• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

bramkarz7  

Tytuł: Beatboxer

Wysłany: 2012-04-16, 20:27   

Cześć. :) Już koło roku minęło od napisania ostatniego postu w tym temacie... Forum przeglądam już od dłuższego czasu i mam zamiar sobie zrobić dredy.
Włosy mam gęste, ale niestety, dosyć szybko się przetłuszczają. Myję je codziennie, w najgorszym wypadku - co drugi dzień. Po trzecim dniu nie są zbytnio schludne. Baty mam zamiar zrobić na tyle głowy, a resztę włosów chcę mieć raczej krótkie. Moje pytanie brzmi tak:
1. Czy jak zrobię dredy, to czy będę mógł myć głowę codziennie lub co drugi dzień? (chodzi mi raczej o włosy. O dredy w mniejszym stopniu, gdyż słyszałem, że nadmierna ilość wody je niszczy.)
Czytałem i słyszałem różne opinie od osób, które mają dredy i po prostu mam mętlik w głowie. :P :D
2. Jak można myć włosy, aby nie zmoczyć dredów?
Mam nadzieję, że mi pomożecie. :)
Piona!
Ostatnio zmieniony przez bramkarz7 2012-04-16, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  

pukumiko  

Wysłany: 2012-04-16, 21:56   

Matko, jak ja robiłam dredy to mi przez myśl nie przeszło by się zastanawiać jak będę myła resztę głowy xd. Zrobiłbyś, to byś sam sobie wyczaił, no ale skoro pytasz to jest tak: będziesz mógł myć głowę codziennie/co drugi dzień, prócz dredów. Dredy max raz na tydzień. Woda niszczy dredy na początku, później zaś zbija. Włosy aby nie zmoczyć dredów myje się tak, ze oddzielasz dredy od włosów, wiążesz w kitkę, a resztę włosów moczysz i z czasem sam wyczaisz gdzie się kończą dredy, a zaczynają włosy i będzie to szło coraz sprawniej.
RIP dreads. U won't be missed. http://www.forumnasze.pl/...ghlight=#355172

Drakee  

Wysłany: 2012-05-28, 19:32   

Ja myję batki Biały Jeleniem raz w tygodniu bo więcej moim zdaniem nie trzeba, nie mam łupieżu anie nie narzekam na zapach, po prostu muszę potem spędzić trochę czasu z szydełkiem w ręce i pozaciągać wystające włoski ew. porollować dreadziochy ^^
Ostatnio zmieniony przez Drakee 2012-05-28, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-05-29, 15:13   

Dready myje jak zaczynają już mnie drażnić. Czyli tak mniej więcej co dwa trzy tygodnie bo nie widze powodów żeby myć je częściej. Mam je już tak rok a nikt jeszcze nie powiedział, że mi wali z głowy.
Jak myje? Szamponem, najlepiej takim tanim bo nie ma po co strzelać sobie z odżywkami. Niektórzy tak robią, ale każdy ma inne podejście.
A przy krastach nie ma problemu. Nawet jeśli nie będziesz chciał ich wiązać w kitke, to możesz ręcznikiem obwiązać albo coś w tym stylu. Niektórzy nawet zakładają siatke (taką z zakupów), ale dla mnie to już przesada :P

przesada  

Wysłany: 2012-06-01, 10:31   

JAk sobie zrobisz krasta to najłatwiej myć wlosy w umywalce a nie pod prysznicem, dużo łatwiej nie zmoczyć dredów ;)

Yoshiiko  

Wysłany: 2012-12-06, 01:43   

Cytat:
Tylko gdzie?
A to przepraszam, nie wiedziałem. I przy całej głowie tak często myjesz?
Że też Ci się chce
Serio Ci gratuluje ( Nie ironizuje ani nic żeby nie było ) przecież one się tak szybko rozjebują wtedy... i trzeba częściej poprawiać... poza tym dwa tygodnie to nic bo tego aż tak bardzo nie widać no i nie czuć

Na przykład tu :D
No widzisz, jak je poprawiałam to były w stanie krytycznym ale głowa po kilku dniach tak mnie swędzi że masakra. Ledwo wytrzymuję tydzień. Serio.

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-12-06, 01:58   

Aha. No to może kwestia przyzwyczajenia albo skóry głowy. Ja już się przyzwyczaiłem do mycia średnio co około miesiąc. Nie widze ani nie czuje (inni na szczęście też nie :P ) potrzeby częściej :)

Yoshiiko  

Wysłany: 2012-12-06, 15:00   

Serio to podziwiam takich ludzi. A jak długo masz dredy? Bo to pewnie kwestia czasu żeby się przyzwyczaić.

rybka_nemo  

Wysłany: 2012-12-06, 15:46   

Yoshiiko skóra głowy przyzwyczaja się do nie mycia. Pierwszy miesiąc myłem co 3 dni, bo swędziało. Teraz raz na tydzień (i nie swędzi) bo częściej się nie chce. A wcale nie wyglądają lepiej po umyciu. Też tak macie, że już po 2 dniach je**ą niemiłosiernie (wg niektórych "pachnął włosami lol)?
Ostatnio zmieniony przez rybka_nemo 2012-12-06, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-12-06, 17:28   

