• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

balon91 

Wysłany: 2012-05-01, 18:20   Kilka pytań

Witam.
W piątek zrobiłem sobie dredy (crust) + doczepiałem syntetyki (mam rzadkie i słabe włosy)
Dredy trochę mnie ciągną i muszę pewnie się do nich przyzwyczaić.
I teraz kilka pytań.
Po czym rozpoznać ze są dobrze skręcone i zbite, wg mnie są słabo zbite i skręcone (boje się ich dotykać co dopiero myć :D )
Macie jakieś rady co do pierwszych myć i pielęgnacji?
Wiem pewnie że było 100000 takich tematów ale mam nadzieje że to tego podejdziecie indywidualnie.
Proszę o rady pozdrawiam.

DnSkPe  

Wysłany: 2012-05-01, 23:49   

ja miałem skręcone i zbite słabo bo sam tak chciałem i po umyciu (szamponem bambino) miałem wielki burdel po czym od razu udałem się na poprawki i zostały one bardziej zbite i poprawione i już od roku jest super :) dotykać możesz śmiało :P jak woda nie znisczy to palce tym bardziej... myj tak że najpierw w jakiejś buteleczce mieszasz trochę szamponu z wodą i na dredy i myjesz :) za pierwszym razem najlepiej dredy myć rolując :) a co do pielęgnacji to na sam początek standardowo szydełko a później już sam osądzisz :) Bless

wtórnyanalfabet  

Wysłany: 2012-07-02, 13:44   

Taki sam temat chciałam założyć, więc żeby nie spamować forum dam parę pytań od siebie :]

Mam 15 lat (idę do 3. kl gim) i tak od roku kminię nad dreadami. Mama się w końcu zgodziła na parę :D

Mieszkam niedaleko Wa-wy, pół godzinki pociągiem i znalazłam coś takiego: http://www.althair.pl/
Co myślicie o nich, jeśli chodzi o dready? Trochę się od ceny wykręcają, że niby indywidualnie. Trzeba będzie chyba zadzwonić i spytać ;)

Skoro mogę zrobić kilka (chcę też zobaczyć, jakie to uczucie ;P), tak 2-3 najwyżej, to gdzie najlepiej i ile? Myślałam o tyle głowy nad karkiem. Włosy sięgają mi tak do połowy pleców, dość ciemne, brązowe, naturalnie mi się trochę falują, ale mam prostownicę :P

Jak wygląda te parę tygodni po zrobieniu? Bo podobno się trochę rozwalają (co pewnie zależy też od wykonania). Niby można je poprawiać szydełkiem, ale jak to jest w rzeczywistości?

I legenda głosi, że im rzadziej się myje, tym lepiej... Jak wyglądają takie, powiedzmy, tygodniowe-dwutygodniowe dready? Nie śmierdzi to to? :zawstydzony:

Z góry dzięki za odpowiedzi. Dodam, że we wrześniu może zrobię więcej, jak się dowiem, jaki ma stosunek do dreadów nasze kochane gimnazjum ;)

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-07-03, 11:54   

:omg: jak ty chcesz sobie zrobić dready a totalnie nic o nich nie wiesz, to naprawdę godne pogratulowania.

oczywiście dreadów się nie myje, śmierdzą straszliwie i rodzą się w nich wszy. zastanów się lepiej dobrze, czy na pewno chcesz mieć takie coś na głowie.
no i oczywiście w rzeczywistości to dreadów nie da się poprawić, a po miesiącu zaczynają już gotowe wyrastać z głowy, zamiast normalnych włosów. także musisz naprawdę dobrego dreadmakera znaleźć, bo jak zrobi ci brzydkie to już zawsze będą rosły brzydkie.

