• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Estaban  

Wysłany: 2014-07-23, 12:54   Miasto44 czyli film o Powstaniu Warszawskim

Za jakiś czad o kin wchodzi Miasto44. Film o miłości i zwykłych ludziach w czasach Powstania Warszawskiego... a przynajmniej tak jest opisywany. Jak będzie - zobaczymy. Ja osobiście w filmie pokładam duże nadzieje bo sądząc z zapowiedzi będzie to film o poważnych sprawach z hollywoodzkim rozmachem. Może wyjść dobrze tym bardziej, że zajmuję się tym młody reżyser Jan Komasa. Nie zrozumcie mnie źle. Nie idealizuję filmu, jeśli okaże się gniotem nie będę powstrzymywał się od negatywnych opinii, ale jak na razie wszystko zapowiada się fenomenalnie. A Wy widzieliście trajlery i plakaty promujące miasto44? Co o tym, i o samym filmie, sądzicie? :)

ola19  

Wysłany: 2014-07-24, 13:18   

Ja chętnie się wybiorę na ten film.

MalinaEs  

Wysłany: 2014-07-24, 13:51   

trailery wyglądają trochę drastycznie, ale dynamicznie zarazem więc po samych zapowiedziach ... poszłabym z swoim facetem...

est 

Wysłany: 2014-07-30, 11:27   

Słyszałem że naprawde fajny film, jeden z lepszych jeśli chodzi o realizm.

misiak 

Wysłany: 2014-08-11, 18:29   

Ważny temat. fajnie,że jego projekcja weszła w program obchodów rocznicy Powstania. osobiście bardzo lubię Komasę i liczę na odświeżenie formy filmów historycznych bo przecież mamy dosyć bogatą tradycję w tym gatunku

wezyr00 

Wysłany: 2014-08-18, 18:07   

To ten od Sali Samobójców, tak? Świetnie zrobił tamten film, więc spodziewam się, że i ten będzie dopracowany, szczególnie jeżeli chodzi o sylwetki bohaterów, bo właśnie w Sali to było bardzo istotne. Mam nadzieję, że w Miasto 44 pójdzie podobnym tropem.

misiak 

Wysłany: 2014-08-18, 19:19   

Tak, to ten typek. Ja w sumie średnio za 'Salą' przepadam ale jakoś mu ufam bo był podobno pod patronatem reżyserkim Wajdy ,którego 'Kanał' jest jak dla mnie najlepszym filmem o Powstaniu.

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-08-22, 13:03   

Jedna z najgorętszych polskich premier ostatnich lat, więc na pewno wybiorę sie do kina.

wezyr00 

Wysłany: 2014-08-25, 09:05   

misiak napisał/a:
Tak, to ten typek. Ja w sumie średnio za 'Salą' przepadam ale jakoś mu ufam bo był podobno pod patronatem reżyserkim Wajdy ,którego 'Kanał' jest jak dla mnie najlepszym filmem o Powstaniu.

Naprawdę oglądałeś Kanał? Ja za takimi starymi filmami za bardzo nie przepadam. Dlatego fajnie, że odświeżą ten temat, zarówno pod względem fabuły jak i zwyczajnie wizualnie. Kiedyś nas w szkole na historii chciała męczyć tym filmem, ale akurat się rozchorowałem :D Komasa jako młody reżyser pewnie będzie wiedział jak trafić do młodych ludzi.

darmon 

Wysłany: 2014-08-26, 15:14   

Film wydaje się naprawde ciekawy.

misiak 

Wysłany: 2014-09-01, 11:06   

wezyr00 napisał/a:
misiak napisał/a:

Naprawdę oglądałeś Kanał? Ja za takimi starymi filmami za bardzo nie przepadam. Dlatego fajnie, że odświeżą ten temat, zarówno pod względem fabuły jak i zwyczajnie wizualnie. Kiedyś nas w szkole na historii chciała męczyć tym filmem, ale akurat się rozchorowałem :D Komasa jako młody reżyser pewnie będzie wiedział jak trafić do młodych ludzi.

No co Ty, 'Kanał' uważam za naprawdę ciekawy film. wyobraź sobie jakim skokiem był w tamtych czasach. Tak samo polecam 'Eroice',może ktoś będzie wolał ten drugi film z tych dwóch.Zgodzę się z Tobą, trzeba szukać nowej formy promowania historii i pamięci o poległych. dlatego ciekawe jest,że miasto 44 ma swoją stronę internetową (bardzo dobrze opracowaną pod względem merytorycznym!) i wydaje książkę opartą o fabułę filmu.to bardzo fajne, kompleksowe zabiegi, bez hucpy i patetyczności.

wezyr00 

Wysłany: 2014-09-13, 08:35   

Jak odświeżą Kanał i nie będzie czarno-biały to może obejrzę. Stronkę filmu widziałem, zdecydowanie super wygląda. Akurat historią się zbytnio nie interesuję, ale to na pewno fajna alternatywa do podręczników w szkole.

MalinaEs  

Wysłany: 2014-09-15, 14:53   

Wracam do tematu, bo jestem po lekturze książki. Chyba jednak się wybiorę na premierę sama z siebie ;)
(książka jest na podstawie filmu i jest sporo zdjęć)

Sylwia20  

Wysłany: 2014-09-18, 12:05   

Książka na podstawie filmu? :O Pierwsze słyszę o czymś takim. Zazwyczaj to filmy powstają na podstawie DOBRYCH książek. Więc jeśli zamienić sytuacje, to znaczy, że film będzie zacny :hyhy:

MalinaEs  

Wysłany: 2014-09-23, 14:18   

no i jestem po filmie :)

dopiero byłam wczoraj bo na premierę nie było już miejsca :D

No ale wracając do tematu samego filmu. Faktycznie jest to pierwszy Polski film oparty na historii bez przynudzającego heroizmu i tego całego patosu który już mi wychodził bokiem. Bardzo mi się podobał ;)

Odpowiedz do tematu