• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Norbi7a 

Wysłany: 2007-12-23, 22:24   Ile razy najwięcej przeczytaliście jakąś książkę?

Czyta dużo książek, ale nigdy nie zdaża mi się czytać ich po kilka razy (no może poza nielicznymi wyjątkami) Uważam, że czytanie na okrągło np. Harry`ego Pottera mija sięz celem. Na okrągło czytana książka w końcu przestaje w ogóle interesować. No i w końcu i tak znamy zakończenie! :P

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2007-12-23, 22:39   

A ja potrafię po wiele razy wracać do jednej książki. Co z tego, że znam zakończenie, niektóre za każdym razem dają do myślenia, za każdym razem zwraca się uwagę na jakiś pominięty wcześniej szczegół. Tak samo jak z pewnymi filmami. Zresztą, nie tylko jakieś ambitniejsze książki można czytać wielokrotnie, tak samo jest z tymi, które po prostu mnie bawią.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

cosmo7  

Wysłany: 2007-12-23, 22:46   

Miałam książkę "Władcy Ciemności" nie pamiętam już jakiego autora, czytałam ją tyle razy, że w dowolnnym momencie potrafiłam sobie otworzyć książkę i prawie opowiadać fabułę co było wcześniej i co będzie później. Niestety, straciłam chyba tą książkę bezpowrotnie. Kilkanaście razy przeczytałam "My dzieci z dworca ZOO", parę razy "Mistrza i Małgorzatę". Teraz czytam 2 raz Rio Anaconda W. Cejrowskiego - na prawdę polecam

Idaho  

Wysłany: 2007-12-24, 01:46   

jest kilka takich ktore przeczytal 2 razy, ale po raz 3 bede sie zabieral za diune, wiec to bedzie samotny lider ;p

"Ambicja to ostatni bastion porażki."
Oscar Wilde

karla  

Wysłany: 2007-12-24, 10:32   

Ja nie czytam książek po kilka razy, bo jak już raz przeczyam i mam zamiar czytać drugi raz, to będę wiedzieć co się zdarzy później i zaczyna mnie to nudzić... :/
byłoby pustych.
Na ostatniej napisałbym:
Znam tylko jeden obowiązek - kochać"

Albert Camus

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2007-12-24, 11:41   

Nigdy nie liczyłam dokładnie, ale jest wiele książek, które zdarzyło mi się czytać po kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy.
Norbi7a napisał/a:
Na okrągło czytana książka w końcu przestaje w ogóle interesować. No i w końcu i tak znamy zakończenie!
Są utwory, w których zakończenie jest najmniej istotne, a sama książka - czytana po raz drugi czy dwudziesty - zajmuje tak samo.

grlało, matulu

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2007-12-24, 13:30   

"Solaris" Lema czytałem chyba z 7 razy. Po kilka razy czytałem "Dzienniki Gwiazdowe", "Pilota Pirxa", "Kongres Futurologiczny", "Czas Nieutracony" tego samego autora.

Wiele książek S. Kinga czytałem po kilka razy, tak samo jak książek z cyklu "przygody Tomka" -Szklarskiego.

Dobra książka nigdy sie nie nudzi.

cosmo7  

Wysłany: 2007-12-24, 13:35   

sis napisał/a:
Są utwory, w których zakończenie jest najmniej istotne, a sama książka - czytana po raz drugi czy dwudziesty - zajmuje tak samo.

O! I właśnie o to chodzi!

Alena  

Wysłany: 2007-12-24, 22:01   

tak jest z G.G. Marquezem - za pierwszym razem po prostu nie da sie uchwycić wszystkiego.

magda123  

Wysłany: 2007-12-25, 12:29   

Psycho Krusher napisał/a:
Dobra książka nigdy sie nie nudzi.

:) Masz rację, jeśli trafi się na naprawdę dobrą książkę to warto ją czytać wiele razy! Wolę parę razy przeczytać jakąś dobrą niż raz nudną... Jest wiele książek, do których wciąż wracam. Nieraz dla poprawy nastroju, a także by po prostu się oderwać od codzienności. Każdą książkę Małgorzaty Musierowicz czytałam wielokrotnie...
Nie zrozumie nigdy mnie
Ten, kto nie jest sam
Czego wciąż mi brak?”
PUSTKA.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2007-12-26, 12:30   

ja też często wracam do jakiejś książki, nie po to np. mam na półce własną kolekcję dzieł Jonathana Carrolla, żeby stały dla ozdoby.. potrafię przeczytać jego książkę 10 - 15 razy i mi się nie znudzi, gdybym miała czytać każdą książkę raz, kupowanie jej mijałoby się z celem - na raz to mogę wypożyczyć z biblioteki. podobnie np "Mistrz i Małgorzata" - pięĸna książka, z biblioteki brałam dwa razy i dostałam pod choinkę - na pewno nie po to, żeby leżała - przeczytam ją pewnie jeszcze wiele razy i za każdym razem z tym samym zachwytem ;]

MissIndependent  

Wysłany: 2007-12-26, 12:59   

jedynymi książkami, do których wracałam przez lata były powieści L.M.Montgomery i seria "Ulica Strachu" R.L.Stine'a :] nie pamiętam ile razy to wszystko czytałam... duuuuużo ;)

olenkaa1690  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-12-26, 14:23   

ja np kilka razy przeczytalam "kod leonarda da vinci" bardzo mi sie podobala i moge ja czytac kilka razy :)

zloty  

Wysłany: 2007-12-27, 12:53   

oj było kilka książek, które czytałem po 2,3 i 4 razy... niektóre nawet więcej :)
przeważnie fantasy, Tolkiena trylogie, HP i różne inne (np.: Mistrz i Małgorzata) do niektórych można wracać 20 razy i wciąga tak samo jak za 1 razem ;D

pooziomka  

Wysłany: 2007-12-28, 08:22   

to nie jest tak jak myslisz, za kazdym razem czytajac ksiazke odkrywasz cos nowego, lub po prostu cos Ci sie tak spodobalo ze masz ochote do tego wrocic i przypomniec sobie, ja 5 razy czytalam "My dzieci z dworca ZOO", 3 "Nad rzeka piedrą usiadlam i plakalam..." Pauolo Coelho i jeszcze wiele innych ksiazek; czasami lubie wracac do ciekawych fragmentów
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną"

a to niefart!

Odpowiedz do tematu