• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Mortek  

Wysłany: 2015-04-15, 13:39   

Wrażenia pozytywne, ale chyba nie da się inaczej. :D To nie jest trudne kino w zrozumieniu, ale w sumie nie takie łatwe w odbiorze. Mam wrażenie, że ten Julien żył w bardziej prawdziwej rodzinie niż ja, a może po prostu tam były takie emocje i w końcu u mnie jest nudniej niż u niego - niepełnosprawny nastolatek bierze udział w triatlonie. :)

abineczka  

Wysłany: 2015-04-27, 15:32   

Słyszeliscie o filmie Taxi Panahiego? Ten, który zdobył Zlotego niedźwiedzia w Berlinie, jets już data polskiej premeiry na 22 maja.

Modrak  

Wysłany: 2015-05-07, 16:42   

Tak słyszałam o tym filmie, zresztą jego wszystkie filmy, są wydarzeniem - zawsze. Do tego ta otoczka "zakazanego owocu" w końcu reżyser ma zakaz kręcenia filmów i areszt domowy, a filmy i tak trafiają na zachód. Panahi jest mistrzem dla mnie.

Mortek  

Wysłany: 2015-05-08, 16:44   

Trailer tego Taxi.

Ta dziewczynka od 35 sekundy, to jest ta jego słynna siostrzenica? :) Fajnie to wygląda, tak sympatycznie jak na film o irańskim reżimie, to bajkowo prawie że.

malaksiezniczka  

Wysłany: 2015-05-14, 12:01   

Ostatnio udało mi się kupić filmy Woody'ego Allena na portalu ogłoszeniowym za grosze, więc warto tu http://sprzedajemy.pl/filmy-muzyka-gry/filmy poszukać swoich ulubionych produkcji. Chciałabym też "Pana od muzyki", ale póki co nigdzie go nie widzę.

Estaban  

Wysłany: 2015-05-16, 20:02   

Nietypowym filmem, który obejrzałem niedawno to były zdecydowanie "Głosy". O tym jak wygląda świat oczami schizofrenika. Film makabryczny, miejscami zabawny ale na pewno mocny. O Taxi Teheran słyszałem już na jakimś innym forum i muszę przyznać, że lubię sztukę o wolności za, którą się płaci wolnością. Może to trochę głupie ale dzięki temu ten film ma dodatkowe wartości.

Modrak  

Wysłany: 2015-05-20, 13:19   

Zgadzam się z tobą, inaczej nie miałby takiej mocy - w końcu nie często zdarz się reżyser, który mimo zakazów pracy, i aresztu domowego, robi swoje, robi to z pasją jeszcze znajduje sposób aby to dotarło do innych ludzi.

MalinaEs  

Wysłany: 2015-05-25, 12:12   

abineczka napisał/a:
Słyszeliscie o filmie Taxi Panahiego? Ten, który zdobył Zlotego niedźwiedzia w Berlinie, jets już data polskiej premeiry na 22 maja.

Ja szczerze powiem, że o Panahim wcześniej nie słyszałam, nie oglądałam jego wcześniejszych filmów, ale kuzynka wygrała wejściówki na Taxi Teheran i mnie zabrała ze sobą. Na szybko przeczytałam przed seansem o co chodzi i dobrze, bo razem z kontekstem ten film zyskuje zupełnie inny, z braku lepszego słowa,"wymiar". Tzn. nawet bez kontekstu oglada się go dobrze, bawi, czasem przeraża, ale jego siłą jest cała otoczka, historia reżysera. Nie wiem, z kim konkurował Panahi na Berlinale (oprócz Szumowskiej), ale jakbym to ja miala przyznawać nagrode dostałby ode mnie na pewno :)

coco  

Wysłany: 2015-05-28, 11:50   

Mnie zaprosił znajomy na seans z takim wprowadzeniem osoby która opowiedziała trochę o
Iranie. I to mi w sumie wiele rozjaśniło, bo specjalnie za dużo nie wiedziałam o tym jak tam życie wygląda tylko tyle, że same zakazy. Byłam pod wrażeniem, spodziewałam się czegoś ciężkiego a film okazał się bardzo przyjemny i miał bardzo dużo zabawnych scen. Można się dużo dowiedzieć.

kalinabors 

Wysłany: 2015-08-26, 19:19   

Brzi ciekawei

malaksiezniczka  

Wysłany: 2015-09-03, 13:24   

A oglądaliście "Atlas chmur"? Wymiękłam przy tym filmie i niestety nie zrozumiałam do końca niektórych wątków.

Mortek  

Wysłany: 2015-09-18, 12:07   

Nietypowo się zapowiada teraz "Król życia", nietypowo bo tak kolorowo i optymistycznie. :) A ja pamiętam, jak z Więckiewiczem oglądałem ostatnio film, to był to kryminał i było zimno na dworze. :)

MalinaEs  

Wysłany: 2015-09-21, 12:44   

Mortek napisał/a:
Nietypowo się zapowiada teraz "Król życia", nietypowo bo tak kolorowo i optymistycznie. :) A ja pamiętam, jak z Więckiewiczem oglądałem ostatnio film, to był to kryminał i było zimno na dworze. :)

Nietypowo w sensie jak na polskie filmy? Fakt :) widziałam zwiastun, podoba mi się :) A Więckiewicza w komediowym wcieleniu bardzo lubię, w końcu chyba od takich roli zaczęła się jego popularność.

Mortek  

Wysłany: 2015-09-23, 14:43   

Malina- tak jak pisze wyżej, nietypowo, bo pozytywnie. :) Ostatnio nawet rozmawiałem ze znajomymi, dlaczego tak bardzo lubimy "problemy", bo wszystko się obraca w okół nich. Konkluzja była taka, że problemy są ciekawsze. :D

No trochę w tym racji jest. :) Ale to jest trochę dziwne, bo jak spytać się ludzi, co jest najważniejsze w życiu, to każdy powie, że szczęście.

MalinaEs  

Wysłany: 2015-10-14, 12:43   

Mortek napisał/a:
Malina- tak jak pisze wyżej, nietypowo, bo pozytywnie. :) Ostatnio nawet rozmawiałem ze znajomymi, dlaczego tak bardzo lubimy "problemy", bo wszystko się obraca w okół nich. Konkluzja była taka, że problemy są ciekawsze. :D

No trochę w tym racji jest. :) Ale to jest trochę dziwne, bo jak spytać się ludzi, co jest najważniejsze w życiu, to każdy powie, że szczęście.

Mortek, tak oto od polecania sobie filmów przeszliśmy do rozważań o życiu ;) ale rację masz z tym co mówisz :)
mam nadzieje, że "Król życia" trochę teraz przetrze szlaki w robieniu bardziej optymistycznego kina :)

Odpowiedz do tematu