• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2012-10-04, 16:18
Autor Wiadomość

wezyr00 

Wysłany: 2012-10-04, 14:05   korzystacie jeszcze z papierowych kalendarzy?

Witajcie. Koniec roku coraz bliżej, więc jakoś tak pomyślałem o kalendarzu dla mojej dziewczyny. Dostała się właśnie na aplikację prawniczą i tak pomyślałem, by jej kupić kalendarz bardziej prawniczy, z informacjami różnymi, co to prawnicy potrzebują.
Jak wam się jednak wydaje. Czy w ogóle używa się takich kalendarzy, a może są one przeżytkiem dawnych czasów?

Merlinka  

Wysłany: 2012-10-04, 15:09   

Ja korzystam, tzn. w pracy. Bo a) jest wielofunkcyjny (też jako notes) a b) jest całkowitym wzrokowcem i jak mam napisane, co mam dziś zrobić to na pewno nie przeoczę. No i telefony tam zapisuję, nie wszystkie muszę mieć w pamięci telefonu, jak rzadko do kogoś dzwonię. Bo nie lubię bałaganu.

Jestem na tak, przyszłemu prawnikowi się przyda. ;)

misiak 

Wysłany: 2012-10-05, 19:34   

Na pewno nie jest przeżytkiem. Przecież nie wszędzie będzie chodzić z komputerem, a komórka de facto nie jest od tego. Zresztą taki profesjonalny kalendarz prawniczy buduje wizerunek dobrze przygotowanego prawnika:) Może trochę przesadzam, ale na pewno się jej przyda:) Ja także korzystam i jestem na tak:)

wezyr00 

Wysłany: 2012-10-06, 09:09   

Tak, faktycznie, chodzi tutaj w dużej części o efekt wizerunkowy. Prawnik profesjonalniej wygląda z takim kalendarzem. Ogólnie kalendarze dodają takiej elegancji.

Zastanawiam się jednak, czy kupić jej czysto kalendarz czy może jednak taki informator prawniczy z kalendarzem. Widziałem, że oba produkty ma firma prawnicza Lexis Nexis, kojarze tę markę, gdyż moja dziewczyna z materiałów od nich się uczyła do aplikacji. I tak się zastanawiam, który produkt wybrać...

Stopiak  

Wysłany: 2012-10-06, 23:34   

Uważam, że te kalendarze nie są przeżytkiem i nigdy się nie staną. Dodają one przede wszystkim jakiegoś wizerunku domowego i są o wiele wygodniejsze niż obecnie tak wielbione kalendarze w telefonach, komputerach.
Żyję na świecie już prawie 19 lat i odkąd pamiętam w domu rodzinnym zawsze był takowy kalendarz i osobiście twierdzę, że bez niego było by zupełnie innaczej w domu.

Dobranoc :spi:

misiak 

Wysłany: 2012-10-07, 23:32   

Zdecydowanie informator z kalendarzem. Dlaczego? Ponieważ są tam informacji, które na początku drogi prawniczej będą się jej przydawały w dniu codziennym. Ja korzystam tylko z kalendarzy, bo po prostu nie potrzebuję informatora. Znam te produkty od LexisNexis. Spokojnie możesz kupić, na pewno będzie zadowolona:)

foremka  

Wysłany: 2012-10-08, 10:29   
   Polecający: google

Taki kalendarz moim zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem.Osobiście posiadam stojący na biurku kalendarz kartkowy, ale ja na miejscu wezyra - kupiłabym taki w formie brulionu, w eleganckiej skórkowej oprawce. Jest wielofunkcyjny i informacji jest mnóstwo i miejsca do robienia notatek także. Kalendarze jakie by nie były,kartkowe, kieszonkowe - do przeżytków nie należą z całą pewnością. Do tego firmowy długopis i prezent jak znalazł. :)

misiak 

Wysłany: 2012-10-10, 21:51   

I jak tam, co wybrałeś?

foremka  

Wysłany: 2012-10-11, 09:27   

Mam nadzieję, że się pochwali. ;)

misiak 

Wysłany: 2012-10-15, 17:50   

Tylko nie mów, że coś kupiłeś pod naszym wpływem i się nie spodobało :P

Lobos inca  

Wysłany: 2012-10-18, 14:28   

No jasne ze sie dalej uzywa, ale w sumie, kazda z nas lubi jakis prezent z serca, nawet jesli nie bedzie to cos wyjatkowego. Jesli jest pożyteczne lub funkcjonalne, to czemu nie?

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-10-18, 15:25   

Korzystam jak najbardziej z tradycyjnych kalendarzy, nie tyle może do planowania [choć w tym celu również], ile zapisywania ważnych wydarzeń, jakie miały miejsce w moim życiu (używam ich zatem w charakterze pamiętnika). Zwłaszcza w tym roku mam cudny kalendarz - typowo kobiecy, w grubej, mięsistej [a zatem przyjemnej w dotyku], fioletowej oprawie skóropodobnej z prześlicznym wytłaczanym wzorem przedstawiającym stylizowane kwiaty i motyle :serce: Widziałam przyszłoroczną edycję tych kalendarzy, już nie są tak piękne (głównie dlatego, iż mają zje*ane kolory okładek) ;c

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2012-10-18, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

misiak 

Wysłany: 2012-10-18, 18:40   

Zresztą teraz wydaje mi się kalendarze, osobiste klasyczne organizery są wręcz w modzie. Dodają powagi, wrażenia zorganizowanej, usystematyzowanej osoby. Korzystanie z nowoczesnych gadżetów wygląda trochę na wymuszone, niepotrzebne chełpienie się drogą zabawką. Coś w tym ma sens, jak myślicie?:)

foremka  

Wysłany: 2012-10-19, 11:23   

Oj tam powagi, to może też, ale najważniejsze, że taki kalendarz jest nam bardzo przydatny.Właśnie do zapisywania bieżących spraw do załatwienia, spotkań, czy innych ważniejszych,- np. spotkanie z ukochanym. ;) A tak na bardzo poważnie, z każdego otrzymanego prezentu obdarowywany powinien się cieszyć, z prostego powodu, aby nie zrobić przykrości ofiarodawcy.A sam kalendarz jest pomysłem spoko. ;) Pa.

misiak 

Wysłany: 2012-10-20, 22:24   

Fakt. Prezent to prezent. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby:D Pa:D

Odpowiedz do tematu