• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

ToF91  

Wysłany: 2011-04-16, 15:44   Tattoo

Witam czy macie jakies tatuaże w reggae'owych klimatach?? wiem że to niby o dredach miało być ale tu sa najbardziej kumaci ludzie w tym własnie klimacie. Ja mam lwa na przedramieniu:P. Może macie jakies ciekawe pomysły na tattoo w klimacie wiadomo jakim.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-04-16, 17:13   

chyba lew to najbardziej popularny motyw, dwoje moich znajomych również posiada.

knefel93  

Wysłany: 2011-04-16, 21:27   

Jeszcze może być flaga, jakiś motyw z Haile Selassie I albo Bob'em Marley'em ;) Jest kilka motywów które można wykorzystać :)

Kuniek  

Wysłany: 2011-04-16, 22:16   
   Polecający: dzięki sobie :D

Bob na cale plecy :hyhy:

Maciejus  

Wysłany: 2011-04-17, 00:13   

Ja proponuje zrobic swoja twarz z ramieniem, a na ramieniu jakis motyw typu lew.

globus 

Wysłany: 2011-04-17, 10:05   

nawet ładny widoczek może być byle w odpowienich kolorach ;)
co kto lubi, a połączyć z tematem zawsze się jakoś da.

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-04-17, 10:25   

tatuaż z ideologią rasta się nieźle gryzie ale jak ja jużbym miał wybierać to gwiazda Dawida a w niej symbol lwa Judy, bez flagi. bez koloru. na łopatce.

ToF91  

Wysłany: 2011-04-17, 11:25   

z ideologia rasta gryzie się rownież jedzenie mięs, soli, palenie tytoniu i wiele innych, od kazdego jest to własna sprawa, jezeli zyjesz jak prawdziwy rasta to rewelacja i gratuluje. Jestem zafascynowany ta kultura od dłuzszego czasu ale nie uwazam sie za rastamana,

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-04-17, 13:02   

nie chodzi o to. to w jakimś stopniu obraza symboliki. nie trzeba być rasta, by ją obrazić. nie trzeba być muzułmaninem by ich obrazić.

nie odrzuciłem pomysłu tylko wyraziłem opinie na ten temat. to jak wytatuować sobie na pośladku werset z koranu lub odwrócony krzyż przez całe plecy. żyjemy w kraju gdzie nikt nie wyznaje tego typu religii, jeżeli chodzi o rastafarianizm ale jest to niemoralne względem nas samych. o to mi chodziło. propozycję podałem.

odebranie mojego postu jako atak jest co najmniej niedojrzałe.
atakowanie w stylu "jak jesteś takim rasta". wieczna dyskusja gdzie i kto jest rasta. wystarczy mieć na szyi krzyż i jest się katolikiem. a z rasta mają wszyscy problem.

post napisałem po to by uświadomić że symbole religijne a symbole związane z religią to inna sprawa. pentagramy, gwiazdy Dawida, Krzyże, Lwy, wersety ksiąg świętych. to kiepski pomysł moim zdaniem na tatuaż. mimo że są ładne. skoro Ty aż tak bardzo nie jesteś przez to uwierany to podałem moją propozycję.
Ostatnio zmieniony przez neema.ntambo 2011-04-17, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  

ToF91  

Wysłany: 2011-04-17, 16:51   

mój post to nie atak, chodziło mi o to ze jak żyjesz w zgodzie z ideologia rasta to bardzo dobrze, bo jest czysta. I nie było w poprzednim poście ani w tym odrobiny ironii.

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-04-17, 17:56   

no i w porządku;)

ale próbuję przekazać że rasta to nie tylko ideologia. a symbol lwa nie należy tylko do niej, jako religii ale również ma znaczenie w np. judaizmie. To może obrażać uczucia religijne innych osób. oczywiście, jeżeli uważasz to za formę sztuki, lub jest to dla Ciebie znak ważny itd to Twoja wolna wola. tak tylko napomknąłem że to śliski temat.

