• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Nancy  

Wysłany: 2016-09-15, 12:48   

Tę "Zaginiona dziewczynę" chętnie bym przeczytała.

Franek45 

Wysłany: 2016-09-22, 16:25   

Proszę: http://www.popularne.pl/tag/smieszne-zwierzaki/ Widzieliście kiedyś takie zwierzaki? Nie są śmieszne?

obig 

Wysłany: 2016-10-25, 21:01   

Ostatnio czytałam "Ślady" Małeckiego http://www.taniaksiazka.p...i-p-800007.html . Nowość wydawnicza, a już bestseller. W sumie się nie dziwią, bo po mistrzowsku napisana

DorotaK  

Wysłany: 2016-12-08, 13:12   

Harrego Pottera czytam najnowszą część ;)

A co do filmów, to na dzisiaj mam w planie to: http://tvpuls.pl/filmy/jak-ugryzc-10-milionow

Mortek  

Wysłany: 2017-02-09, 00:20   

DorotaK napisał/a:
Harrego Pottera czytam najnowszą część ;)

"Przeklęte dziecko" czy "Insygnia śmierci"? Bo ja coś nie mogę się zdecydować na tę nowość.

Obejrzałem ostatnio "Niezgodną" i przeczytałem książkę tej autorki choć już inną - "Naznaczeni śmiercią" - nie mogę uwierzyć, że autorka ma tyle lat i tworzy takie rozległe światy w swojej książce.

coco  

Wysłany: 2017-02-09, 19:16   

"Niezgodna" tak średnio przypadłam mi do gustu, chociaż czytało się w miarę dobrze. Ale za to przez "Naznaczonych śmiercią" miałam zarwaną noc, nie mogłam się oderwać. Bardzo podobały mi się postacie i to jak muszą sobie radzić z ich darami i przeznaczeniem. Chociaż co do Cyry to bardziej było przekleństwo niż dar, nie wyobrażam sobie czuć bólu przez 24 godziny na dobę. Swoją drogą fajnie było zobaczyć jak mogą zachować się ludzie, którzy poznają swoją przyszłość. Chyba lepiej nie wiedzieć co nam się przytrafi.

Mortek  

Wysłany: 2017-02-11, 00:12   

coco - zależy od losu. :) Jak ktoś przewiduje twoją śmierć, to przeznaczenie wisi na kimś jak klątwa.
Mogliby kiedyś zekranizować tę serię - chciałbym zobaczyć statki kosmiczne napędzane tym "nurtem" i przede wszystkim moc Cyry. Póki co to pewnie szybciej powstanie druga książka. :)

coco  

Wysłany: 2017-02-12, 18:11   

Podobno ma być chyba w 2018, najchętniej to bym przeczytała już teraz :) . Ekranizacja też byłaby ciekawa. Sam wygląd ludzi z Shotet, ich blizny na rękach, twarzy pewnie robiłyby straszne wrażenie. Ciężko mi to sobie wyobrazić.

Mortek  

Wysłany: 2017-02-17, 21:42   

coco - pokazać ludzi z bliznami to pestka, magie i super technologię również pestka. Jakbym się czegoś bał w ekranizacji, to tego, że spłyciliby psychologicznie postacie, bo książki jednak mają tą przewagę, że powalają lepiej pokazać uczucia i motywacje postaci.

abineczka  

Wysłany: 2017-02-22, 16:20   

Byłam na Sztuce kochanai - totlanie rewelacyjny film i muzyka Jimka!

Merlinka  

Wysłany: 2017-02-25, 14:04   

Zastanawia mnie trochę ten szał na Wisłocką. Dla mnie postać jak postać, ot pani, która kiedyś napisała książkę o seksuolofgii i użyła tam słowa orgazm. Za komuny musiała być rzeczywiście jakaś straszna bieda w tym temacie, że takie rzeczy w ogóle przyciągały uwagę. Dziś nikt by nawet nie spojrzał.

A "Naznaczonych śmiercią" przeczytam, jak tylko siostra skończy czytać, bo mamy jeden egzemplarz. Ale tyle już o tej książce słyszałam, że jestem na nią mega podjarana.

beatinka  

Wysłany: 2017-02-27, 13:01   

Książki nie czytałam. Film mi się nawet podobał.

Sophie 

Wysłany: 2017-04-29, 13:16   

Na tamte czasy "Sztuka kochania" była rewolucyjną książką. Teraz temat jest trochę nadmuchany, wiele rzeczy się zmieniło i wiedza się poszerzyła.

Klaudia85  

Wysłany: 2017-04-29, 17:54   

Przeczytałam "Klucz Sary" Tatiany de Rosnay, ciekawa jestem jaki jest film.

Sylwia20  

Wysłany: 2017-10-17, 07:56   

Mortek napisał/a:
W ostatni weekend skończyłem czytać "Małe życie" - przez to, że książka jest duża, myśli sie o niej dużo w trakcie czytania, ale jak się skończy czytać, to nie bardzo wiadomo, co ze sobą zrobić - powinny być koła spotkań dla czytelników "Małego życia" - żeby móc pogadać o tym, że życie bywa niesprawiedliwe, ale też i o tym, że ma te lepsze strony, choć nie zawsze życie to proporcja 50/50 dobrych i złych rzeczy.

Mortek, skoro tak bardzo spodobało Ci się "Małe życie" to pewnie słyszałeś też o nowej książce Yanagihary "Ludzie na drzewach"?
Bardzo mi odpowiada takie refleksyjne podejście do przekazu książki. Tym razem temat też wydaje się "mocny" :)

Odpowiedz do tematu