• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

robson 

Wysłany: 2006-08-31, 19:53   Ksiazki tradycyjne czy ebooki

Co myslicie o ostatnio popularnych ebookach.
Czy sa lepsze od tradycyjnych? czy latwiej czyta sie na monitorze czy tradycyjnie w fotelu, w cieplych kapciach z filizanka herbatki :) ?

Robson
--------------------------
Najlepsze ebooki
Profesjonalne wizytówki
Gratka dla kolekcjoneów

jusia_like  

Wysłany: 2006-08-31, 20:30   
   Polecający: Google

Czytałam dokladnie 1 ebooka i mialam dośc serdecznie. Byla to ostatnia czesc Harrego pottera po angielsku bo wtedy jeszcze nie bylo polskiej wersji i to byl koszmar jk musialam siedziec przed monitorem obwalona slownikiem ipatrzec na monitor a to znow spowrotem na slownik ! to bylo niewygodne i strofujace wiec po 6 rozdzialach mialam dosc. Potem nie czytalam juz zadnych ebookow i zdecydowanie wole np siedziec sobie wieczorkiem w ogrodzie czy pod kocem i czytac niz sleczec przed monitorem dluzej niz powinnam :)

Behemot  

Wysłany: 2006-09-01, 10:44   

brr... jak można w ogóle to porównywać. Nie ma to jak usiąść w ciepłych skarpetach robionych przez babcie pic kakao i otworzyc własnoręcznie okładke... powąchać książkę... poczuc ją... popieścić palcami.. z książka jest jak z kobietą i własnie tak ją trzeba traktowac, z szacunkiem, wyczuciem i delikatnością :] Wybaczcie to zboczenie humanstyczne :]

Nori zajeb... avatar :D

axss  

Wysłany: 2006-09-01, 12:00   
   Polecający: ktoś.

ja nie porafię czytać czegokolwiek większego niż artykuł na monitorze. raz - pozycja niewygodna, dwa - trezba uważać, żeby nie zalać herbatą klawiatury, trzy - gg które mnie atakuje ;p , cztery - brak atmosfery. joł.

w 2 tygodnie straciłem równo 14 dni.

Joanna432  

Wysłany: 2006-09-01, 12:36   

Zdecydowanie wolę tradycyjne książki , bo można usiąść sobie z nimi, gdzie się nam podoba, a nie męczyć się na niewygodnym krześle przy monitorze :/
Poza tym uwielbiam pić herbatkę jak czytam , a przy kompie to prawie niemożliwe, bo trzeba uważać, żeby nic nie zachlapać :]
Tak więc do internetowej książki nie jestem na razie przekonana

Katharsis  

Wysłany: 2006-09-01, 13:22   
   Polecający: Lewiatan

Ja sie zrazilem do e-bookow czytajac Mein Krieg (chyba tak to bylo....) Hitlera... wole tradycjne ksiazki, sa wygodniejsze w obsludze :D
Ale... na upartego e-booka mozna wydrukowac, powiekszyc czcionke itp... ale wydrukowany e-book to nie e-book :D

NatalkaS  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-09-01, 13:26   
   Polecający: Dzieki reklamie

ksiazki tradycyjne - bo wole tradycje:P nie wszystko trzebarobic przed kompem

Behemot  

Wysłany: 2006-09-01, 13:59   

chyba Mein Kampf :D oj tez sie czytalo podobnie jak dziela Marksa i Egelsa.. to taki głupi wiek chyba :P

Nori zajeb... avatar :D

jusia_like  

Wysłany: 2006-09-01, 14:03   
   Polecający: Google

Nori napisał/a:
czytajac Mein Krieg (chyba tak to bylo....) Hitlera

nie "Mein Kampf" :]
ebooki sa fajnie jak sie ma laptopa i jest sie w podrózy ale ksiażki nic nie pobije :)
w Japonii np juz nie używaja zeszytów ani ksiażek bo w szkołach sa laptopy z oprogramowaniem. Tam ksiazka zanika...

charon  

Wysłany: 2008-05-21, 01:53   
   Polecający: Colorblind

Czasami korzystam z ebooków, bo pozwalają na oszczędność. Książki informatyczne drogie, a biblioteki nie zawsze mają, lub mają za stare wydania.

Za czytaniem opowiadań , powieści z komputera nie przepadam. Zdecydowanie wygodniejsze są papierowe książki, które można czytać niemal wszędzie, gdy się ma trochę czasu.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-05-21, 02:07   

Nauczyłam się kochać. Polskich bibliotek brak, czytać trzeba a laptopem można porzucać troszkę.

Ale męczy. Poza tym, chcę nabyć to: http://www.akihabaranews....ook+reader.html

<3

B.H.

borowy 

Wysłany: 2008-05-23, 01:04   

a właśnie e-papier. Też czekam i czekam aż stanieją :) wielu rzeczy nie można dostać w bibliotekach a nie wszystko można kupić też...

Shy 

Wysłany: 2008-05-23, 16:59   

xx
Ostatnio zmieniony przez Shy 2009-08-11, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

magda123  

Wysłany: 2008-05-23, 18:21   

Wolę tradycyjną książkę, którą wszędzie można ze sobą zabrać :) Nie lubię czytać z monitora, bolą oczy itp. itd. i niewygodnie jest :( Nie ma to jak rozłożyć się wygodnie w fotelu z książką w ręku... To jest ten niepowtarzalny klimat :]
Nie zrozumie nigdy mnie
Ten, kto nie jest sam
Czego wciąż mi brak?”
PUSTKA.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-05-23, 18:26   

Nie cierpię. Ani to nie pachnie, podczas lektury pozycji czytelniczo-horyzontalnej pod kocykiem przyjąć nie można, zakimać też się nad tym specjalnie nie da, bo przydzwoni się czołem w klawiaturę, wrzucić pod łóżko w pasji nie sposób... Ebukom mówię głośne "e, tam" ;p

grlało, matulu

Odpowiedz do tematu