Maciejus  

Wysłany: 2011-04-17, 23:17   

To wszyscy biali scinaja dzis dredy, bo w sumie jak mozna byc bialym rasta, a dredy to juz ich symbol..... Wszysto z umiarem, oczywiscie symbol religijny na posladku bylby obraza, ale juz na plecach, czy z przodu gdzies niezbyt. Wszystko zalezy od tolerancji danego wyznawcy nigdy nie zadowolisz kazdego na swiecie i zawsze znajdzie sie ktos kto powie, ze cos jest obraza. Takie licytowanie sie gdzie jest nie tak, a gdzie nie jest bez sensu powinno sie robic to co nie obraziloby nas u kogos.

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-04-18, 10:16   

popadanie w skrajności to najlepsze wyjście z opresji. wszyscy biali zapuszaczają włosy od dzisiaj. przecież pierwsi skinheadzi byli czarni.

a na dodatek pierwsi czarni mieli dredy nie z wyboru. same się plątały. pierwszy zamierzone dredy wykonali hindusi. więc ideologia rasta dredy pożyczyła i to aż z 2 religii, i jest to symbol ruchu, nie tylko rasta. po za tym nie trzeba dredów nosić by być rasta. oznacza to że dredy nie są symbolem religijnym lecz kulturowym. ;)

to nie jest zależne od wyznawcy. ale od moralności. jeżeli wytatuujesz sobie symbol religii, nie ruchu ale religii rasta to jest to obraza. gdyż według tej religii nie można kaleczyć i w sposób zamierzony uszkadzać ciała co ma miejsce w przypadku wykonywania tatuażu.

napisałem to wszystko własnie po to by w tą skrajność nie popaść. nazi popadają.

tak samo jak można powiedzieć żę ideologia rasta jest czysta? a o ćpaniu trawy to już wszyscy zapomnieli. w dzisiajszych czasach proces palenia, kręcenia i kupna trawy, splifa itd jest konieczny, bo inaczej nie jest się rasta. idąc dalej za krokiem, nikt tutaj nie pali trawki tak? popadając w skrajność powiem że w polsce nikt tej trawy nie pali prócz jazzmanów. bo przecież rasta palą trawę czystą. nie nawożoną itd niczym sztucznym. no i co? 99.9 narkotyku z konopii jest czymś oblane, nawożone itd.

więc nie popadajmy w skrajność. bo takie zachowanie jest nieracjonalne. niektóre rzeczy można uznać za profanację. jak obrazy pewnej Pani malującej jaja i fiuty na krzyżu. dla niej to sztuka innych może obrazić.

tutaj sytuacja jest na tyle plusowa że nie ma za bardzo w polsce wyznawzów tej religii, a jeśli są to ich nastawienie nie przysporzy nam kłopotu.

tylko czy jesteśmy w porządku?
Ostatnio zmieniony przez neema.ntambo 2011-04-18, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  

Maciejus  

Wysłany: 2011-04-18, 13:40   

Chetnie wybiore sie z Toba kiedys na wycieczke za granice naszego kraju i przedstawisz mi wyznawce "religi" rastafarianskiej :)

neema.ntambo 

Wysłany: 2011-04-18, 15:04   

nie bój się, istnieje ;)

ale pojedziesz sam, bo nienawidzą oni białych ;)

aktualnie nie jest pisane jako religię, tylko ruch religijny. coś jak odłamy hinduizmu, zważywszy na niską liczę wyznawców i ich ubogie rozmieszczenie nie jest zaliczane do czysto religii. jednakże posiadają oni księgi, święta itd. można zaliczyć do odłamu religii chrześcijańskiej o zabarwieniu protestanckim ;) także jak większość religii posiada członków, księgi, ceremonie, świętych itd.
Ostatnio zmieniony przez neema.ntambo 2011-04-18, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu