• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

szkllarz 

Wysłany: 2010-01-12, 21:09   rozczesywanie dredow

Jako ze jest to moj pierwszy post chcialbym sie ze wszystkimi przywitac.

A problem mam taki dredy mam okolo 3-4 miesiace wszystkie okolo 10cm+ i postanowilem je rozczesac ale nie mam pojecia czym i jak.Zwykly grzebien chyba za miekki i sie polamie bynajmniej tak mi sie wydaje. Prosze o rady tych ktorzy to juz robili czym i jak rozczesywac dredy.I jaki bylby szacowany czas rozczesywania ich dredow mam okolo 30 i jak wyzej napisalem 10-15cm +/-

Z gory dzieki

essien15  

Wysłany: 2010-01-12, 23:08   
   Polecający: google xD

Ja tego nigdy nie robiłem i nie będę ale napewno kosztuje to duużo dużo czasu i raczej mnóstwo bólu. A grzebień zwykły powinien wystarczyć tylko trzeba umiejętnie rozczesywać od końca deda mi się wydaje.

Uluś  

Wysłany: 2010-01-13, 16:23   

Nieee... Grzebień nic nie pomoże :P bierzesz cieniutkie szydelko i od samego dołu rozwalasz dreda, czyli tak jakbyś rozczesywał i wyciągał włoski z dreda do dołu. Grzebień jedynie sie przyda od czasu do czasu, żeby te włosy uporządkować.
Czasu wiele, bólu więcej! Licz się z tym, że wypadnie Ci pełno włosów i kurzu, więc nie 'rozczesuj' dredów na dywanie w salonie :)
Podziwiam, że chce Ci się rozczesywać :P Ja ścięłam na 12mm i wspominam ten czas bardzo dobrze :)

krata90  

Wysłany: 2010-01-13, 17:38   

hej, rozczesywałam dredy połamanym szydełkiem ( główka szydełka była urwana )
najpierw umyłam dredy i w czasie mycia już je tak rozwalałam w rękach. Następnego dnia (jak już były suche) odcięłam końcówkę dreda i tym połamanym szydełkiem zaczęłam wyciągać włosy. Powoli, powoli i rozczesałam dreda.
Jest to bardzo pracochłonne już chyba lepiej zgolić włosy i święty spokój, aaa właśnie w czasie rozczesywania na dredy dawałam odżywkę. Musisz się liczyć z tym, że włosy będą w kiepskim stanie ;)

szkllarz 

Wysłany: 2010-01-13, 18:18   

krata90 a jakie mialas dlugie dredy i jakie pozniej wlosy ?? jakie odzywki stosowac po rozczesaniu ??
Ostatnio zmieniony przez szkllarz 2010-01-13, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

krata90  

Wysłany: 2010-01-13, 18:40   

to było dość dawno temu he ale miałam chyba z 4 dredy tak w środku głowy we włosach tak śmiesznie no i dredy miałam z włosów tak do pasa, a dredy były do ramion ( nie na długo bo jakieś 3 miesiące ) po rozczesaniu włosy miałam troszkę krótsze bo ścięłam tą końcówkę dreda i były tak za łopatki, a odżywka pantene pro-v bez spłukiwania, później używałam jedwabiu do włosów

karola0909  

Wysłany: 2010-01-14, 22:01   

Hej Wszystkim :)

Mam pytanko: " jest ktos tutaj, albo znacie kogos takiego, kto jest z Rzeszowa i doczepia dedy"? :)

Baaardzo prosze o odpowiedz :]

caca  

Wysłany: 2010-01-16, 18:21   
   Polecający: Google ;)

poszukaj tutaj albo daj ogłoszenie: http://www.forum.nasze.ne...szenia-vf28.htm
;)

karola0909  

Wysłany: 2010-01-17, 13:56   

caca napisał/a:
poszukaj tutaj albo daj ogłoszenie: http://www.forum.nasze.ne...szenia-vf28.htm
;)

