• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

grass16  

Wysłany: 2011-06-06, 16:14   Mycie Batow
   Polecający: Google

CZym Myc Jak Czesto ? :)
Slyszalem Ze Szare Mydlo, Ale Slyszalem Tez ze od tego sie pojawia łupież :kwasny:

krolik  

Wysłany: 2011-06-06, 16:20   

myje szamponem ziołowym ( ale nie takim po którym włosy są puszyste, tylko taki najzwyklejszy :P ) a jak często to już zależy od Ciebie :P
myjesz często - dredy się zbijają, ale dużo włosów wychodzi, myjesz rzadko - mnie włosów do poprawy :P

grass16  

Wysłany: 2011-06-06, 16:34   
   Polecający: Google

Bede Musial myc czesto bo prawie co dzien mam trening :rotfl:
Myc tak jak wszystkie wlosy czy inny sposob :P ?
Slyszalem ze mozna wmieszac szampon z woda w butelce po plynie do szyb a nastepnie spryskiwac dokladnie korzenie batow, a gdy w butelce cos zostanie umyc tym reszte batow ; )

krolik  

Wysłany: 2011-06-06, 16:46   

grass16 napisał/a:
Bede Musial myc czesto bo prawie co dzien mam trening :rotfl:
Myc tak jak wszystkie wlosy czy inny sposob :P ?
Slyszalem ze mozna wmieszac szampon z woda w butelce po plynie do szyb a nastepnie spryskiwac dokladnie korzenie batow, a gdy w butelce cos zostanie umyc tym reszte batow ; )

ja tam prosze mame 2 razy w tyg by mi głowę umyła :P

Aleks  

Wysłany: 2011-06-06, 23:28   

może ekspertem nie jestem, bo dredy na mojej głowie pojawiły się niedawno
ale wypowiedzieć się mogę
ja używam szarego mydła i wcale łupieżu nie mam -widać to sprawa indywidualna
biorę, wcześniej starte mydło pomieszane z wodą, na ręce, pochylam głowę i wcieram dosyć chaotycznie w dredy
spłukuję i ta-dam... gotowe
gdybym miała łupież, mój dredmejker polecił mi zwykły szampon z rossmanna, bez olejków itp, taki raczej wysuszający, aczkolwiek na razie nie próbowałam

Kuniek  

Wysłany: 2011-06-07, 00:48   
   Polecający: dzięki sobie :D

@ Aleks @

a jaki ma zapach szare mydlo, do czego go mozna porownac czy oby po tym dredy nie smierdza ? Pytam serio, mimo ze dredy mam 3 lata nigdy sie nie odwazylem...zaczalem od szamponu dla dzieci dżonsons bejbi, poptem jakies ziolowki a teraz head & shoulders arctic ice i on mi podpasowal najbardziej :)

Aleks  

Wysłany: 2011-06-07, 02:59   

no nie jest to zapach kwiatów,
taki zwykły mydlany
dla mnie to to nie śmierdzi, raczej takie bardziej neutralne...

kluska 

Wysłany: 2011-06-07, 12:51   

Ja używałam szamponu Bambi - taki najtańszy z kaczuszką :D
całe dready myłam co jakiś czas, a zwykle prosiłam mamę żeby trzymała dredsy w górze a ja myłam sobie tylko włosy przy głowie :P

Tommy03  

Wysłany: 2011-06-07, 17:50   

Co za różnica czy przeciwłupieżowy, ziołowy, zwykły itd. ważne że się pieni i ładnie pachnie :D . Każdy ma tam jakieś optimum co do częstotliwości mycia. U mnie akurat raz na tydzień w zupełności wystarcza :) . Co do wychodzących włosków po myciu.. cóż jestem generalnie zwolennikiem bardziej naturalnych owłosionych dreadów ni jeżeli idealnych rureczek, oczywiście wszystko w granicach rozsądku :P nie mam z tym problemu, bo to kwestia porolowania ich przed jakimś dobrym filmem i po kłopocie :)

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-07, 19:47   

dokładnie tak ;) a całe mycie polega tylko na doskonałym wypłukaniu dredów. skoro ktoś dostał łupieżu to nie znaczy że ma lecieć po bambino ale dokładniej je płukać. przy niektórych szamponach jest to bardzo trudne.

przesada  

Wysłany: 2011-06-08, 11:27   

Ja myję co tydzień, jak stoję na deszczu/bardzo się spocę/jestem na basenie czy coś to myję częściej, zwykłym szamponem timotei, takiego używałam wcześniej i do takiego włosy się przyzwyczaiły. Trę trę w głowę, ale nie za każdym razem myję dokłądnie dredy na długości-prawdę mówiąc robię to rzadko, bo i tak podczas mycia piana mi się wciera. Ale tak jak inni mówili-trzeba meegadokładnie płukać. Bo resztki szamponu wyglądają jak łupież, a dodatkowo jeszcze nie przejmuj się małymi kropkami w dredach-cebulki włosów :P

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-08, 21:58   

dokładnie jak Przesada pisze,

tylko dodam że pozostawiony szampon, czyli źle wypłukany, może być powodem łupieżu ze względu na skład, który mało korzystnie przy dlugim kontakcie ze skórą głowy wpływa na jej stan. dlatego bambino i taniochy, albo ziołowe szampony najczęściej są delikatne lub mają niskie stężenie tych środków i w ich wypadku o wiele trudniej aby taka ilość nam zaszkodziła ;)

Kuniek  

Wysłany: 2011-06-08, 23:29   
   Polecający: dzięki sobie :D

Reasumujac :)

po 1. dokladnie umyc skore glowy
po 2. dokladnie wszystko splukac
po 3. uzywac szamponu ktorego sie uzywalo wczesniej, przed zdredowaniem....do ktorego wlosy i skora glowy sa juz przyzwyczajone.

al4n3k  

Wysłany: 2011-06-10, 01:03   
   Polecający: Opera :)

po 3. to niekoniecznie, bo ja np. przed zdredowaniem używałem szamponu nadającego włosom gęstość, sprężystość itp, co przy dredach jest jak najbardziej niewskazane :)
najlepiej używać szamponu przeciwłupieżowego, zwykłego H&S, skóra głowy przyzwyczai się po kilku myciach :)
2 pierwsze punkty jak najbardziej trafne :)

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-06-10, 15:01   

szampon typu sprężystość i gęstość to pic na wodę. to efekt optyczny, nie wpływający na samą strukturę włosów.

tak samo znajdźcie mi różnicę między pastą blend a med za 8 zł a colodentem za 3. skład identyczny ;) a blend a med podobno lepiej myje ;)

Odpowiedz do tematu