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-07-03, 14:18   

A ja to słyszałem, że od tego można HIV dostać. Tak mi mama mówiła.
Impatient and curious of what may come

DnSkPe  

Wysłany: 2012-07-03, 16:11   

nie rób dredów bo las podpalisz.. ja zrobiłem i nie żyję

wtórnyanalfabet  

Wysłany: 2012-07-03, 21:23   

Dzięki za życzliwe, normalne odpowiedzi ;) Więc może jeszcze raz i po prostu niech ktoś odpowie w punktach na te pytania:
1. Co myślicie o http://www.althair.pl/ ? Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?
2. Jeszcze raz pytam, ile lepiej według was zrobić, od 1 do 3 (nad karkiem)
3. Czy po paru tygodniach muszę znowu jeździć do dreadmakera? Jaki sposób ewentualnego poprawienia ich w domu jest według was najlepszy?
4. Czytałam opinie, że najlepiej nie myć dreadów 1-2 tyg po zrobieniu, bo od wody mogą się rozwalić trochę, jak nie są dobrze zbite. I to o to mi chodzi, jak to jest. Nie dostrzegliście żartu z tym "śmierdzeniem", widzę.

A to, że jestem zupełnie zielona w sprawie dredów... chyba właśnie po to napisałam pierwszy post, nie? Żeby się czegoś dowiedzieć. Bo i posiadacze dreadów nieraz sami między sobą się spierają i głupoty piszą, zwłaszcza tacy, co to je 2-3 dni mają i myślą, że wiedzą wszystko. Podobno kto pyta, nie błądzi.

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2012-07-03, 21:29   

Cytat:
4. Czytałam opinie, że najlepiej nie myć dreadów 1-2 tyg po zrobieniu, bo od wody mogą się rozwalić trochę, jak nie są dobrze zbite

Skoro nie są dobrze zbite to znaczy, że są chu.jowo zrobione. Nie sądzisz, że to logiczne?
Impatient and curious of what may come

wtórnyanalfabet  

Wysłany: 2012-07-03, 21:38   

Po prostu chodzi mi o to, że ktośtam gdzieś napisał, że jak się umyje po paru dniach od zrobienia, to się bardziej rozwalą, niż np. po 2 tyg.

Wybaczcie, jeśli gadam głupoty, ale po przejrzeniu tylu stron, forów etc. mam taki mętlik w głowie od ludzkich opinii, że ciężko ogarnąć. A nie znam nikogo osobiście, kto miałby dready i obalił to, co jest mitem. Dlatego piszę tu ;)

ziolo 

Wysłany: 2012-07-03, 22:21   

Siema, ja Ci tu powiem jako jedyny prawdę.

1.Wydaje mi się, ze chyba to dobry salon.

2.Zrób ich ile Ci się podoba. Twoje włosy, sam decyduj. Ty je będziesz nosił.

3.Do dreadmakera jedziesz wtedy gdy masz bardzo rozwalone dredy i nie ogarniasz ich poprawek xd. W domu poprawianie dredów po całości to szydełko, a odrosty przy głowie ręką. Nie opisuje jak się to robi dokładnie, bo w necie jest mnóstwo takich tematów.

4.Pierwszy tydzień po zrobieniu nie należy ich myć, ale jeśli musisz to myj( lepiej jest się powstrzymać 1 tydzień. Dredy po umyciu się rozwalają( tzn. włoski z nich wychodzą) To jest normalne. Więc po umyciu trzeba je poprawić szydełkiem najlepiej. Trzeba uważać tylko, żeby nie zbić tych dredów zbyt mocna, bo żle gdy są zbyt twarde.

No i tyle.Pozdro. Dobrze, że pytasz. :)

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-07-03, 22:26   

wtórnyanalfabet, ten temat: http://www.forumnasze.pl/...taj-vt12153.htm nie bez powodu jest podklejony i nie bez powodu nazywa się tak, jak się nazywa. Radzę go przeczytać.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-07-04, 00:35   

a bo mnie drażnią takie pytania od osób, które najpierw robią lub się decydują, a potem dopiero się zastanawiają, o co tak naprawdę chodzi i z czym to się je :oczami:

wtórnyanalfabet  

Wysłany: 2012-07-04, 11:04   

Dzięki, ziolo, za odp :D
W sumie to to i ten link, co dałaś, się pokrywa z tym, co wyselekcjonowałam z neta jako prawdopodobne, ale wolałam się upewnić, żeby potem nie było problemów wszelkiego rodzaju. Lepiej spytać niż potem samemu się męczyć i domyślać.

A ja gwoli ścisłości tematu nie założyłam, tylko podkleiłam się pod inny :cool: :D I tamten czytałam, tylko mówię, po tylu stronach, artykułach etc. taki syf się pod czachą robi, że sama bym tego nie uporządkowała :zalamany:

Odpowiedz do tematu