Bardzo dziekuje za pomoc :)
Pozdrawiam

SensiGyal 

Wysłany: 2010-01-31, 21:24   

ja rozczesywałam grzywkę i od razu mówię, ze to nie jest łatwe i przyjemne ;] dużo włosów wyszarpiesz i będą w opłakanym stanie, oczywiście szydełkiem 0,5mm ze złamaną główką można sobie pogrzebać w.. ; ]

Kuniek  

Wysłany: 2012-09-09, 00:48   
   Polecający: dzięki sobie :D

Uwaga uwaga ja zabieram sie za rozczesywanie swoich 4 letnich dredow :)

i powiem wam tak, jezeli nie byly meczone szydlem zbyt czesto, a moje nie byly to idzie to jak po masle, mam pedzelki koncowki i od dolu to idzie mi spokojnie normalnym grzebieniem ( 2 zabki sie jedynie troche skrzywily :rotfl: ) troche przerazaja mnie momenty w ktorych sa zbite dosyc mocno, ale dam sobie rade. Aktualnie rozczesalem koncowki do okolo 5 cm i odrost po prostu rozerwalem w palcach ( zeby sie nie koltunilo dalej ) troche od glowy rozczesalem ile sie dalo, a prawdziwe rozczesywanie planuje na nastepny week albo za 2 tyg jak przyjdzie mi morderca dredów oto i on :hyhy:
http://allegro.pl/grzebie...2605431540.html

[ Dodano: 2012-09-15, 00:06 ]
a dupa z tym rozczesywaniem, ogolilem sie na lysa pale, wiecej sie wyrywalo niz odratowalo tych wlosow.

przesada  

Wysłany: 2012-09-15, 20:25   

Ja rozczesałam sobie dredy, ale najpierw podcięłam do długości ok.10cm. Obcięłam końcówkę, i zabrałam się do rozczesywania szydełkiem 1mm. Cieńszego nie polecam, łamią się baardzo szybko, ja 1mm wykrzywiłam tak że się dziwię że żyje ;P Boli, boli, bardzo boli! Dużo włosów ubywa, potem kuracja odżywkami żeby wyglądały po ludzku. Ale się da! :) Trwa dłużej niż robienie, boli bardziej niż dokręcanie przy głowie, potem też przez kilka dni, ale dla mnie było to baardzo miłe uczucie (problemy ze skórą głowy) :) I dobra rada z tym salonem-sobie robiłamw łazience na kafelkach, koleżance w pokoju gdzie był dywan bo się uparła-nie polecam ;P

Nabuhodonozor  

Wysłany: 2012-09-19, 22:09   

Tutaj dziewczyna omawia:
http://www.youtube.com/watch?v=lLYrMs03IOw

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-09-20, 01:58   

Znajdź sobie kogoś dodatkowe z szydełkiem 0.8 mm albo grubszym bo cieńszych jak ktoś już napisał się nie opłaca bo wydasz na nie fortune.
Świeże baty łatwo rozczesać i o ile ktoś Ci ich nie zbijak jak kamieni to nawet w miare szybko pójdzie, ale to i tak przy takiej ilości dreadów kilka/kilkanaście godzin roboty.
Zaopatrzenie się też w jakiś metalowy grzebyk (albo przynajmniej wytrzymałą szczotkę etc) też nie jest złym pomysłem.
A jak sobie kogoś znajdziesz z upodobaniami do sadyzmu to troche szybciej pójdzie a na rozczesywaniu dreadów nie trzeba się zbytnio zdać. Najlepiej zajmij sobie weekend jeśli chodzisz jeszcze do szkoły bo zawsze będzie można sobie zrobić przerwe.
Przerwy są przydatne, wiem, moja była mała 1.5 roczne dready i trzeba było je rozczesać.
Ścięła do długości około 5-8 cm ale były już tak zbite, że zajęło nam to 15 godzin.
Dostawałem już takiej cholery przy nich, że to ludzkie pojęcie przechodzi, ale się udało. Później tylko tydzień na odżywkach i są jak nowe.
Co prawda nawet przy kilkumiesięcznych dreadach będzie trzeba sobie przygotować siatke na włosy. Cóż, zachciało się dreadów a się tego nie przemyślało to teraz trzeba cierpieć.
Ostatnio zmieniony przez Mr.Szaman 2012-09-20, 02:00, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu