• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-01-18, 09:22   

@Modrak oglądałem Most do Terabihii, film bardzo mi się podobał.
Ostatnio zbieram się na film Kapitan Phillips - bądź co bądź na prawdziwych wydarzeniach, opisanych później w książce "A Captain's Duty: Somali Pirates, Navy SEALS, and Dangerous Days at Sea"

Kremik  

Tytuł: Webster

Wysłany: 2014-01-23, 11:20   

Estgar, film "Kapitan Phillips" jest kapitalny. Gdy zacząłem go oglądać to na początku nie byłem zbytnio przekonany, ale gdy film się rozkręcił to zostałem przez niego pochłonięty całkowicie. Nie będę Ci nic opisywał, obejrzysz to sam się przekonasz o jego jakości, ale sama ocena filmu świadczy, że jest wyśmienity. :)

abineczka  

Wysłany: 2014-11-10, 14:55   

Za moment w kinach kosogłos, kto czytał, kto sie wybiera?

Aegnos  

Tytuł: Szlachta

Wysłany: 2014-11-18, 16:18   

Nie czytałem, ale się wybieram ;) Na pierwszą część trafiłem przypadkiem i już wtedy wsiąkłem. Zazwyczaj staram się czytać książki przed filmem, ale że nie miałem okazji, to już wolę nie czytać i wszystkiego dowiedzieć się z filmów :D
W ogóle to myslę, że to może być najlepsza część - rebelia, krew, sexi ciałka... :D
Wychłeptam je żarłocznie
I zacznę święte wycie.

J. Tuwim

MalinaEs  

Wysłany: 2014-11-27, 13:06   

Aegnos napisał/a:
Nie czytałem, ale się wybieram ;) Na pierwszą część trafiłem przypadkiem i już wtedy wsiąkłem. Zazwyczaj staram się czytać książki przed filmem, ale że nie miałem okazji, to już wolę nie czytać i wszystkiego dowiedzieć się z filmów :D
W ogóle to myslę, że to może być najlepsza część - rebelia, krew, sexi ciałka... :D

jak już zaczęło się od filmów to warto je teraz dokończyć a potem koniecznie książki przeczytać.. bo warto uzupełnić sobie różnice

Aegnos  

Tytuł: Szlachta

Wysłany: 2014-11-27, 14:29   

Może i racja, chociaż np. ogladałem GoT z zapartym tchem (i dalej będę ogladać), ale książka po serialu nie podeszła mi zupełni.
Z drugiej strony "Biały kieł" - film tak mi się spodobał, że przeczytałem książkę. I co? To jednak z moich ulubionych książek :D

Myślę, że zajrzę do książek Igrzysk, film jest genialny, to na podstawie czegoś musiał byc zbudowany :P
Wychłeptam je żarłocznie
I zacznę święte wycie.

J. Tuwim

Amiszka 

Wysłany: 2014-12-11, 21:11   

Coś w tym jest, że przeczytanie książki więcej daje niż ekranizacja. Ja czasem jestem rozczarowana tym, co widzę na ekranie... mam swoje obrazy z książki i jakoś bardziej one do mnie przemawiają. Rozczarowana bardzo była Ogniem i Mieczem, Panem Tadeuszem, W pustynie i w puszczy - mamy fajny temat na film, i kładzie go reżyser konkursowo, tak samo jak np Stara Baśń. Czyta się super, a ogląda - prawie z przymusem. Jedynie ekranizacje Tolkiena dotychczasowe wypadły bardzo na plus :)

Mortek  

Wysłany: 2015-01-28, 13:27   

Liczę teraz na "Ziarno prawdy", że film jakoś książce dorówna, a to nie będzie proste zadanie. :)

helios  

Wysłany: 2015-01-30, 19:19   

Mortek napisał/a:
Liczę teraz na "Ziarno prawdy", że film jakoś książce dorówna, a to nie będzie proste zadanie. :)

Nie vzytałem, ale kumpel ma trylogię i polecał, za to zaintrygowła mnie rozmowa dzisiaj na onecie chyba -Raczek z anią Tatarską - Raczkowi film niespecjlanie sie podobał,za to Ania zachwycona i powiem szczerze, zę wydawała mi sie bardziej przeku-onujaca. Raczek mam wrażenie, że pozytywnie ocenia film - za które ktoś mu płaci... ale moze się mylę, nie wysuwam oskarżeń. Sam zwiastun i piosenka Nosowekjje są obiecujące.

coco  

Wysłany: 2015-02-05, 23:09   

Widziałam Ziarno prawdy, film jest naprawdę dobry jak na polski thriler. Zawsze mi się wydawało, że nie jesteśmy za dobrzy w tym gatunku a tu proszę. Ogląda się nieźle, film wciąga, gra aktorska na wysokim poziomie - szczególnie Więckiewicz. Jest też śmiesznie bo dużo czarnego humoru pada. Warto obejrzeć.

MalinaEs  

Wysłany: 2016-09-02, 10:53   

Z filmowych adaptacji to całkiem dobrze udają się te na podstawie Nicolasa Sparksa, romansidła wiem, ale całkiem całkiem jak na ten gatunek.
A do moich ulubionych filmów, których literackie pierwowzory czytałam należą: Forrest Gump, Ojciec chrzestny, Marsjanin :)
Ale jest i sporo filmów które bardzo lubię na podstawie książek których nie czytałam, np. Przeminęło z wiatrem.
PS nowy film Smarzowskiego Wołyń jest na [podstawie opowiadań, wiedzieliście?

abineczka  

Wysłany: 2016-09-06, 10:57   

MalinaEs napisał/a:

PS nowy film Smarzowskiego Wołyń jest na [podstawie opowiadań, wiedzieliście?

Tak, moja znjaoma je czytała, a raczej próbowała (zbiór ma tytul "Nienawiść"), ale przy trzecim wymiękła. Nie wiem czy wróciła do nich, tak bardzo brutalne i naturalistyczne. Chyba nie ma lepszego reżysera na taki temat niż Smarzowski.

MalinaEs  

Wysłany: 2016-09-07, 12:47   

abineczka napisał/a:

Tak, moja znjaoma je czytała, a raczej próbowała (zbiór ma tytul "Nienawiść"), ale przy trzecim wymiękła. Nie wiem czy wróciła do nich, tak bardzo brutalne i naturalistyczne. Chyba nie ma lepszego reżysera na taki temat niż Smarzowski.

To chyba jednak nie będę czytać, zaczekam już na film :) zresztą bardzo z kinem Smarzowskiego mi po drodze. Ciekawe ile nagród zgarnie ;)

Sylwia20  

Wysłany: 2016-09-11, 18:48   

Szanuję Smarzowskiego za to, że dla niego najlepszy temat na film to.. temat tabu. Dzięki temu, jego filmy są głośne i faktycznie - dobre. Jeśli chodzi o Wołyń, to po zwiastunie wnioskuję, że to będzie kolejny taki film. Bardzo mocne kino, aż przerażające!

malaksiezniczka  

Wysłany: 2016-09-12, 10:15   

Ja czasami mam tak, że najpierw oglądam film, a dopiero potem czytam książkę... Ale w sumie ta kolejność mi w ogóle nie przeszkadza.

Odpowiedz do tematu