• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Katharsis  

Wysłany: 2011-12-28, 22:15   Dobre, bardzo nietypowe filmy
   Polecający: Lewiatan

Jak w nazwie tematu.
Jakie znacie filmy, które się naprawdę wyróżniają - pozytywnie?

Legenda o twierdzy Surami

http://www.youtube.com/watch?v=Fbi1-GJImtw

To bardzo symboliczny, alegoryczny film, opowiadający gruzińską baśń. Armeński reżyser bardzo sobie ceni folklor, tak więc film jest wypełniony do granic azjatycką i orientalną estetyką.

Podoba mi się metaforyczność scen i sposób ich przedstawienia, przykładowo śmierć ze wstydu! Jaki inny reżyser zdołał przedstawić coś podobnego równie epicko?

Przynajmniej 9/10.
Ostatnio zmieniony przez Katharsis 2011-12-28, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

Achar  

Tytuł: Sezonowiec:<

Wysłany: 2011-12-30, 14:40   

Chyba ameryki nie odkryję: Forrest Gump - Znany chyba każdemu - Piękny film, chyba najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem.
Pulp Fiction - mogę to oglądać całymi dniami. Klasyk klasyków.
Skazany na bluesa - to takie moje osobiste zboczenie chyba - biografia Ryśka Riedla pomieszana z wydarzeniami zespołu Dżem.
Chłopiec w pasiastej piżamie - Chyba każdego doprowadzi do łez
Pianista - j.w - film o okresie II wojny światowej opowiadający o żydowskim pianiście, który przez jakiś czas daje rade uciec niemcom, później trafia do getta z którego jednak udaje mu się uciec.
Impatient and curious of what may come

kha1  

Wysłany: 2011-12-30, 15:23   

Nietypowe? Hm, może po prostu takie, które nie są szczególnie znane?
- Rudy
- Legendary
- We are Marshall

Filmy o sportowcach, które polecę każdemu, bez wyjątku. Większej motywacji człowiek zdobyć nie może, niż po obejrzeniu takich dzieł.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-12-30, 17:00   

V jak Vendetta.

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa - V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 Listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

(za filmwebem)

osobiście oceniłam na 10/10.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-01-02, 02:37   
   Polecający: Wujek Google

Pewnie Was zaskoczę, ale Sonicsgate: Requiem for a Team. Taki dokumentalny i amatorski, ale zrobiony bardzo profesjonalnie. Film opowiada historię końca jednej z moich ulubionych drużyn w NBA - Seattle Supersonics.

http://www.youtube.com/watch?v=s9Dp20ydm1E

[ Dodano: 2012-01-02, 02:40 ]
Prawie bym zapomniał, jeśli chodzi o dokumenty.

Life In A Day - http://www.youtube.com/watch?v=JaFVr_cJJIY . Rozdano kamery ludziom na całym świecie i jednego dnia, 24 lipca 2010 roku wszyscy mieli nagrać swój dzień. Potem to zmontowano. To zaskakujące, jak wszyscy się różnimy a jednocześnie jesteśmy tacy sami. Absolutnie polecam.

wikaG 

Wysłany: 2012-01-02, 15:16   

Forrest Gump, Pulp Fiction, Skazany na bluesa, Chłopiec w pasiastej piżamie, Pianista , V jak Vendetta.... Super, ale to starocie.... A moze cos nowszego???

Ja z nowszych rzeczy polecam "Slużące"

Za filmwebem:

Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego "Zombieland") grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

abineczka  

Wysłany: 2012-01-02, 16:05   

Sala samobójców - zwłaszcz :] a, że polski

Katharsis  

Wysłany: 2012-03-30, 15:52   
   Polecający: Lewiatan

ENTER THE VOID

Tybetańska księga umarłych vs narkotyki i prostytutki w Tokio.
Film jest na Youtube w niemieckim tłumaczeniu...

NOSTALGHIA
Psychologiczny film traktujący o różnych formach nostalgii, szaleństwie i ludzkości. Bardzo poetyckie, metaforyczne zdjęcia i ogólnie sceny, całość ogólnie dosyć filozoficzna.
http://www.youtube.com/watch?v=FM6GaASfYb4 z napisami w kilku językach, na youtube wala się też wersja z polskim lektorem (słaba jakość)

nikkoś  

Wysłany: 2012-04-07, 23:08   

Moją uwagę zwrócił ostatnio "Honor wojownika". Połączenie azjatyckiego kina z westernem. Świetny wizualnie i rewelacyjne pojedynki. Ogląda się naprawdę z zapartym tchem.

wikaG 

Wysłany: 2012-04-23, 15:03   

Jak nietypowe filmy, to wszystko co nakręcił david lynch i quentin tarantino :) Tu nie uswiadczycie hollywoodzkiej tandety i wyswiechtanych tematów.

paulama 

Wysłany: 2012-04-24, 11:58   

SŁOŃ

http://www.filmweb.pl/Slon

bardzo mnie ten film poruszył. opowiada o dwuch kolegach ktorzy zaczeli strzelac do ludzi w szkole. sporo przemyslen po nim mozna miec, naprawde warto :)

nikkoś  

Wysłany: 2012-04-24, 19:37   

"Sunset Limited" - genialny film, a przy tym nietypowy, bo gram w nim tylko dwóch aktorów: Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson.

dominika90  

Wysłany: 2012-04-26, 14:32   

do wikaG- co jak co, ale u Tarantino tandet jest jak w żadnym innym filmie. Inna sprawa, że jest to zabieg zamierzony autora :-)

abineczka  

Wysłany: 2012-04-30, 20:44   

A no właśnie - jak zabieg celowy, tp artyzm, a nie tandeta. To tak jak z kiczem ;)
A co sądzicie o filmach Gibsona? Może duzo jeszcze nie ma na koncie jako reżyser, ale teraz szykuje się nowy film, który reżyseruje jego asystent -uczeń i jestem bardzo ciekawa.

Mortek  

Wysłany: 2012-05-09, 12:40   

Z Gibsona to masz to teraz będzie wychodził "Dorwać Gringo".
A film będzie jak najbardziej nietypowy bo jeszcze nie słyszałem, że kiedykolwiek w USA zakazano...komedii sensacyjnej.
To jakieś zboczone horrory są ok a o meksykańskim więzieniu i korupcji to już bee:)
Chyba, że tam jest coś jeszcze o czym nie doczytałem ale zamierzam to sprawdzić.

Odpowiedz do tematu