• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Elaien  

Wysłany: 2012-06-03, 14:11   Pytanie dotyczące grzywki i kręconych włosów

Witam, włosy zapuszczam już około 1.5 roku. Zacząłem zapuszczać, ponieważ chciałem sobie zrobić dredy. Przez te 1.5 roku ani razu nie zwątpiłem w to, czy je zrobić. Zastanawiałem się tylko czy z tyłu, czy z całej głowy. Może mi ktoś doradzi i pomoże. Mam dość kręcone włosy. Po umyciu ( są proste) wydłużają się aż o połowe. Jak będą wyglądały te dredy? Będą proste czy pokręcone? Będą łatwo wychodzić z dreda bo są kręcone? Mam również grzywkę i nie wiem co z nią zrobić, bo ma okolo 6cm długości, a reszta włosów jest około 4x dłuższa. Jestem z dolnego śląska i dredy będę robił u dreadmakera w Bolesławcu lub Jeleniej górze. Jakieś porady może? Z góry dzięki. Mógłby mi ktoś porównać również ceny? Cała głowa a tylko z tyłu u profesjonalisty.
Ostatnio zmieniony przez Elaien 2012-06-03, 14:48, w całości zmieniany 3 razy  

neema.ntambo 

Wysłany: 2012-06-03, 23:33   

dredy nie będą lokami.

jak na moje zrób tak jak Ci się podoba. Osobiście uważam że grzywka za krótka w porównaniu do reszty więc jak jako dreadmaker zalecam ją na razie zapuszczać. aż jej długość i dredy z niej zrobione będą się komponowały.

z tym tyłem to kwestia indywidualna. najbezpieczniej zrobić tył ponosić i ocenić czy tak się czujesz dobrze czy wolisz mieć całość. Ja osobiście nie widziałem zdjęć ani się z Tobą nie spotkalem co akuratm nei jest pomocne w doradzaniu przed robieniem komuś dredów.

Myślę że robisz tył, tak aby później bez problemu dorobić resztę bez jakiś problemów z dzieleniem włosów. i oceniamy, i wybieramy;) Jeżeli chodzi o grzywkę to pisałem, jeśli jej nie chcesz dredować to po prostu nie. Jeśli zrobisz całość bez niej i stwierdzisz że chcesz jak ja to mówię fulla to zapuszczasz nie tracąc na swoim uroku, czekasz aż będzie z niej coś czego nie trzeba będzie chować.

kręcone włosy to dobry materiał na dready. jak z nich wystaje to inaczej niż z prostych, lepiej się zbijają i są bardziej bezobslugowe skoro są aż tak pokręcone jak piszesz. Więc dredy będą proste jeżeli ktoś je takimi zrobi i rodzaj włosów nie ma znaczenia. Bo jeśli ktoś źle zbije to je powykręca.
Ogólnie nie martw się o same dready bo one wyjdą na pewno w porządku i tak jak chcesz skoro dreadmaker nie robi swojej pierwszej głowy w życiu. A co do kombinacji to sama zdecydujesz, stosując metodę dobierania jaką podałem. Bo może Ci się bardzo spodobać tyl a po poł roku zmienisz zdanie na całość to zrobisz resztę. No wiadomo ;)
Ostatnio zmieniony przez neema.ntambo 2012-06-03, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-06-05, 10:47   

facet w dreadach i z grzywką? no offence, ale to raczej śmieszne połączenie. więc jak już dreadować, to po całości od razu.

ale dready z kręconych włosów wychodzą lepsze niż z prostych. więc tu się nie martw.

neema.ntambo 

Wysłany: 2012-06-05, 21:43   

o cholera, przepraszam, myślałem że rozmawiam z kobietą:P

tylko całość:P

jimiroot666 

Wysłany: 2012-06-07, 23:31   

Chłopak + dredy z grzywką = no way. Moja rada - dokręć jakieś syntetyki do tej grzywki, bo trochę lipna ona będzie po zdredowaniu ;]

rastunel  

Tytuł: DredyToruń

Wysłany: 2012-06-25, 04:07   

jimiroot666 napisał/a:
Chłopak + dredy z grzywką = no way. Moja rada - dokręć jakieś syntetyki do tej grzywki, bo trochę lipna ona będzie po zdredowaniu ;]

ja bym naturalne dokrecil.. plastik na glowie nosic... ehhh masakra

creYzoolka  

Wysłany: 2012-12-10, 19:30   

Tak, też jestem za naturalnymi. :D Też jestem z Dolnego Śląska, i z tego co wiem jeśli chodzi o ceny, to tylko tyle że taki Piechu z Wrocka robi tak ok 200,300 zeta, zresztą tu masz linka ;]
http://robiedready.com/

Odpowiedz do tematu