• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

al4n3k  

Wysłany: 2013-07-17, 01:46   łupież
   Polecający: Opera :)

siemanko, mam mega problem. Otóż w grudniu ściąłem swoje ponad dwuletnie baty, bo łupież, który w nich miałem był nie do usunięcia, ponadto ogólnie zasyfiły mi się i nie było ratunku..no nic. Teraz zrobiłem sobie dready na nowo, na razie 14 z tyłu, niedługo reszta. ALE! od tygodnia chodzę z tymi 14stoma z tyłu i już widzę mega łupież w miejscu gdzie są dready.. NIGDY nie miałem łupieżu! Przed zrobieniem dreadów nie miałem z tym ŻADNEGO PROBLEMU! na wcześniejszych dreadach, jak już wspominałem, też był łupież.. Czy do wina dreadów? Czy ja po prostu nie mogę mieć dreadów? Co z tym zrobić..? :X

Mr.Szaman  

Wysłany: 2013-07-19, 18:07   

Albo wina szamponu jakiego używasz.
Albo po prostu za bardzo się przejmujesz bo po zrobieniu najczęściej wychodzi łupież. Często gęsto po krótkim czasie on znika, później może pojawić się na nowo, ale nie koniecznie. To wszystko zależy też od skóry głowy, tego czym i jak często myjesz.

Fenoloftaleina 

Tytuł: cukrowa ćpunka

Wysłany: 2013-07-24, 18:23   

To nie jest wina dredów i nie przejmuj się tym, ze nie możesz ich mieć. Pewnie, że możesz tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i otoczyć je opieką. :D
Po pierwsze, zmień szampon, najlepiej na jakiś przeciwłupieżowy i przy myciu włosów pamiętaj o tym, by płukać je długo i pozbyć się całej piany, przynajmniej przy skórze. To upierdliwe, ale moim zdaniem to najczęstsza przyczyna łupieżu w dredach.
Myjesz czasami resztę włosów bez mycia dredów? Ja właśnie tak robię, bo mam grzywkę i dredy i zauważyłam, że łupież sypie mi się w pierwszej linii dredów za grzywką. To pewnie przez to, że piana się do nich dostaje, a ja nie zawsze ją wypłukuję. Zwróć uwagę, czy też nie popełniasz tego błędu.
Ktoś tu kiedyś na forum pisał, że warto nawilżyć skórę głowy, np. nałożyć na noc oliwkę dla dzieci między dredki, wmasować i wyszorować dokładnie rano, ale nie sprawdzałam tej metody. Powodzenia. ;)
Everytime it goes down
Everytime he comes down
Everytime we fall down
He dances all over me

edytaa9781 

Wysłany: 2013-07-25, 15:29   

Nie używaj szamponów przeciwłupieżowych też zbyt często ponieważ wysuszaja skóre a co prowadzi do lupiezu :)

Dynk_a  

Wysłany: 2013-08-09, 22:37   

Myślę, że raz na czas (tak jak radzą inni) zastosuj jakiś szampon przeciwłupieżowy, ale taki leczniczy.
Poradziłabym Ci mycie szarym mydłem bo ja odkąd stosuje nawet nie mam problemu ze swędzącą skórą głowy, ale wybór już zostawiam Tobie bo wiem, że ludzie mają bardzo skrajne zdania na ten temat. :)

Odpowiedz do tematu