• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

RaDD 

Wysłany: 2005-11-20, 10:14   Szydełko

Wszystko dotyczące szydełka.jakie używacie/polecacie.jak często polecacie lub szydełkujecie dredy.a może uważacie że szydełko nie jesyt dobrym sposobem robienia/poprawiania dredów.
Ja używam szydełka 0,6 mm (12) cały łeb szydełkuje jakieś 2-3 razy w tygodniu.mam dredy od 8 tygodni i uważam to za rzecz niezbędną :)

qudlaty  

Wysłany: 2006-02-15, 11:31   

Jeżeli chodzi o mnie to używam szydełka 14 (0.5 mm). Według mnie im mniejsze szydełko tym lepsze, łatwiej wtedy wsadzić je w dreda. No i oczywiście sprawą jasną jest, że używanie szydełka przy poprawianiu dredów jest rzeczą niezbędną. W sumie to nie widzę innego tak dobrego sposobu na poprawianie czy dokręcanie dredów jak szydełko. Moje dredy noszę już tak okolo 8 miesięcy i szczerze mówiąc to bez szydełkowania nie wyobrażam ich sobie. A dredy szydełkuję różnie. Ostatnio zająłem się dokręcaniem przy korzeniach bo wiadomo włoski odrastają.

AngJ 

Wysłany: 2006-02-16, 18:04   

jutro ide na dokrecanie dredow :D szydełkiem oczywiscie:) (0,5)

Jahman  

Wysłany: 2006-02-17, 21:12   

Ja używam szydełka 0,6 mm :) Jest kilka sposobów na dokrecanie dreadów ale szydełko jest najlepsze jak dla mnie :)

Koziołek  

Wysłany: 2006-04-10, 11:31   

A ja mam pytanko:]

nie mam jeszcze dreadów, dopiero sie przymierzam do ich zrobienia,ale czy szydełkowanie deadów jest uciażliwe i trudne???? Bo ja mam obawy że nieposkromię szydełka :(

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2006-04-10, 16:49   

no Koziołek, ja mam od niedawna i mam problemy :/
ale wszystko kwestia wprawy i przyzwyczajenia, chyba.

no i mi się moje szydełko {0,55 mm} złamało ostatnio, muszę iść po nowe i dalej się próbować nim bawić ;<

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-04-10, 17:49   
   Polecający: Google

ej nie straszcie mnie :D bo sobie nie zrobie dreadow :P tak trudne to szydelkowanie ? :P sobie potem nie poradze i ...:P

jackobi 

Wysłany: 2006-04-10, 18:15   

Szydelkowanie samo w sobie nie jest trudne :P tylko trzeba uwazac zeby dredow za bardzo nie zbic ( jak to sie stalo w moim przypadku) :P na poczatku mozesz sobie je troche powbijach w paluchy :P ale potem juz bedzie ok :] no ja w swoich dredach mam juz 3 koncowki szydelka bo przy dorabianiu sie wziely i poprostu zostaly w srodku :P

Martina  

Wysłany: 2006-04-10, 22:21   

ale ja mam problem z szydełkiem, bo nie wiem co mam z nim robić za bardzo ;P
niby mój artysta pokazywał, tłumaczył, a ja dalej ciemna :|

jackobi 

Wysłany: 2006-04-10, 22:40   

Moze ja pomoge po swojemu :) Jezeli wloski wystaja ci z dreda, to chwytasz je miedzy kciuk a palec wskazujacy jednej reki, a druga przebijasz dreda szydelkiem z 2 strony tak zeby trafic miedzy palce, no i jak przebrniesz przez wloski miedzy palcami to robisz ruch powrotny zeby wciagnac je do dreda. Kilka ruchow i przestrzen miedzy palcami czysta :P

Martina  

Wysłany: 2006-04-10, 22:44   

no to w ten sposób musiałabym siedziećnad moim obecnymstanemwystającychwłosów ze dwa dnibez przerwy :P
Mariusz {kolegaaaa} mi to raczej inaczej pokazywał, tak, że te wystające w miarę szybko się oplatywały dookoła dreada, no.. nie wiem jak to wytłumaczyć :P

jackobi 

Wysłany: 2006-04-10, 22:56   

Dredy masz od niedawna wiec nie dziw sie, ze czeka cie na poczatku sporo pracy ^^

sinner-pl 

Wysłany: 2006-04-18, 00:38   

Witam

to moj pierwszy post ale widze ze maly problem z szydelkowaniem, i chchialbym pomodz:)

mianowicie, dredy poprawiam raczej ieczesto, ale nauczylem si eswietnej metody szydelkowania. Szydelko oczywiscie w granicach 0.5 0.6, ale samo szydelkowanie nie wygllada tak jak na stronkach, czyli kosmyki wlosow wciągane do kołtuna. Ja robie to tak ze łabe dreda lewym kciukiem i wskazującym mocno go sciskajac w jednym miejsu, i szydelkiem szybko przebijam dreda miedzy zacisnietymi paluszkami, robie to szybko i ciagle wbijam szydelko podd innym kontem i w miare jak czuje ze dred zbity i nic nei wystaje, to sciskam dredzika kawaleczek dalej i powtarzam to przez calą dlugosc dredka:)

Jest to swietna metoda, dred sie zbija i prawie nicc nie wystaje, poprawia to strukture dredzików, ale płaci sie za to krwią:)

Sam robiłem całłą głowe około 2 tygoodni :) ajjj dredy wyglądały jak swierzo kupione:) ale w kciuku i wskazującym, ktorymi trzymalem dreda, mialem podluzne dziurki od szydelka. krew sie lała killka razy dziennie:D ale warto. Gorsze od pocietej skury jest przypadek wbicia szydellka pod paznokiec:D hehe to cos dla masso... jak sie za szybko dziabie to mozna nie trafic w koltuka a pod paznokiec, i wtedy dopiero boli:)

Wiec polecam metode, bo dredy wychodzą jak pomaszynowym przerobieniu, ale radze uzbroic sie w ccierpliwoosc, skupienie, no i kilka plasterków:)

POZDRO !! ><

PatiDred  

Wysłany: 2006-04-19, 15:13   

....................................................
Ostatnio zmieniony przez PatiDred 2006-04-22, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  

sinner-pl 

Wysłany: 2006-04-19, 22:01   

ajjj^^

też probowalem robic to z plasterkami, ale niestety nie czuc dredka pod opuszkami, i nie wiadomo jak szydelko wbijac, mając dredka bezposrednio w paluszkach, wiadomo jak pokeirowac szydelkiem..

ale i tak polecam, troche wprawy, i szydelko wbija się bedzie co raz rzadziej:D

pozdro :yea:

Odpowiedz do tematu