• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Marmolada5 

Wysłany: 2012-04-18, 17:29   powrót do zwyklych włosów - odrosty

Jeśli będę chciała wrócic kiedyś do zwykłych włosów, lecz na długośc włosów tak gdzieś do ramion... jest to możliwe?
wiem, ze po prostu nie powinno się dokręcac odrostów, ale wydaje mi sie że przy myciu, odrosty i tak się kosmacą, platają i po ścięciu dredów ma się i tak kołtuny.

a drugie pytanie, moze nie do tematu... mam dosyc krótkie dredy, na koncach zostawiłam pędzelki, bo bardzo mi się podobają, ale to kwestia gustu już. chciałabym przedluzyc dredy, ale to wtedy stracę pedzeliki, a wszyscy, którzy kupowali od innych sciete dredy - posiadały okrągłe końcówki 'dokończone'.
Więc jest taka mozliwośc, żeby kupic sztuczne pasma wlosów, zrobic z nich dredy po swojemu z pędzelkami/ lub bez i doczepic je do moich?

pukumiko  

Wysłany: 2012-04-18, 18:59   

Jest możliwość powrotu do tej długości włosów. Co do pędzli - wystarczy rozczesać końcówki kupionych dredów. A dredy syntetyczne to nic fajnego i ja osobiście nie polecam. Nie mówię tego ot tak, bo idę za wszystkimi, którzy mówią, że syntety to zło, bo są sztuczne, tylko sama mam doświadczenie z nimi. Lepsze naturalne.
Ostatnio zmieniony przez pukumiko 2012-04-18, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

rastunel  

Tytuł: DredyToruń

Wysłany: 2012-04-22, 12:06   Re: powrót do zwyklych włosów - odrosty

Marmolada5 napisał/a:
Jeśli będę chciała wrócic kiedyś do zwykłych włosów, lecz na długośc włosów tak gdzieś do ramion... jest to możliwe?
wiem, ze po prostu nie powinno się dokręcac odrostów, ale wydaje mi sie że przy myciu, odrosty i tak się kosmacą, platają i po ścięciu dredów ma się i tak kołtuny.

a drugie pytanie, moze nie do tematu... mam dosyc krótkie dredy, na koncach zostawiłam pędzelki, bo bardzo mi się podobają, ale to kwestia gustu już. chciałabym przedluzyc dredy, ale to wtedy stracę pedzeliki, a wszyscy, którzy kupowali od innych sciete dredy - posiadały okrągłe końcówki 'dokończone'.
Więc jest taka mozliwośc, żeby kupic sztuczne pasma wlosów, zrobic z nich dredy po swojemu z pędzelkami/ lub bez i doczepic je do moich?

Jest to możliwe, wystarczy pare godzin mozolnej pracy pt, rozczesywanie dredów i nie trzeba "ciąć na zero" i własnie dlatego rozczesywanie, zeby w tych pozostalych koltunow zrobic cud fryzure jak dawniej (znaczy nie mamy co sie nastawiac ze jak dawniej wlosy beda bujne i beda swiecic taki samym blaskiem no ale nie bedziemy przeciez łysi :) )

Oczywiście, że można kupic pasma włosów syntetycznych, z których sama wykonasz dred odpowiadajacej tobie dlugosci grubosci oraz kształtem

przesada  

Wysłany: 2012-04-23, 11:36   

Można zostawić trochę odrostów i potem dodatkowo rozczesać dredy. Boli jak....ekhm, bardzo, trwa dłużej niż samo robienie a włosy są potem w stanie....no cóż, wyglądają jak siano. Ale z doświadczenia wiem że 2 tygodnie intensywnej kuracji odżywkami i będą takie jak kiedyś :) No, tylko będzie ich mniej bo przy rozczesywaniu dużo się wyrwie.

A to nie problem kupić dredy i potem rozczesać końcówki na pędzelki :) ale pasma włosów też możesz kupić :)

Marmolada5 

Wysłany: 2012-04-26, 15:05   

w sumie nawet jesli tego siana nie odzywie, po rozczesaniu to w koncu odrosną włosy zdrowe, nowe prawda ;)

ale przeraza mnie jedynie perspektywa przerzedzenia wlosów od rozczesywania, ja ogolnie mam ich malo. ale mam nadzieje ze potem wszystko wraca do normy, nawet ilosc?

przesada  

Wysłany: 2012-04-26, 16:05   

Tak, ale trwa to długo. ja zdredy rozczesałam w lipcu czy sierpniu, a dopiero na początku roku zauważyłam że włosy powoli wracają do swojej gęstości....

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-05-26, 13:23   

Ma luba rozczesywała dready, ja jej pomagałem, razem zajęło nam to 15 godzin :)
A włosy... po umyciu wyglądały normalnie. Fakt, odrobine przerzedzone, ale miała je tylko 1.5 roku więc jeszcze aż takiej tragedii nie było. Zbite zaś były aż miło, więc serce mi się odrobine krajało, ale co poradzić. Ze skórą głowy miała problemy, więc lepiej już było rozplątać niż katować dłużej. Szkoda, ale co poradzić :)
A teraz ładuje na włosy mnóstwo odżywek

jachu556  

Wysłany: 2012-08-21, 23:00   

Mój kumpel jak ścinał dredy to nie dokręcał kilka miesięcy. Ojciec obciął mu je najwyżej jak się dało, a potem rozczesywali te kłębki. ;)

Odpowiedz do tematu