.
Jaki problem masz na myśli? w robieniu czy późniejszym utrzymaniu, że będzie ich za dużo? :)

3. To pytanie jest lekko dziwne. Hm czy warto bo np jesteś młoda i może pozmieniać Ci się w głowie? Powiem Ci, że ja mega żałuję, że na dredy zdecydowałam się tak późno. Jeśli myślisz zapuszczać włosy i powiedzmy zrobić dredy tak czy siak- lepiej zapuszczać dredy niż wlosy (in my opinion). Ale faktycznie jeśli nie jesteś 100% przekonana, lepiej poczekać. Szkoda by było póżniej ściąć :)

4. Co do zakładania kasków wszelkiego rodzaju, na pewno potrzebny Ci będzie po prostu większy rozmiar.

Z tą gęstością włosów właśnie chodziło mi o samo robienie, no bo chyba jeśli chodzi o pielęgnacje to nie byłoby żadnej różnicy. Myślałam że może z gęstymi jest większy problem ;)
Jeśli chodzi o wiek to na pewno nie chodziło mi o pozmienianie w głowie, tylko o fakt że jeśli będę miała dredy to będzie to II klasa gimnazjum, i nie wiem czy przez to nie zepsuje sobie opinii. Moją sytuacje pogarsza trochę fakt że chodzę do szkoły muzycznej i gram na bardzo "subtelnym" instrumencie (flet poprzeczny) i zawsze na koncertach czy egzaminach trzeba ładnie i elegancko wyglądać :P Najwyżej zwiąże je w jakąś różową kokardkę i będzie dobrze :D
A z kaskiem jest taki problem że ja już mam największy możliwy rozmiar, i dlatego się trochę boję :D Ale może uda mi się znaleźć jakąś firmę która robi większe, nie wiem... W razie czego chyba można zrobić coś żeby dredy się trochę... spłaszczyły, prawda? ;)

Paul jest bogiem,
Rammstein nałogiem,
"America" podstawą,
Ostatnio zmieniony przez Hardriss 2013-05-12, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  

Kessa  

Wysłany: 2013-05-12, 15:34   

A od czego są przeróżne chusty ? Można naprawdę ładnie owijać nimi dready. Poza tym jeśli będą ładne, zadbane i schludne to dasz radę i bez tego. " nie wiem czy przez to nie zepsuje sobie opinii" no proszę Cię, wyluzuj. Ludzie którzy Cię znają nie powinni zmienić do Ciebie podejścia a ci, którzy Cię nie znają i oceniać będą po włosach jedynie to nie warci są uwagi. ;)
A co do tego kasku - to mówię, koleżanka jeździ konną, ma całą zdredowaną głowę i nie ma problemu, więc dasz radę. ;)

Hardriss  

Wysłany: 2013-05-12, 15:48   

Kessa napisał/a:
" nie wiem czy przez to nie zepsuje sobie opinii" no proszę Cię, wyluzuj. Ludzie którzy Cię znają nie powinni zmienić do Ciebie podejścia a ci, którzy Cię nie znają i oceniać będą po włosach jedynie to nie warci są uwagi. ;)

Chodziło mi o nauczycieli. Oni mogą robić problemy, zwłaszcza najstarsza Pani od fizyki której każdy się boi :P No ale cóż, są dwa wyjścia. Albo się spodoba i najwyżej będzie rzucała jakieś żarty na temat fryzury albo się nie spodoba i na każdej fizyce będę chodziła do odpowiedzi :P
Ale trzeba ryzykować w życiu :D

Paul jest bogiem,
Rammstein nałogiem,
"America" podstawą,

Kessa  

Wysłany: 2013-05-12, 16:27   

Zrozumiałam, że o nauczycieli może chodzić. xd
U mnie żaden nauczyciel nie zmienił do mnie podejścia po zdredowaniu.. z tym, że to nie gim .. ale myślę, że nie będą robić specjalnych problemów.
Ostatnio zmieniony przez Kessa 2013-05-12, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  

krolik  

Wysłany: 2013-05-12, 17:52   

zalezy od podejscia ludzi :P mnie dobrze traktuja ;)

Odpowiedz do tematu