• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ptaq
2006-03-21, 01:11
Autor Wiadomość

Ptaq  

Tytuł: Test

Wysłany: 2005-08-01, 21:10   Na co nalezy zwrócic uwage kupujac wyswietlanie linka
   Polecający: Ptaq

Jedna z najwazniejszych spraw to czy czasem strona niejest 'farma linkow' czyli by malo bylo linkow wychodzacych. Bo taki strony sa mniej cenione przez wyszukiwarki.

Kolejna sprawa oczywista jest spr. czy w ogole strona jest zaindeksowana w google i innych wyszukiwarkach.

Sprawdzenie jaki strona ma PageRank - glownie to chodzi o prestiz ale zawsze milej widziane sa te z wiekszym.

Sprawdzenie ile linkow prowadzi na dana strone.

Sprawdzenie czy moze sa udostepnione statystyki odwiedzin strony a jak nie mozna sprobowac by wlasciciel udostepnil je nam.

proks  

Wysłany: 2005-08-02, 12:13   

Może jeszcze dodam:
-nie wierzyć toolbarom pokazującym PR. Wiadomo, że nie zawsze pokazują prawdę, a sprzedający linki często świadomie z tego korzystają podbijając cenę i potencjalną wartość linka

-ostrożnie kupować linki w serwisach które proponują wyświetlenie linka jednocześnie na np. 2000 podstron. Podobno grozi za to sandbox. Opinie są różne, jedni twierdzą, że sandbox jak nic i to na 8 m-cy od razu, inni że nic podobnmego, można śmiało dodawać i nic się nie stanie. Każdy ma argumenty na obronę swojej. Trochę to lakoniczne, ale jak ktoś chce to mogę myśl rozwinąć.

-jeżeli to tylko możliwe wymieniać się z młodymi acz dynamicznymi serwisami, którym PR jeszcze prawdopodobnie urośnie, a jak wstawią link na każdą podstronę to już wogóle rewelacja (zakładam, że podstron będzie przybywało)
Tak czy inaczej kupując takiego linka zawsze coś ryzykujemy.
Jak postawię jakąś nową stronę (planuję) to spróbuję coś takiego zrobić. Wstawię wtedy wyniki testu ale i tak nie będzie to żaden dowód.

Ptaq  

Tytuł: Test

Wysłany: 2005-08-02, 13:21   
   Polecający: Ptaq

No fakt z tym PR to jest roznie w wielu serwisach oferujacych spr. PR. A wyniki odbiegaja od siebie i nieraz dosc znacznie. Kiedys cos spr. i bylo 0, 2, 4 :roll:

Ja sprawdzam w:
http://www.seochat.com/seo-tools/pagerank-lookup/
Ale i tak mi raczej niezalezy na tym PR moze w przyszlosci jako chwyt marketingow ;) bo duzo osob sie na to napala ;)

Co do sandbox to faktycznie tez jestem czesto tym zaniepokojony... ostatnio dodawalem nowy serwis do katalogow i sie jakos zagapilem i dodalem chyba cos do 50 (tak mnie wciaglo :lol: ) a serwis byl cos na 70 miejscu nastepnego dnia sprawdzam a tu niema go juz w pierwszej 100. Balem sie bo katalogi w wiekszosci byly takie ze dodawaly automatycznie od razu. Ale po 2 dniach ulzylo mi bo powrocil i to nawet kilka oczek wyzej ;)

I jeszcze sie tak zastanawiam jak traktuje google ze sie ma link powidzmy na 2000 podstron... bo to jest w 1 domenie to moze google patrzy na to bardziej laskawie niz gdyby bylo w roznych. Ale google to taka maszyna ze wszystkiego sie po niej mozna spodziewac. Sam nowe serwisy niepromuje w duzych. Dopiero jak sie troche zestarzeje serwis ma tak z min 3miesiace kilkadziesiat linkow (wg. MSN) i jakis juz PR to dopiero osmilam sie wkraczac na wieksze serwisy.

proks  

Wysłany: 2005-08-03, 14:06   

Ptaq napisał/a:
I jeszcze sie tak zastanawiam jak traktuje google ze sie ma link powidzmy na 2000 podstron... bo to jest w 1 domenie to moze google patrzy na to bardziej laskawie niz gdyby bylo w roznych

I to by miało sens, bo niby co ja jestem winien, że sobie założyłem serwis, który się teoretycznie komuś spodobał i ten ktoś wrzucił go do stopki?
Tak czy inaczej trochę się tego boję.
strona z podpisu już swoje lata ma (ok 1,5 roku). W google dla hasła bielizna damska mam 1 miejsce, dla bielizna bujam się między 13 a 8. Linków zaindeksowanych mam 49 bodajże i mimo to raczej nie zaryzykuję jednorazowego dodania 2000 nowych. Raczej zadowolę się tym co mam i będę cykał po 1 2 linkach dziennie (już nie jestem w stanie znaleć więcej katalogów dziennie w których mnie nie ma :cry: )
Nowy serwis natomiast na pewno potraktuję z grubej rury. Swieża domena i od razu linki z kilku tys podstron. I tak nic nie stracę, najwyżej nie zyskam i będę się pozycjonował w wp (i tutaj nie znajduję emotikona, który miałby wyrazić nie tyle rozbawienie co jego kombinację z politowaniem)

Odpowiedz do tematu