• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

dziewanna666  

Wysłany: 2014-06-15, 18:51   porzed zrobieniem... kilka pytań

hej, bardzo chciała bym sobie zrobic dredy, ale najpierw wypadalo by się czegoś wiecej na ten temat dowiedziec więc chciała bym zadac kilka pytań :) .

1. Mam włosy koloru jasny blond farbowane na ciemny brąz. Czy odrost będzie bardzo widoczny i czy mogę farbowa dredy na całości, a jeśli nie to czy blond dredy się wam podobają?
2. Mam dośc liche włosy (choc odkąd chce miec dredy to bardzo o nie dbam i niedłógo sytuacja się polepszy :D ). Czy z takimi włosami mogę miec ładne dredy?
3. Włosy mam zniszczone i urzywam odrzywek by je jakoś uratowac, na dredach raczej to nie przejdzie ale może można robic na nich zabieg kolagenowy?
4. Mam 15 lat (własnie kończę II klasę gimnazjum) i w statucie mojej szkoły nie mam wzmianki o dredach (jest tylko o godnym, schludnym wyglądzie co wedłóg mnie można poddac różnej interpretacji :] ). Co mślicie o osobach w tym wieku z taką fryzurą i czy jeśli nie ma o tym w statucie szkoły mogą obniżyc mi za to zachowanie?
5. Nie raz słyszałam i czytałam, ze wszy to parszywy mit, ale nawet na tym forum natknęłam sie na temat, w którym pewna kobieta miała niezły problem... :( . Czy tacy współlokatorzy trafiaja się często i czy można zapobiegac temu np... środkami dla zwierząt domowycy typu ''frontline''?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :* .

beatinka  

Wysłany: 2014-06-16, 07:35   

Odradzam robienie dredów, lepsze będą dreadloki - można je w każdej chwili rozpleść. Co do wszy - jak człowiek nie myje włosów, to nawet na krótkich się wylęgną, nie sądzę, żeby można było stosować preparaty dla zwierząt.

Mr.Szaman  

Wysłany: 2014-06-16, 16:45   

1. Po zdreadowaniu dready troche ciemnieją. Rzecz jasna jaśnieją np. przez słońce etc. Odrosty będą widoczne, ale jeśli Tobie to nie przeszkadza to nie powinno być problemu. Farbować można chociaż nie polecam częstego bo niszczy włosy a naturalny kolor też jest spoko. Wiem, bo sam mam blond dready
2. To czy będziesz miała ładne dready czy też nie zależy bardziej od tego kto Ci je zrobi, jak, oraz czy będziesz o nie dbała (dokręcała na początku co miesiąc. Później to już zależnie, ale polecam tak co dwa, trzy miesiące). W tym wieku najpewniej masz gęste włosy. Im bardziej gęste tym więcej dreadów, wiadomo. Tym, że są zniszczone po długości się nie przejmuj. W końcu samo zdreadowanie włosów je już w pewien sposób niszczy.
3. Odżywki dla dreadów to jak strzał w kolano. Włosy stają się miękkie przez co dread bardziej się rozwala i później trzeba się przy nich narobić żeby je doprowadzić do jakiego takiego stanu. Im świeższe dready tym odżywka bardziej mordercza w skutkach. Po zrobieniu i poprawkach (ludzie mogą się ze mną nie zgodzić, ale to już każdy ma swoje zdanie) włosy stają się mocniejsze. Poprawiając wyrywasz włosy szydełkiem. Cebulki włosów stają się mocniejsze tak jak i skóra głowy. Specjalne dbanie o włosy... niby można, ale równie dobrze można olać i po prostu patrzeć jak rosną ;]

4. Mam przynajmniej trzech klientów, którzy są jeszcze w gimnazjum. Co prawda dwie z nich właśnie je skończyło, ale można ich chwilowo jeszcze podłączyć pod gimnazjum. Zawsze możesz zapytać dyrektora czy dready byłyby przeszkodą w Twojej dalszej edukacji. Warto się dowiedzieć. Jeśli byłby to jakiś problem chociaż Twoi rodzice wyrażają zgodę na taką fryzurę zawsze możesz poczekać do liceum albo bić się o swoją wymarzoną fryzurę bo to ciemnogród jest żeby nie można było ich mieć przez czyjeś widzimisię. Wszystko to zależy od podejścia w szkole do dreadów. Niestety większość dyrektorów czy też nauczycieli żyje jeszcze w średniowieczu więc może być z tym problem
5. Środki dla zwierząt odradzam. Bo to logiczne żeby odradzić coś takiego. Czy wszy w dreadach to mit? Tak. Tzn... tak jak już ktoś tu napisał jak ktoś nie myje włosów to nawet przy krótkich może mu się coś zalęgnąć. Dreaduje ludzi od 7 lat i nie spotkałem się jeszcze z żadną obcą cywilizacją. Swoje mam od 3 i też mi sie nic nie zalęgło.
Zresztą wszy możesz dostać jadąc tramwajem obok kto posiada takich towarzyszy na swojej głowie. To czy masz dready czy też nie nie jest tu jakimś konkretnym wyznacznikiem.

dziewanna666  

Wysłany: 2014-06-20, 00:13   

Ok, bardzo dziękuję za pomoc :) .

Odpowiedz do tematu