• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Idny 

Wysłany: 2013-02-15, 21:18   Kilka pytań/ robienie dreadów/ skutki

Cześć, wypadłoby się przywitać, bo to pierwszy post :)

Mam zamiar za niedługo zrobić dready, ale mam kilka pytań, obaw? Kto wie.

Nie zaczyna się zdania od 'a więc'. A więc, po pierwsze mam dość rzadkie i cienkie włosy. Za to są dość długie 35-40 cm.
1. Czy da się z takich włosów zrobić dready? Czytałem, że się da, ale ile?
2. Czy dałoby radę zrobić, żeby wyszło z takich około 40 średnich dreadów?
3. Czy koniecznie musiałby by być to cienkie dready?

Po drugie. Chciałbym je na całej głowie, ale żeby nie zaczynały się od samej głowy.
Takie, jak ma ten szanowny pan: http://25.media.tumblr.co...qmxvno1_500.jpg

http://localtvwtvr.files....lythe.jpg?w=402
Tak gdzieś. Nie od samej głowy. Może nawet tak, żeby zrobić je trochę tak, w miejscu spięcia normalnych włosów, ale trochę bliżej głowy. I do tego:
4. Czy z rzadkich włosów dałoby się zrobić takie?
5. Czy takim dreadom towarzyszył by ból/ swędzenie itp. jak przy tych od samej głowy?
6. Czy trudno je spiąć/ ułożyć po zrobieniu od razu?
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję :D
Ostatnio zmieniony przez Idny 2013-02-15, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  

kulek656 

Wysłany: 2013-02-15, 23:18   

siema a więc chciałbyś z 40 dredów idziesz i mówisz semu "dredotwócy" ile ma być i powinien tyle zrobić każde dredy po zrobieniu od razu da się spiąć ja myśle że dałoby się tyle zrobić ale nie średnich tylko cieńsze ew. zostaje pogrubianie co obciąża cebulki włosów trochę ale jak od razu zepniesz po zrobieniu będzie cie jeszcze bardziej skóra głowy boleć {tak słyszałem} przecież to normalne że skóra przyzwyczajona nie jest :D z każdych włosów się da zrobić dredy ale z każdych będą inne myślałem że chociaż trochę pomogłem ! :] w razie pytań pisz pozdro

Idny 

Wysłany: 2013-02-16, 12:26   

Ale czy głowa i skóra głowy będzie bolała, jeśli nie chcę robić dreadów od samej głowy, tylko od spięcia, tak jakby. Coś podobnego do zdjęć z pierwszego postu. Mnie się o to rozchodzi :D

norek#  

Wysłany: 2013-02-16, 15:23   

Wszędzie będzie bolało, nie ważna jest część głowy na której dred będzie powstawał ;) .
Są miejsca gdzie boli bardziej jak np. pejsy i na karku, są gdzie boli mniej jak np. na górnej części czaszki. Zależy też od tego jaki masz próg bólu oraz to czy Twoja skóra jest delikatna.

Kessa  

Wysłany: 2013-02-16, 22:05   

mnie przy robieniu dreadów prawie wcale nie bolało.. miejscami tylko troszkę, także to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie no i dreadmakera, bo wiadomo, że każdy robi inaczej jeden szaprie bardziej, drugi ma inne wyczucie..

Idny 

Wysłany: 2013-02-16, 22:15   

A jeśli robiłbym dready tak, że te z przodu głowy zaczynały by się dalej, nie przy głowie, to czy te włosy wplątywałyby się w resztę dreadów?

creYzoolka  

Wysłany: 2013-02-17, 01:06   

Zależy, z tego co wiem różnie to z bólem bywa. Możliwe że będą cię trochę boleć, zależy od spinania i od twojej skóry głowy. Są osoby, które włosy od samej kitki bolą, a co dopiero od dredów. A są też tacy którym to nie przeszkadza. Prawda jest taka, że się nie dowiesz jak nie spróbujesz. Ja bym tam nie zadawała na twoim miejscu wiele pytań, tylko leciała na żywioł i te dredy robiła :D Raz się żyje! xD

DnSkPe  

Wysłany: 2013-02-17, 07:40   

1. Da sie
2.Powinno się dać
3.No nie koniecznie, czasem są włosy rzadko wyglądające a wychodzą niezłe baty
4.Raczej tak
5.Ciężko obejść się bez swędzenia, bo i tak czy siak lepiej dokręcić te baty, bo właśnie mogą się te włosy z dreda który jest obok wplątywać, czyli by się łączyły
6.Zależy.

Idny 

Wysłany: 2013-02-17, 11:03   

Dzięki za odpowiedzi!
Mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami pojawię się z takimi dreadkami! :)

Kessa  

Wysłany: 2013-02-17, 14:33   

creYzoolka napisał/a:
Ja bym tam nie zadawała na twoim miejscu wiele pytań, tylko leciała na żywioł i te dredy robiła :D Raz się żyje! xD

Dokładnie tak!

Rób, rób te dready. Na pewno będzie dobrze. ;)
Ostatnio zmieniony przez Kessa 2013-02-17, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

Idny 

Wysłany: 2013-02-18, 22:54   

Taką mam nadzieję, najwyżej jakoś się ich pozbędę. Może i robię z całej głowy, ale tych z przodu nie zacznę przy samej głowie, tylko w miejscu, gdzie będę je spinał. Będzie super Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i umocnienie w dążeniu do dreadków

A mam jeszcze jedno pytanie. Jak będzie z myciem? Normalne włosy myję raz na dwa dni, w lecie codziennie. Dready myłbym może 2 razy w tygodniu, może raz na tydzień. Ale włosy, które zdreadzone byłyby do połowy, musiałbym też jakoś myć, może nawet codziennie. Co wtedy z dreadkami? Spinać je czy nakładać szampon tylko na normalne włosy? Ale i tak moczyłby się dready.

Kessa  

Wysłany: 2013-02-19, 18:10   

wtedy nakładaj szampon tylko na 'normalne' ;)

Idny 

Wysłany: 2013-02-24, 01:01   

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sprecyzować taką fryzurę/ dredy u Dredmakera?
Chodzi mi o coś takiego:
http://img22.imageshack.us/img22/5581/dredhair.jpg
http://25.media.tumblr.co...qmxvno1_500.jpg
http://img856.imageshack..../dreadlocks.jpg

Na jakiej zasadzie są one zrobione? Wiadomo, ze zdjęć trudno wywnioskować, w dodatku takich. Ale byłbym wdzięczny za pomoc :) Czy to jest tak, że dready nie zostały zrobione z wszystkich włosów, te z przodu zostawione? Czy tak, że te z przodu są zdredowane do połowy?

Kessa  

Wysłany: 2013-02-24, 12:01   

Dredmakerowi pokaż fotę.

Dawido  

Wysłany: 2013-02-24, 22:46   

ja myse ze poprostu mial dredy, nie dokrecal ich i sa takie odrosty chociaz dziwne ze by sie np po pol roku nie dokrecania same nie koltuniły itp :p

Odpowiedz do tematu