Baty mam 1.5 roku :P

Wiesz co... co do tego jebania niemiłosiernie. Włosy jak miałem ( a miałem po pas więc przetłuszczały się raczej wolniej od innych. Przynajmniej po kilku dniach nie wyglądało to jakoś tragicznie) to myłem je co trzy, cztery dni bo się nie przetłuszczały tak bardzo. Częste mycie sprawia, że włosy się przyzwyczajają do tego.
Moje zaczynają TereFere dopiero po trzech tygodniach. To kwestia przyzwyczajenia myśle bo od czego by to miało zależeć.
Jak je zrobiłem to miałem pewien odpał, ale to już mniejsza bo tu nie ma się czym chwalić.
Nie byłbym w stanie myć co trzy dni. Podziwiam i pewnie to jest dobre, ale jak dla mnie pierwszaki za szybko się rozjebywały a po kilku takich myciach miałbym nie tyle siano na głowie co już podchodziłoby to pod afro.
Miałem też ten plus, że skoro sam je robiłem to i sam poprawiałem więc oszczędzałem na dokręcaniach, ale gdybym był tak często jak wy to prawdopodobnie w pierwszym okresie odpadłyby mi palce a mój portfel zbankrutował :D

A pierwsze swędzenie to tragedia, ale to samo przechodzi. Najczęściej po dwóch tygodniach. Niezależnie od tego jak często się myje głowe. Pewnie dlatego, że to kwestia bardziej przyzwyczajenia skóry do nowych warunków, naciągnięcia etc :)

To też nie kwestia czasu ile podejścia. Możesz mieć baty 10 lat, ale jak jesteś przyzwyczajona do tego, że myjesz je często to Ci będzie dwa tygodnie chociażby przeszkadzać. Od pierwszego momentu zobaczyłem, że dready inaczej się przetłuszczają, nie jebią tak, nie czuć tego ani nie widać jak w przypadku normalnych włosów.
Według mnie raz na miesiąc to idealny time, ale przecież wszyscy są różni więc i podejścia są inne. A każde podejście, o ile nie skrajnie głupie jak w przypadku nie mycia w ogóle jest dobre :)

rybka_nemo  

Wysłany: 2012-12-06, 17:57   

Po tygodniu nie mycia to już sam czuję. Po miesiącu to sam bym ni- cholery nie wytrzymał, musiał bym z czapką chodzić, aby zapach zamaskować.
Racja- te pierwsze- do 2 miesięcy to myć jak najmniej- bo bardzo się psują i wysuwają. Później już jest spoko, bo są ładnie zbite i ładnie trzymają :-)
Apropo płacenia za dokrętki- można to zrobić samemu. Mi akurat koleżanka wprawiona w fachu za usmiech robi (wspaniała, co nie!?) :-)

Szamanie, znajdź sobie kogoś do pary, będziesz wiedział, że narzeka na smrodek po 3 dniach nie mycia ;-)
Ostatnio zmieniony przez rybka_nemo 2012-12-06, 17:59, w całości zmieniany 2 razy  

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-12-06, 18:32   

Przez rok byłem z dziewczyną. W sumie jakiś miesiąc dwa po tym jak sobie baty zrobiłem ( dziwne, no nie?xD) i nikt nie czuje. Nie pytam o to każdego przechodnia, ale wiem, że tego nie czuć :)
A szczególnie, że większość moich znajomych powiadomiłaby mnie o tym od razu. Od kopa. Na całe gardło. Na cały rynek :P

Wiem, że można samemu. Zajmuje się swoimi batami od początku :)
W końcu moje dzieciaki

Yoshiiko  

Wysłany: 2012-12-06, 23:03   

Ja mam na razie króciutkie jakby nie ma co śmierdzieć, ale ja bym nie dopuściła do takiego stanu, wolałabym chyba poprawiać częściej niż mieć swędzącą głowę i śmierdzące włosy. I może to dziwnie zabrzmi ale nie chodzi mi o otoczenie, ale o własny dyskomfort związany z niemyciem włosów.

Kuniek  

Wysłany: 2012-12-06, 23:42   
   Polecający: dzięki sobie :D

Nie myc glowy przez miesiac to przesada, i nie wazne ze sa to dredy.

dredy mialem 4 lata, jezeli chodzi o czestotliowosc mycia to:
- zima, jesien raz na tydzien
- lato, wiosna 2 razy na tydzien
- rekord niemycia, 2 tygodnie :P

norek#  

Wysłany: 2012-12-07, 14:25   

Myślę, że nie ma sensu ich myć co tydzień... Nie mając dredów myłem głowę co 1-3 dni - powyżej, zaczęły się przetłuszczać. Po zrobieniu najwięcej nie myłem miesiąc. Z czasem jak głowa się przyzwyczaiła do rzadkiego mycia, wystarcza mi co 2 tygodnie ++. Chyba, że robiłem jakąś 'brudną robotę' czy jest to okres lata, dredy myję częściej - i nie ma mowy o swędzeniu głowy, czy odorze bijącym z moich batów. Poważnie, wystarczy przyzwyczaić głowę.

Odpowiedz do tematu